Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 30d. 14:02

IKEA iš valstybės gautą paramą grąžino ir Lietuvai

Karantino metu vėl pradėjo dirbti „Ikea“ parduotuvė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / IKEA parduotuvė

Mažmeninės baldų ir namų apyvokos prekių tinklas IKEA grąžino Lietuvai 10,4 tūkst. eurų gautų subsidijų už darbuotojų prastovas, o taip pat dar gegužę sumokėjo 3 mln. eurų atidėtų mokesčių. Užimtumo tarnybos duomenimis, Lietuvoje kol kas tai vienintelė įmonė, grąžinusi valstybės skirtas lėšas.

„Subsidijų už prastovas lėšas grąžino UAB „Felit“ (IKEA Lietuva), kuri karantino laikotarpiu išlaikė visas darbo vietas bei nusprendė darbuotojais pasirūpinti be valstybės paramos“, – 15min informavo Užimtumo tarnybos komunikacijos specialistė Rūta Kajėnė.

IKEA Mažmeninės prekybos vadovas Baltijos šalims Jóhannesas R. Jóhannessonas 15min teigė, kad valstybės paramos už prastovų kompensavimą IKEA Lietuvoje prašė tik už kovo mėnesį, nors kas antras prekybos centro darbuotojas prastovose buvo ir balandį. Iš valstybės gauta paramos suma siekė 10,4 tūkst. Eur.

IKEA Lietuva nuotr./Johannes Johannessonas, IKEA mažmeninės prekybos vadovas Baltijos šalims
IKEA Lietuva nuotr./Johannes Johannessonas, IKEA mažmeninės prekybos vadovas Baltijos šalims

„Gegužės viduryje nusprendėme valstybei grąžinti gautą kompensaciją už prastovas ir nebesikreipti papildomos paramos. Šis sprendimas priimtas atsižvelgiant į IKEA veiklos rezultatus karantino metu ir po jo: uždarius parduotuvę ženkliai augo elektroninė prekyba, o ją atidarius, tiek lankytojų skaičiaus, tiek apyvartos dinamika viršijo pradines prognozes“, – sakė J.R.Jóhannessonas.

Šis sprendimas priimtas atsižvelgiant į IKEA veiklos rezultatus karantino metu ir po jo: uždarius parduotuvę ženkliai augo elektroninė prekyba, o ją atidarius, tiek lankytojų skaičiaus, tiek apyvartos dinamika viršijo pradines prognozes, – sakė J.R.Jóhannessonas.

Jis pridūrė, kad balandį dirbo tik kas antras IKEA darbuotojas. Visi likusieji buvo prastovose, kasmetinėse atostogose, turėjo nedarbingumo pažymėjimą. Parduotuvėje Lietuvoje dirba apie 600 darbuotojų.

„Po parduotuvės atidarymo, per gegužę iki karantino pabaigos, visi darbuotojai palaipsniui sugrįžo į savo darbo vietas“, – pažymėjo IKEA Mažmeninės prekybos vadovas Baltijos šalims.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karantino metu vėl pradėjo dirbti „Ikea“ parduotuvė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karantino metu vėl pradėjo dirbti „Ikea“ parduotuvė

Paskelbus karantiną, IKEA Lietuvoje taip pat pateko į įmonių, nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, kurioms buvo suteikta galimybė atidėti Sodros, GPM, PVM ir kt. mokesčių mokėjimą.

Įmonė gegužės pabaigoje sumokėjo ir šiuos atidėtus mokesčius, kurie siekė per 3 mln. Eur.

Grąžino paramą ir kitoms valstybėms

Lietuva – ne vienintelė šalis, kuriai IKEA grąžino gautą paramą iš valstybės.

Prieš porą savaičių skelbta, kad Švedijos baldų ir namų apyvokos prekių mažmenininkė IKEA derasi su devynių šalių vyriausybėmis dėl jai suteiktos paramos grąžinimo, tvirtindama, kad nuo COVID-19 pandemijos sukeltos krizės nukentėjo mažiau nei tikėjosi.

Tuomet įvardinta, kad šios devynios šalys – Belgija, Kroatija, Serbija, Rumunija, Čekija, Airija, Ispanija, Portugalija ir JAV.

Tarp šių devynių valstybių Lietuvos nebuvo, nes IKEA prekybos centrą Vilniuje franšizės pagrindu valdo įmonė „Felit“.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:52
00:32
01:28

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką