Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 14d. 22:43

„Huawei“ valdybos pirmininkas yra pasirengęs pasirašyti „nešnipinėjimo“ susitarimą su JK

„Huawei“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Huawei“

Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“ yra pasirengusi pasirašyti „nešnipinėjimo“ susitarimą su įvairiomis šalimis, įskaitant Jungtinę Karalystę (JK), antradienį pranešė bendrovės valdybos pirmininkas, NATO vadovui pareiškus, kad JK turi užtikrinti mobiliojo ryšio tinklų saugumą.

Liang Hua apsilankė Jungtinėje Karalystėje, kurios vyriausybė svarsto, kokią riziką keltų leidimas Kinijos bendrovei plėtoti 5G infrastruktūrą.

„Esame pasirengę pasirašyti „nešnipinėjimo“ susitarimus su vyriausybėmis, įskaitant Jungtinės Karalystės vyriausybę, kuriais įsipareigotume užtikrinti, jog mūsų įranga atitiks nešnipinėjimo ir apsaugos nuo vadinamjų atgalinių durų virusų standartus“, – žurnalistams pareiškė Liang Hua.

Jungtinės Karalystės vyriausybėje šiuo metu verda įnirtingos diskusijos dėl to, ar leisti „Huawei“ diegti naujosios kartos mobiliojo ryšio tinklą.

Privati ​​Kinijos įmonė yra sukūrusi šiuo metu pažangiausias ir pigiausias 5G technologijas pasaulyje.

Visgi Jungtinės Valstijos įspėjo savo artimą sąjungininkę, kad gali apriboti saugumo ir žvalgybos informaciją, kuria dalijasi su JK, jei pastaroji leis Kinijai imtis svarbaus vaidmens diegiant naująsias technologijas.

Vašingtono nerimą sustiprino 2017 metais Pekino priimtas įstatymas, įpareigojantis Kinijos bendroves padėti vyriausybei nacionalinio saugumo klausimais.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, kuris taip pat lankėsi Jungtinėje Karalystėje, pareiškė, kad tinklo saugumo klausimas išlieka labai svarbus Šiaurės Atlanto kariniam aljansui.

„Huawei“ ir 5G tinklas yra itin svarbūs“, – pareiškė J.Stoltenbergas Londono verslo konferencijoje.

Jis pripažino, kad JK ir visos kitos NATO narės turi teisę priimti savo sprendimus dėl Kinijos ir 5G tinklo.

„Kalbant apie tai, kas yra svarbu NATO, reikia pabrėžti, kad šie sprendimai turi būti priimti taip, kad užtikrintų saugius tinklus“, – pareiškė J.Stoltenbergas.

„Nėra būdo, kuriuo galėtume išvengti šių klausimų sprendimo“, – pridūrė jis.

„Pasirūpinsime, kad mūsų tinklai būtų saugūs.“

Diskusijos dėl „Huawei“ įstūmė Jungtinę Karalystę į Kinijos ir Jungtinių Valstijų aršios kovos už pasaulinį dominavimą epicentrą.

Šios diskusijos suskaidė premjerės Theresos May kabinetą į tuos, kurie žiūri į Kiniją kaip gyvybiškai svarbią prekybos partnerę Jungtinės Karalystės ateičiai po „Brexit“, ir tuos, kurie palaiko Vašingtono požiūrį į Pekiną.

Kiek anksčiau šį mėnesį Th.May atstatydino gynybos sekretorių Gaviną Williamsoną, kuris buvo vienas aistringiausių Kinijos kritikų, dėl nutekintos informacijos, kad Jungtinė Karalystė su išlygomis suteikė prieštaringai vertinamai Kinijos telekomunikacijų milžinei „Huawei“ leidimą plėtoti šalyje 5G mobiliojo ryšio tinklą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

01:22
00:55
00:39

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką