Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 28d. 16:13

„Boeing“ ir „Embraer“ gavo svarbų Brazilijos patvirtinimą dėl strateginės partnerystės

„Boeing 777“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Boeing 777“

JAV aviacijos ir kosminių technologijų milžinė „Boeing“ savo tinklalapyje pranešė, kad Brazilijos Administracinė ekonominės gynybos taryba (CADE) pritarė bendrovės strateginei partnerystei su Brazilijos orlaivių gamintoja „Embraer“.

Sprendimas įsigalios po 15 dienų, jei į tarybos sudėtį įeinantys komisarai nepareikš pageidavimo jį persvarstyti.

Taigi dabar bendrovės yra gavusios besąlygiškus strateginės partnerystės patvirtinimus kiekvienoje susijusioje reguliavimo jurisdikcijoje, išskyrus Europos Komisiją, kuri tebevykdo vertinimo procesą.

„Šis patvirtinimas – tai dar vienas mūsų partnerystės patvirtinimas. Partnerystės, kuri leis sustiprinti mūsų konkurenciją regioninėje orlaivių rinkoje, pasiūlyti geresnes sąlygas mūsų klientams ir suteikti daugiau galimybių mūsų darbuotojams“, – „Boeing“ pranešime spaudai pacituotas bendrovės prezidentas partnerystei su „Embraer“ bei grupės veiklos vadovas Marcas Allenas.

„Brazilijos pritarimas sandoriui yra akivaizdus pritarimas mūsų konkurenciją stiprinančiai partnerystei, – pareiškė „Embraer“ prezidentas ir generalinis direktorius Francisco Gomesas Neto. – Tai bus naudinga ne tik mūsų klientams, bet ir leis augti „Embraer“ ir visai Brazilijos aviacijos pramonei.“

Planuojamą strateginę „Embraer“ ir „Boeing“ partnerystę sudarys dvi bendros įmonės.

Šiuo metu leidimus dėl strateginės partnerystės jau yra suteikusios Brazilijos, JAV, Kinijos Japonijos, Pietų Afrikos, Juodkalnijos, Kolumbijos ir Kenijos reguliuotojos.

„Boeing“ ir „Embraer“ nuo 2018 metų pabaigos bendradarbiauja su Europos Komisija dėl sandorio įvertinimo.

„Produktyviai bendradarbiaujame su Europos Komisija, siekdami pademonstruoti mūsų planuojamos partnerystės konkurencingumą, ir tikimės teigiamų rezultatų, – teigė M.Allenas. – Atsižvelgdami į palankią klientų iš visos Europos nuomonę bei jau gautų reguliuotojų pritarimą, tikimės kuo greičiau užsitikrinti galutinį sandorio patvirtinimą.“

Planuojamą strateginę „Embraer“ ir „Boeing“ partnerystę sudarys dvi bendros įmonės.

Viena bendra įmonė užsiims komercinių orlaivių gamyba bei teiks „Embraer“ paslaugų operacijas, o joje „Boeing“ priklausys 80 proc. akcijų. Likusias 20 proc. akcijų valdys „Embraer“.

Kita bendra įmonė skatins ir plėtos rinkas vidutinio dydžio karinio krovininio lėktuvo „C-390 Millennium“ realizavimui. Šioje įmonėje „Embraer“ priklausys 51 proc. akcijų, o „Boeing“ – likusieji 49 proc. akcijų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką