Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 28d. 14:45

Druskininkuose sanatorijos „Belorus“ darbuotojai surengė piketą

Druskininkuose sanatorijos „Belorus“ darbuotojai surengė piketą ir teigia, kad rankų nuleisti neketina. Susidariusi situacija pradėta spręsti teisinėmis priemonėmis, rašoma pranešime spaudai.

Ketvirtadienį į Druskininkų gatves išriedėjo VšĮ santorija „Belorus“ darbuotojų automobilių kolona – apie 100 automobilių.

Visi kolonos dalyviai ant automobilių turėjo VšĮ sanatorija „Belorus“ vėliavėles, o ant sanatorijai priklausančio daugiabučio balkonų ir paties sanatorijos pastato buvo užkabinti darbuotojų poziciją išsakantys plakatai.

Protesto dalyviai teigia, kad šia, jau antra taikia piketo akcija darbuotojai siekia parodyti, į kokią situaciją jie pateko po to, kai neįgalių vaikų gydymo, ugdymo ir reabilitacijos paslaugas teikiančiai viešajai įstaigai bankas pritaikė ES sankcijas, o vakar Užimtumo tarnyba, gavusi Užsienio reikalų ministerijos kreipimąsi, pranešė nutraukianti karantino ir ekstremalios situacijos laikotarpiu teikiamą valstybės finansinę paramą.

„Kažkur įsivėlė klaida – ES sankcijos taikomos ne mūsų steigėjui. Mūsų steigėjui – Reikalų valdybai – jokių ES sankcijų nėra. Jos taikomos Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai vyriausiajai ūkio valdybai, kuri nėra Druskininkuose veikiančios sanatorijos „Belorus“ steigėjas.

Nežinome, galbūt buvo suklysta verčiant ar neįsigilinta. Bet kokiu atveju, nei mūsų įstaigai, nei jos steigėjui, nei vadovui jokios ES sankcijos nėra taikomos“, – sakė sanatorijos „Belorus“ Darbo tarybos pirmininkas Vladislavas Šaruckis.

V.Šaruckis tikino, kad Latvijoje esančiai analogiškai sanatorijai jokių ES sankcijų netaikoma, valstybės parama jai taip pat teikiama.

Pasak jo, šią savaitę teismą pasieks VšĮ sanatorija „Belorus“ ieškinys dėl neteisėtai pritaikytų banko sankcijų.

„Tikimės, kad teisiniu keliu išspręsime šią situaciją, nes dabar siūlomos išeitys – pašalpa, bedarbio statusas ar bandyti ieškoti darbo už 50 km esančiose savivaldybėse mūsų netenkina. Iki šiol įstaigai nėra pateiktas joks teisės aktais pagrįstas dokumentas dėl sankcijų pritaikymo pagrįstumo. Į mūsų rašomus raštus taip pat nereaguojama“, – sakė V.Šaruckis.

VšĮ Sanatorija „Belorus“ dėl šios situacijos prašydami įvertinti sanatorijos darbo specifiką, darbo pobūdį, finansavimo šaltinius ir išspręsti situaciją anksčiau kreipėsi į LR prezidentą G. Nausėdą, Vyriausybę, Seimo narius, Europos Parlamento narius.

Sanatorijos darbuotojai automobilių piketą planuoja pakartoti ir Vilniuje, kai tik baigsis karantino draudimai kirsti savivaldybių ribas.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką