Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

„Arvi“ holdingo akcijų perleidimas pripažintas neteisėtu nustačius V.Kučinsko nesąžiningumą

Ketvirtadienį Lietuvos apeliacinis teismas atmetė „Arvi“ įmonių grupės įkūrėjo Vidmanto Kučinsko ir sūnaus Justo Kučinsko apeliacinį skundą bei paliko galioti Kauno apygardos teismo 2017 m. birželio 9 d. sprendimą, kuriuo „Arvi“ holdingo bendrovės „Vyrja“ akcijų perleidimo sandoris buvo pripažintas negaliojančiu. Apie tai pranešime žiniasklaidai informuoja teismas.
Vidmantas Kučinskas
Vidmantas Kučinskas

„Galimai siekdamas išvengti įsipareigojimų kreditoriams vykdymo, V.Kučinskas perleido sūnui J.Kučinskui didelę dalį „Arvi“ grupę kontroliuojančios UAB „Vyrja“ akcijų. Tarptautinis bankas „Alfa Bank“, gindamas savo teisėtus interesus, kreipėsi į teismą dėl dovanojimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir restitucijos taikymo. Kauno apygardos teismas 2017 m. birželio 9 d. sprendimu „Alfa Bank“ ieškinį tenkino pilnai, o 2018 m. gegužės 3 d. nutartimi Lietuvos apeliacinis teismas Kauno apygardos teismo nutartį paliko nepakeistą“ – teigia Laurynas Lukošiūnas, advokatų kontoros „Sorainen“, atstovaujančios bankui „Alfa Bank“, partneris.

Lietuvos apeliacinis teismas, be kita ko, nustatė, kad V.Kučinskas buvo nesąžiningas. Teismas atmetė V.Kučinsko argumentus, kad atitinkamų sutarčių, iš kurių kyla „Alfa Bank“ reikalavimai, V.Kučinskas nepasirašė.

Nemalonumai įtakingam Lietuvos verslininkui prasidėjo, kai bankas „Alfa Bank“ kreipėsi į teismą Maskvoje ir Londono tarptautinio arbitražo teismą Jungtinėje Karalystėje dėl V.Kučinsko asmeniškai laiduotų paskolų bendrovei „Arvi NKP“, kuri valdo trąšų gamyklą Kaliningrado srityje. Iš vienu turtingiausių žmonių Lietuvoje laikomo V.Kučinsko kreditoriai bando išsiieškoti daugiau nei 20 mln. eurų skolų.

Vykdant teismo nutartį dėl turto arešto taikymo paaiškėjo, kad visas V.Kučinsko ir „Arvi“ grupės vertingiausias turtas buvo perleistas. „Arvi“ holdingo „Vyrja“ akcijos buvo padovanotos sūnui, o „Arvi kalakutai“, „Lietuvos cukrus“ ir „Rietavo veterinarinė sanitarija“ – perleistos ofšorinėms Kipre registruotoms, naujai įsteigtoms bendrovėms.

Anot advokato L.Lukošiūno, kreditoriai, sulaukę įsiteisėjusio teismo sprendimo dėl dalies neteisėto turto perleidimo nuginčijimo, tęs ir kitas bylas dėl akcijų perleidimo sandorių pripažinimo negaliojančiais bei sieks išsiieškoti visas skolas iš V.Kučinsko, kad ir kiek laiko tai užtruktų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius