15min be reklamos
2022 01 04, 11:11

Norvegijoje 2021 metais elektromobiliams teko beveik du trečdaliai visų naujų registracijų

Beveik du trečdaliai visų 2021 metais Norvegijoje užregistruotų naujų automobilių buvo elektra varomi automobiliai, pirmadienį pranešė pramonės organizacija, o šis skaičius kol kas yra nepralenkiamas tarp visų pasaulio šalių.
Elektromobilis
Elektromobilis / 123rf.com

emiantis organizacijos „Opplysningsradet for Veitrafikken“ (OFV, Kelių eismo informacijos taryba) duomenimis, pernai 64,5 proc. Norvegijoje parduotų visų naujų automobilių buvo elektriniai, palyginti su 54,3 proc. 2020-aisiais.

JAV elektromobilių gamintojos „Tesla“ automobiliui „Model 3“ teko 11,6 proc. rinkos dalies ir tai buvo geriausiai parduodamas automobilių prekių ženklas 2021 metais – norvegai įsigijo daugiau nei 20 tūkst. šių automobilių.

Elektromobilių populiarumas auga visame pasaulyje, o pernai, nepaisant COVID-19 pandemijos, buvo fiksuojami rekordiniai naujų registracijų skaičiai. Norvegijoje iš 176 276 naujų automobilių registracijų, 113 715 teko elektromobiliams.

„Mažai kas tikėjosi, kad 2021-ieji bus rekordiniai naujų automobilių pardavimo metai Norvegijoje. Ir nė viena pasaulio šalis nefiksavo tokio elektromobilių pardavimo augimo kaip Norvegija“, – sakoma OFV direktoriaus Oyvindo Solbergo Thorseno pranešime.

„Jau kovo mėnesį Norvegijos automobilių parke gali būti pusė milijono elektromobilių. Tai reiškia, kad jų skaičius pradeda artėti prie 20 proc. iš viso 2,8 mln. lengvųjų automobilių skaičiaus. Tai nuostabu“, – pridūrė jis.

Norvegija, kuri taip pat yra didžiausia naftos gamintoja Vakarų Europoje, užsibrėžė tikslą, kad iki 2025 metų visi nauji šalyje parduodami automobiliai būtų netaršūs – varomi elektra ir vandeniliu.

Siekiant paskatinti elektromobilių populiarumą, šalyje jie beveik neapmokestinami, todėl jų kainos tampa daug konkurencingesnės, net jei kitos naudos, tokios kaip atleidimas nuo rinkliavų ir galimybė naudotis viešajam transportui skirtomis juostomis, buvo iš dalies sumažintos.

Norvegijos elektromobilių asociacija pasveikino paskelbtus duomenis ir teigė besitikinti, kad 2022 metais elektromobilių pardavimai sudarys daugiau nei 80 proc. naujų automobilių, kai rinkai bus pasiūlyta naujų modelių.

„Pirmą kartą visiškai elektrinių automobilių markė patenka į geriausiai Norvegijoje parduodamų naujų automobilių sąrašo viršūnę“, – organizacijos tinklalapyje cituojama Norvegijos elektromobilių asociacijos generalinė sekretorė Christina Bu, kuri pasveikino bendrovės „Tesla“ sėkmę.

Tarp perkamiausių buvo ir ilgesnę istoriją turintys prekių ženklai, tokie kaip Vokietijos „Volkswagen“ ir Japonijos „Toyota“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką