Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 1d. 19:01

„Grill London“ ir žymaus lenktynininko mokesčių slėpimo byla: ką žinome?

Andrius Lavrinavičius ir Ernestas Staponkus
15min ir komandos nuotr. / Andrius Lavrinavičius ir Ernestas Staponkus

Teisėsauga trečiadienį pranešė tirianti mokesčių slėpimo bylą, kur įtaria restoranų tinklo „Grill London“ vieną vadovų Andrių Lavrinavičių ir žymų lenktynininką Ernestą Staponkų slėpus mokesčius, pasinaudojant fiktyvios paramos mechanizmu. Teismas leido suimti abu įtariamuosius byloje.

Naujienų portalas 15min pateikia žinomus faktus apie šią bylą, dabar esančią pradinėje tyrimo stadijoje. Pareigūnai praneša, kad kratų metu rasta daugiau kaip milijonas eurų grynais.

A.Lavrinavičius

Kauno apylinkės teismas mėnesiui leido suimti vieną restoranų tinklo „Grill London“ ir kitų tiems patiems savininkams priklausančių restoranų vieną vadovų Andrių Lavrinavičių.

Jis suimtas įtariant, kad būdamas laisvėje gali daryti naujus nusikaltimus ir trukdyti tyrimui. Tiesa, tyrimui vadovaujantis prokuroras Laimonas Petreikis įtariamąjį prašė suimti maksimaliam terminui – trims mėnesiams.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Andrius Lavrinavičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Andrius Lavrinavičius

Rekvizitai.lt duomenimis, „Grill London“ restoranų valdytoja yra įmonė „Panoramos projektas“. A.Lavrinavičius yra vienas šios įmonės akcininkų, o jos direktoriumi dirbo nuo 2016 metų birželio iki 2017 metų sausio.

„Registrų centre“ A.Lavrinavičius yra nurodomas kaip 18 su viešojo maitinimo įstaigų tinklu susijusių įmonių vadovas arba įgaliotinis.

Prokuroras 15min atsisakė atskleisti įtariamojo pavardę, tačiau teigė, kad įtariamas viešojo maitinimo tinklo atstovas yra „vienas svarbiausių“ žmonių organizacijoje. Kauno apylinkės teismas pranešė, kad A.Lavrinavičius yra faktinis vadovas vienuolikoje įmonių.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Restoranas „Grill London“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Restoranas „Grill London“

A.Lavrinavičius yra įtariamas dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, kai mokesčių suma viršija 37,5 tūkst. eurų. Už tokį nusikaltimą gresia aštuoneri metai nelaisvės.

Jis kol kas atsisakė duoti parodymus teisėsaugai, bet kaltę neigia.

E.Staponkus

E.Staponkus šiuo metu vadovauja automobilių sporto klubui „ES Motorsport“ ir yra Lietuvos automobilių sporto federacijos viceprezidentas.

Jis taip pat suimtas mėnesiui motyvuojant, kad gali daryti naujus nusikaltimus ar trukdyti tyrimui.

Komandos nuotr./Ernestas Staponkus
Komandos nuotr./Ernestas Staponkus

E.Staponkui pareikšti įtarimai pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Įtariamasis byloje E.Staponkus yra keliskart teistas, bet visi teistumai jam yra išnykę.

Žymus lenktynininkas buvo nuteistas 2013 metais dėl to, kad Telšiuose apsimetęs policijos pareigūnu prievarta išlaipino žmogų iš automobilio ir uždėjo jam antrankius, siekdamas išsiaiškinti dėl neva parduotų vogtų katalizatorių.

Už tai E.Staponkui buvo paskirta 3900 tuometinių litų (dabar – apie 1140 eurų) bauda. Jis nuteistas kartu su bendru Arnoldu Kamantausku.

Ernestas Staponkus
Ernestas Staponkus

2011 metais E.Staponkus nuteistas dėl didelės vertės turto pasisavinimo ir dokumentų klastojimo.

Tąkart vadovaudamas viešajai įstaigai „Autokrosas“ jis gavo beveik milijono litų paramą veiklai vykdyti, tačiau visus gautus pinigus išgrynino ir panaudojo savo reikmėms.

Naujausioje byloje E.Staponkus sutiko duoti parodymus teisėsaugai. „Jis teigia, kad sumų pervedimai yra grindžiami civiliniais santykiais ir teisėti“, – 15min sakė prokuroras L.Petreikis.

Tyrimo duomenys

Pareigūnai įtaria, kad A.Lavrinavičius, padedamas E.Staponkaus, rėmimo formos būdu galėjo nesumokėti šimtų tūkstančių eurų mokesčių.

Tyrimo metu nustatyta, kad A.Lavrinavičius ir E.Staponkus nuo 2017 metų pradžios iki 2019 metų pabaigos iš maitinimo paslaugas teikiančio tinklo įmonių į sporto asociacijos sąskaitą kaip paramą pervedė daugiau nei 418 tūkst. eurų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pinigai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pinigai

Anot tyrėjų, tokiu būdu A.Lavrinavičius siekė išvengti ne mažiau nei 125 tūkst. eurų mokesčių, susidariusių dėl, kaip įtariama, neteisingų duomenų pateikimo apie paramos teikimą. Teisėsaugos turimais duomenimis, parama paskui galėjo būti išgryninama ir dalinai grąžinama, o už tokią įtariamą mokesčių slėpimo paslaugą E.Staponkus taip pat gavo finansinės naudos.

E.Staponkus taip pat kaltinamas tuo, kad nuo 2019 metų gegužę sąmoningai vykdė savo vadovaujamos asociacijos apgaulingą buhalterinę apskaitą, siekdamas nuslėpti įmonės turtą, pajamas, išlaidas ir pelną. Jis taip pat įtariamas vienai JAV bendrovei Floridoje pervedęs daugiau kaip 200 tūkst. eurų už su įmonės veikla nesusijusias paslaugas.

Jis įtariamas taip nepagrįstai padidinęs įmonės išlaidas, siekdamas išvengti beveik 35 tūkst. eurų mokesčių.

Prokuroras L.Petreikis 15min sakė, kad mokesčių slėpimo schemose iš viso galėjo dalyvauti keliolika įmonių, o tyrimas užtruks.

„Tai didelis kiekis duomenų, daug įmonių. Norint pabaigti tyrimą, dar reikės atlikti jų finansinės, ūkinės veiklos tyrimus“, – teigė pareigūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

09:46
06:04
19:27

Esports namai

URBAN˙/

Debiutas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką