Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

„Toyota“ Lietuvos studentams padovanojo mokymuisi skirtą hibridinį visureigį RAV-4

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) studentai nuo šiol turės galimybę praktiškai susipažinti su hibridinėmis automobilių variklių sistemomis ir jų veikimu. Tai padaryti leis ilgamečio kolegijos partnerio automobilių gamintojo „Toyota“ trečiadienį oficialiai įteikta dovana – „Toyota RAV4“ hibridinis visureigis, rašoma pranešime.
Toyota RAV-4
Toyota RAV-4 / Toyota nuotr.

Tai jau trečiasis „Toyota“ automobilis, kurį „Toyota Baltic AS“ įteikė VTDK. Ankstesni modeliai turėjo tik vidaus degimo variklius, šis yra pirmas hibridinis automobilis. Anot VTDK Automobilių katedros vedėjo Petro Kaikario, naujasis mokymuisi skirtas automobilis studentams suteiks dar daugiau šiandien ypač aktualių praktinių žinių.

„Hibridiniai automobiliai sparčiai populiarėja. Vairuotojai vertina mažesnes degalų sąnaudas bei šių automobilių draugiškumą aplinkai. Didėjant hibridinių automobilių skaičiui mūsų šalies gatvėse, auga ir jų aptarnavimo bei remonto poreikis. Todėl reikės vis daugiau šių specialistų, kuriais galės tapti mūsų studentai, nes jau bus įgiję vertingų praktinių žinių kolegijoje“, – sakė P.Kaikaris.

Toyota nuotr./Marek Maide ir Liucija Nijolė Kikutienė
Toyota nuotr./Marek Maide ir Liucija Nijolė Kikutienė

Praktiniam mokymuisi skirtas „Toyota“ visureigis yra visiškai toks pats automobilis, kaip ir važinėjantys gatvėmis. 2017 m. gamybos automobilis turi 2,5 kub. cm darbinio tūrio variklį, išvystantį iki 155 AG. Vidutinės automobilio sąnaudos siekia 4,9 l/100 km, o CO2 emisija – 115 g/km. Įsibėgėti ir pasiekti 100 km/val. greitį „Toyota RAV4“ reikia 8,3 sekundžių.

Pasak VTDK Automobilių katedros vedėjo, kiekvienas naujas „Toyota“ dovanojamas automobilis leidžia studentams praktiškai įsitikinti, kad technologijos modernėja labai greitai, todėl itin svarbu turėti galimybę gilinti savo žinias apie šiuolaikiniuose automobiliuose naudojamas saugumo, komforto ir visas kitas sistemas.

Be to, P.Kaikario teigimu, siekis kurti ir vystyti tvarius technologinius bei dizaino sprendimus yra ne tik „Toyota“, bet ir vienas iš VTDK ilgalaikių tikslų.

Automobilis „Toyota RAV4“ bus laikomas kolegijos patalpose ir prieinamas visiems studentams, pasirinkusiems Automobilių techninio eksploatavimo bei Automobilių elektronikos sistemų studijų kryptis. Šiuo metu tokių studentų yra 494.

Toyota nuotr./„Toyota“ Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijai padovanojo RAV-4
Toyota nuotr./„Toyota“ Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijai padovanojo RAV-4

Trečiadienį prasidėjusios VTDK tarptautinės mokslinės-praktinės konferencijos „Technologinės inovacijos 2018“ metu buvo padovanotas ne tik naujas automobilis. Keturiems gabiausiems kolegijos studentams buvo įteiktos „Toyota“ stipendijos po 540 Eur. Per daugiau nei dešimt partnerystės metų iš viso VTDK studentams įteikta stipendijų daugiau nei už 20 tūkst. Eur.

„Toyota“ bendradarbiavimas su VTDK tęsiasi jau 12 metų. Tai įdomi ir mus visus praturtinanti partnerystė. Naujasis „Toyota RAV4“ hibridinis visureigis, kurį šiandien pristatėme, yra trečioji transporto priemonė, kurią padovanojome kolegijos dėstytojams ir studentams. Hibridas yra ne rytojaus technologija, o šiandienos, todėl svarbu, kad studentams būtų suteiktas geriausios mokymosi sąlygos su geriausia įranga. Tai – „Toyota“ ir VTDK vertybės, kuriomis mes dalijamės“, – sakė Marek Maide, „Toyota Baltic AS“ valdybos narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką