Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 12d. 11:47 , Atnaujinta: 2017 balandžio 12d. 15:24

„ERGO“ atsisakius mokėti draudimo išmoką, „Maxima“ kreipėsi į teismą

Rygoje įgriuvo „Maxima“ prekybos centro stogas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rygoje įgriuvo „Maxima“ prekybos centro stogas

Vilniaus apygardos teismas priėmė „Maxima grupės“ dukterinės bendrovės „Maxima Latvija“ ir bendrovės „Tineo“ bendrą ieškinį prieš „ERGO Insurance SE“ dėl šios bendrovės atsisakymo mokėti draudimo išmoką, kurios bendra suma siekia 5,34 mln. eurų. „ERGO“ teigia, kad tai draudimo apsauga negalioja, kai yra statybos projektavimo klaidos.

Į teismą bendrovės nusprendė kreiptis draudimo kompanijai atsisakius vykdyti įsipareigojimus ir kompensuoti nuostolius po to, kai dėl trečiųjų asmenų projektavimo ir statybos klaidų 2013 m. lapkričio mėnesį tragiško įvykio Rygoje metu buvo sunaikintas „Maxima Latvija“ ir „Tineo“ priklausęs turtas, apdraustas „ERGO Insurance SE“ Lietuvoje.

Laikantis atsakingos ir riziką mažinančios valdymo praktikos, „Maxima Latvija“ ir „Tineo“ buvo apdraudusios verslo rizikas, vykdė įsipareigojimus „ERGO Insurance SE“ ir mokėjo draudimo įmokas.

„Maxima grupės“ požiūriu, tai yra teisinis verslo įmonių ginčas, kai, neradus kitų išeičių, tenka kreiptis į teismą. „Maxima Latvija“ dar 2013 metais informavo „ERGO Insurance SE“ apie įvykusį draudiminį įvykį, pateikdama prašymą draudimo išmokai gauti remiantis draudimo sutartimi, tačiau „ERGO Insurance SE“ draudimo išmokos iki šiol nesumokėjo. Pateiktuose dokumentuose teismui „Maxima Latvija“ aiškiai motyvuoja, kodėl šis atvejis yra laikytinas draudiminiu įvykiu.

„ERGO“ laikosi pozicijos, kad tai yra nedraudiminis įvykis. „ERGO“ yra apdraudusi „Maxima Latvija“ ir „Tineo“ turtą ir verslo rizikas. Draudimo sutartimi apdraustas abiejų bendrovių turtas Latvijoje, įtraukiant atvejus, kuomet turtas sunaikinamas, sugadinamas ar prarandamas. Tačiau sutartyje įtvirtintas punktas, kad draudimo apsauga negalioja tais atvejais, kuomet nuostoliai patiriami dėl statybos projektavimo klaidų. Tokios išimtys draudimo sutartyse yra įprasta draudimo rinkos praktika“, – rašoma Editos Borevičienės, „ERGO Insurance“ Teisės ir atitikties departamento direktorės Baltijos šalyse komentare.

Pasak jos, taip pat draudimo apsauga negalioja, jei nuostoliai patiriami dėl grunto tyrimo, statybos ar montavimo darbų klaidų bei dėl akivaizdžiai brokuotų, nekokybiškų, netinkamų dalių, medžiagų, įrengimų naudojimo.

„Dabartiniais duomenimis, pastato griūties Rygoje technine priežastimi yra statybos projektavimo klaidos, todėl vadovaudamiesi sutartimi, įvykį pripažinome nedraudžiamuoju“, – teigiama komentare.

Generalinė draudimo sutartis su draudiku buvo pasirašyta Lietuvoje, vadovaujantis ja buvo apdraustas bendrovių ‚Maxima Latvija“ ir „Tineo“ turtas Latvijoje, įskaitant atvejus, kai turtas sunaikinamas, sugadinamas ar prarandamas.

Apie „ERGO Insurance SE“ veiksmus atsisakant mokėti draudimo išmoką bei pateiktą ieškinį „Maxima grupė“ taip pat informavo „ERGO“ vadovus Vokietijoje.

„Maxima grupė“ yra vienas didžiausių darbdavių Baltijos šalyse – Lietuvoje dirba apie 17 tūkst., Latvijoje apie 8 tūkst., Estijoje apie 4 tūkst. darbuotojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

01:56
00:12
00:51

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką