Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 9d. 14:56

Dėl augančių akcizų „Švyturys-Utenos alus“ mažina gamybą Klaipėdoje ir atleis 20 darbuotojų

„Utenos alaus“ darykloje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Utenos alaus“ darykloje

Dėl daugiau kaip dvigubai išaugusio alaus akcizo mokesčio ir su tuo susijusio alaus rinkos susitraukimo, UAB „Švyturys-Utenos alus“ reorganizuoja gamybos ir logistikos padalinius Klaipėdoje ir perskirsto gamybos pajėgumus, kad šie atitiktų pasikeitusias verslo sąlygas. Bus naikinama 20 darbo vietų, rašoma įmonės pranešime.

Aludariai tikina, kad ieškoti sprendimų, kaip išlaikyti bent dalį dabartinių darbo vietų ir tęsti veiklą toliau, yra priversti dėl dabartinės valdžios politikos alkoholio rinkos dalyvių atžvilgiu.

Planuojama, kad „Švyturio“ alaus darykloje iš dviejų (sezono metu trijų) pamainų liks tik viena pamaina, atitinkamai sumažės ir logistikos padalinys Klaipėdoje. Per abu – gamybos ir logistikos – padalinius tai reiškia 20 darbo vietų sumažėjimą. Įmonė pradėjo konsultacijas su „Švyturyje“ veikiančiomis profesinėmis sąjungomis dėl šių darbo vietų panaikinimo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rolandas Viršilas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rolandas Viršilas

Įmonė skaičiuoja, kad vidutinis atleidžiamo darbuotojo atlyginimas prieš mokesčius siekia 1011 eurų, bendras biudžetas išeitinėms kompensacijoms sudarys apie 400 tūkst. eurų. Valstybei mokesčių pavidalu atiteks daugiau kaip pusė šios sumos. Atleidžiamiems darbuotojams įmonė samdys konsultantus.

Įmonės analitikai prognozuoja, kad dėl padidėjusių mokesčių ir išaugusios alaus kainos legali alaus rinka jau šiais metais trauksis maždaug ketvirtadaliu. Planuojama, kad šiemet bendrai bus parduota apie 60 mln. litrų alaus mažiau nei 2016 metais.

„Užimame apie 40 procentų rinkos, tad vien mūsų įmonė kitais metais pagamins 24 mln. litrų alaus mažiau nei pernai. Aišku, kad mažesniam kiekiui pagaminti reikia mažiau darbuotojų, mažiau krovėjų ir mažiau transporto. Privalome pertvarkyti gamybą taip, kad ji būtų efektyvi esant naujoms verslo realijoms“, – sakė „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

Įmonės vadovas pabrėžė, kad gamybos padalinys Klaipėdoje yra sumažinamas, o ne naikinamas, tad gamyba šioje darykloje ir toliau vyks pagal pakoreguotus planus. „Švyturyje“ nuo šiol bus koncentruota „Švyturio tradicinės kolekcijos“ alaus rūšių bei vadinamojo „craft“ „Raudonų plytų“ išskirtinio skonio alaus gamyba.

Pasak R. Viršilo, reorganizuojami ne tik gamybos ir logistikos padaliniai – metų pradžioje visoje įmonėje sumažinta apie 20 darbo vietų visuose padaliniuose, įskaitant ir Vilniaus biurą.

R.Viršilo teigimu, kol kas sunku prognozuoti, kaip, traukiantis alaus rinkai ir į tai reaguojant aludariams, keisis su jais susijusių verslų, žaliavų tiekėjų situacija, tačiau efektas turėtų būti matomas jau šį pavasarį, įsigaliojus naujiems akcizų tarifams.

Pasak „Švyturio-Utenos alaus vadovo, taip drastiškai pakeldama akcizą, valstybė praras ženklią dalį kitų mokesčių – sumažėjus gamybai, kris visos grandinės gamintojų ir tiekėjų mokamo PVM surinkimas, mažės gyventojų pajamų mokesčiai, įmokos Sodrai ir pan. Skaudžiausiai šie pokyčiai palies būtent šalies regionus, nes alaus daryklos visos yra įsikūrusios regionuose.

Seimas pernai gruodžio mėnesį akcizus alui nuo š. m. kovo 1 d. padidino 112 proc., nors ankstesnė socialdemokratų Vyriausybė buvo numačiusi 8 proc. alaus akcizo kilimą 2017 m.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką