2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Vilniuje užfiksavo automobilį su keistais valstybiniais numeriais: ar galima su tokiais važiuoti Lietuvoje?

Į redakciją kreipėsi skaitytojas, pastebėjęs kiek keistokus valstybinius automobilio numerius – ženklai, panašu, buvo užrašyti žymikliu. „Ne kartą teko matyti žymikliu, nesuprantamu šriftu užrašytus automobilio numerius ant važinėjančių po miestą automobilių“, – rašė Ignas. Skaitytojas domisi, ar taip galima. Paaiškėjo, kad ženklai legalūs, tačiau ne Lietuvoje.
Skaitytojo užfiksuotas automobilio numeris
Skaitytojo užfiksuotas automobilio numeris / Skaitytojo nuotr.

Temą siūlykite [email protected]

„Kokie tai numeriai? Ar jie legalūs? Kodėl nenaudojami tranzitiniai numeriai vietoje tokių? Ar tokius numerius fiksuoja greičio ir policijos radarai?“ – klausė skaitytojas Ignas.

Atsakymo pasiteiravome „Regitros“ bei Lietuvos policijos atstovų.

Ženklai galioja, bet ne Lietuvoje

Pasak „Regitros“ numerio ženklų išdavimo specialisto Antano Raudonio, tokie ženklai, kurie užfiksuoti nuotraukoje, galioja, tačiau ne Lietuvoje.

„Nuotraukoje matomi ranka rašyti numeriai yra galiojantys, bet ne Lietuvoje. Jie galioja Olandijoje, tik vieną dieną ir tik jei vykstama į leidimą dalyvauti eisme suteikiančią instituciją, analogišką „Regitrai“ Lietuvoje“, – sako A.Raudonis.

Jis tikino, kad jei įvyktų nelaimė, kaltininko tokiu atveju nebūtų įmanoma rasti.

„Neabejoju, kad policija atkreips dėmesį, nes važinėti mūsų keliais tokiais ženklais paženklintas transportas negali“, – teigė A.Raudonis.

Galioja 9 tipų numerio ženklai

Kaip informuoja „Regitra“, Lietuvoje galioja 9 tipų ženklai. Tai bendrojo naudojimo, vardiniai, taksi, diplomatiniai, laikinieji prekybiniai ir laikinieji tranzitiniai numerio ženklai bei numerio ženklai, skirti istoriniams automobiliams ir elektromobiliams.

Taip pat papildoma lentelė su registracijos numeriu, kuri būtina, kai vežamas dviratis uždengia ant automobilio pritvirtintą registracijos numerio ženklą. Apie visus šiuos tipus daugiau informacijos galima rasti čia.

Ne visos kombinacijos leidžiamos

Kaip teigiama „Regitros“ atsakyme, praktikoje yra buvę ir tokių atvejų, kad nebuvo išleista KGB numerio ženklų serija.

„Taip pat primintina, jog specialūs reikalavimai keliami vardiniams numerio ženklams, jų užrašas turi atitikti nustatytus reikalavimus, pavyzdžiui, negali būti naudojami vulgarūs, žargoniniai bei neigiamas asociacijas keliantys žodžiai, keiksmažodžiai, taip pat sąvokos, kurios gali būti suvokiamos kaip niekinimas, neapykantos skatinimas ar kurstymas diskriminuoti žmonių grupes.

Kaip numato taisyklės, užrašas negali sutapti ir su nacistinės Vokietijos, SSRS valstybių, nacistinių ar komunistinių organizacijų pavadinimais, nacistinių ar komunistinių vadovų pavardėmis, jų santrumpomis“, – rašoma komentare.

Gali tekti „paaukoti“ ir teises

Lietuvos policija atsakyme 15min tikina, kad Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 26 str. 1 d. reglamentuota, kad kiekviena motorinė transporto priemonė, priekaba turi būti su tam skirtoje vietoje vertikalioje plokštumoje pritvirtintais, registruojant jai priskirtais valstybinio numerio ženklais. Šio straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad valstybinio numerio ženklus draudžiama uždengti apsauginėmis medžiagomis, lankstyti ar kitaip keisti jų formą.

Nors numerio ženklai užrašyti žymikliu, policijos atstovai patvirtina, kad greičio matuokliai tokią priemonę užfiksuoti gali. Tad bandyti apgauti jų nevertėtų.

O jei valstybiniai numeriai neatitinka įstatymais nustatytos tvarkos, gali būti taikoma Administracinių nusižengimų kodekso 415 str. 3 d. registruotų arba išregistruotų transporto priemonių be valstybinio numerio ženklų (ženklo) vairavimas...) – bauda vairuotojui nuo 60 iki 120 Eur. Taip pat gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 mėnesių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką