Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 8d. 11:52

FNTT purtė kvitų neduodančias kavines Vilniuje

Krata kavinėje
Krata kavinėje

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai, gavę informaciją apie galimai daromus grynųjų pinigų apskaitos pažeidimus, rugpjūčio 7 dieną, patikrino Kalvarijų g. veikiančią kavinę. Patikrinimo metu kasoje rastas kelių dešimčių eurų perteklius, kuris nebuvo įtrauktas į kasos aparato apskaitą. Įtariama, kad klientams buvo pateikiami nefiskaliniai kvitai, o fiskaliniai kasos aparato kvitai neišduodami. Manytina, kad kavinėje rastas grynųjų pinigų perteklius galėjo susidaryti dėl tokių apskaitos pažeidimų.

Be to, FNTT tyrėjai rado ir juodraštinius užrašus, kuriuose buvo fiksuojami alkoholinių gėrimų pardavimų kiekiai ir sumos. Pagrįstai įtariama, kad šie alkoholinių gėrimų pardavimai nebuvo įtraukti į kavinės apskaitą ir įsigyti be apskaitos dokumentų.

Juodoji kavinės buhalterija
Juodoji kavinės buhalterija

„Patikrinimo metu surinkta informacija yra analizuojama, lyginami juodraštiniai ir kasos aparatų duomenys. Jeigu bus užfiksuota, kad kavinėje buvo nelegaliai prekiauta alkoholiniais gėrimais, atsakingiems asmenims gali grėsti net baudžiamoji atsakomybė“, – skelbia FNTT.

Panaši situacija, kai patikrinimo metu buvo rastas grynųjų pinigų perteklius, paaiškėjo ir praėjusią savaitę patikrinus Vilniaus centre įsikūrusį lietuviškų patiekalų restorano veiklą.

Patikrinus kasos aparato tos dienos duomenis buvo nustatyta, kad restorane buvo neapskaityta daugiau kaip 430 eurų. Minėtą kelių šimtų eurų perteklių restorano barmenė paaiškino tuo, kad per skubėjimą pamiršo baigti užsakymą vienai didelei klientų grupei. Tačiau šio užsakymo tikslios sumos pasakyti negalėjo, nes jos neatsimena ir kasos aparate neatspausdino fiskalinio kasos aparato kvito. Dar šimtą eurų barmenė iš administratorės paėmė monetomis ir įdėjo į kasos aparatą, tačiau to neužfiksavo, nes vėliau, iškeitusi į stambesnes kupiūras, ketino pinigus sugražinti administratorei.

Įžvelgus, kad Vilniaus centre įsikūrusiame restorane galimi kasos operacijų taisyklių pažeidimai, FNTT pradėjo administracinio nusižengimo teiseną dėl šių aplinkybių.

„Pastebima tendencija, kad įmonės, užsiimančios viešojo maitinimo veikla, neretai vietoje fiskalinių kasos aparatų kvitų, kurie užtikrina iš kiekvieno kliento gautų pajamų apskaitymą ir mokesčių apskaičiavimą, išduoda nefiskalinius kvitus. Kiekvienas klientas turėtų gauti nefiskalinį kvitą, kuriame turėtų būti nurodyti užsakyto maisto kiekiai ir kaina, o atsiskaičius grynaisiais pinigais ar mokėjimo kortele – gauti fiskalinį kvitą“, – primena FNTT.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką