TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Rusiją ir Baltarusiją prekes gabenę Lietuvos vežėjai įtariami dokumentų klastojimu

Vaisiai ir daržovės
Fotolia nuotr. / Vaisiai ir daržovės
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) įtaria, kad keli vežėjai, į Rusiją ir Baltarusiją ketinę gabenti vaisius ir daržoves, pateikė suklastotus dokumentus.

Žemės ūkio ministerijai pavaldi tarnyba pranešė pradėjusi tyrimą dėl galbūt suklastotų fitosanotarinių dokumentų, kuriuos Lietuvos vežėjai pateikė kartu su prašymais gauti fitosanitariniam sertifikatui.

VAT direktorius Sergejus Fedotovas 15min.lt nenorėjo įvardinti įtarimus užsitraukusių bendrovių, nes dėl to vyksta tyrimas.

Apie galimą sukčiavimo atvejį informuota ŽŪM, tarnyba neatmeta galimybės po vidinio tyrimo kreiptis į teisėsaugą.

„Kol kas tai – tik įtarimai, reikia užbaigti tyrimą, kad galėtume apkaltinti. Tikimės užkirsti kelią tokiai praktikai ateityje. Mūsų tikslas – kad taip nebebūtų. Turime įtarimų, kad pateikti dokumentai arba netikri, arba nebegaliojantys“, – teigė direktorius.

Jis patikslino, kad tai – ne viena, o kelios įmonės. Apie galimą sukčiavimo atvejį informuota ŽŪM, tarnyba neatmeta galimybės po vidinio tyrimo kreiptis į teisėsaugą.

Bendrovės ketino į Rusiją ir Baltarusiją reeksportuoti vaisių ir daržovių siuntas.

„Pateikti dokumentai neatitinka požymių, kuriuos Augalininkystės tarnybai pranešė produkcijos kilmės šalies oficialios augalų apsaugos organizacijos“, – teigiama VAT pranešime.

Bijo užrūstinti Rusiją

S.Fiodorovas 15min.lt sakė, kad tarnyba šioms bendrovėms kol kas neišduos jokių dokumentų.

Apie pateiktus dokumentus VAT užklausė vaisių ir daržovių kilmės šalių institucijų.

Prekių kilmės dokumentų Rusija ir Baltarusija pradėjo reikalauti rugpjūčio 6 d. įsigaliojus Rusijoje importo draudimams dėl vaisių ir daržovių įvežimo iš ES šalių.

Jeigu tai išaiškėtų tarptautiniu mastu, galėtų Rusija ir Baltarusija baksnoti pirštu į Lietuvą, į Europos Sąjungą, kad nesugeba susitvarkyti.

„Situacija yra pakankamai rimta, nes Lietuva yra įsipareigojusi užtikrinti dokumentų tikrumą. Jeigu tai išaiškėtų tarptautiniu mastu, galėtų Rusija ir Baltarusija baksnoti pirštu į Lietuvą, į Europos Sąjungą, kad nesugeba susitvarkyti. Situacija ir taip įtempta, todėl negalime leisti tokių dalykų“, – pabrėžė direktorius.

Jo teigimu, toks elgesys gali smarkiai pakenkti sąžiningiems vežėjams.

„Dedame milžiniškas pastangas, kad Lietuvos kroviniai nestotų Baltarusijos ar Rusijos  pasienyje, nekalbant apie tai, kad pradedame veiklą, padėsiančią eksportuotojams ieškoti naujų rinkų. Augalininkystės tarnyba parengė raštą Europos Komisijai pranešdama apie pasikeitusius reikalavimus, siekdama, kad situacija būtų įvertinta ir būtų imtasi veiksmų jai ištaisyti. Taikome visas priemones, kokias tik galime, siekdami sumažinti nuostolių grėsmes, tačiau tikrai netoleruosime galimų sukčiavimų, dokumentų klastojimo atvejų, dėl kurių galime sulaukti visiško embargo mūsų eksportuotojams ir ne tik Muitų sąjungos šalyse“,– sako jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką