Tiesiogiai
2023 01 09, 11:12

Išrinkite 2022 metų aplinkai draugiškiausią įmonę

Prasideda Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2022 m. konkurso balsavimas internetu. Naujienų portalo „15min“ skaitytojai kviečiami rinkti laimėtojus, vertus nominacijos „Aplinkai draugiškiausia įmonė 2022“ trijose kategorijose.
Įmonės draugiškos aplinkai
15min skaitytojų balsai lems, kas taps „Aplinkai draugiškiausios įmonės 2022“ nugalėtojais. / 123rf.com

Visiems skaitytojams suteikiama didelė atsakomybė įvertinti, kurių įmonių darbai yra reikšmingiausi, kad būtų saugoma ir tausojama aplinka, kurioje mes gyvename.

Balsuoti galite trijose įmonių kategorijose:

Spauskite čia ir balsuokite labai mažų ir mažų įmonių kategorijoje;

Spauskite čia ir balsuokite vidutinių įmonių kategorijoje;

Spauskite čia ir balsuokite didelių įmonių kategorijoje.

Balsuoti galima iki sausio 15 d. vidurnakčio. Leidžiama balsuoti iki 10 kartų iš vieno IP adreso, pasirinkus norimą įmonę ir spustelint „Balsuoti“.

15min skaitytojų balsai lems, kas taps „Aplinkai draugiškiausios įmonės 2022“ nugalėtojais.

Kas yra aplinkai draugiška įmonė?

Tai – įmonė, kuri veikia tvariai ir yra draugiška aplinkai, rūpinasi, kad jos veikla mažintų neigiamą poveikį aplinkai, pasitelkdama efektyvius vadybos principus.

Tokios įmonės:

1. Turi suformuotą įmonės socialinės atsakomybės politiką ir įgyvendinamas veiklas aplinkos apsaugos srityje:

 • pvz., įmonės strategijoje, aplinkosaugos programoje ar kitose priemonėse įtvirtintas tikslas mažinti neigiamą poveikį aplinkai;
 • pagal nustatytus rodiklius vertinami pasiekti pokyčiai mažinant neigiamą poveikį aplinkai;
 • įmonėje įdiegtos aplinkosaugos vadybos sistemos, pvz., Aplinkosaugos vadybos sistema ISO 14001, Aplinkosaugos vadybos ir audito sistema EMAS, Energijos vadybos sistema ISO 50001 ar kt.

2. Veiklą vykdo taip, kad būtų daroma kuo mažesnė žala aplinkai:

 • investuoja į technologijas ar kitas priemones, mažinančias neigiamus padarinius aplinkai;
 • visoje tiekimo grandinėje taikomas mažesnio poveikio aplinkai principas;
 • gamina aplinkai draugiškus produktus ar teikia paslaugas, mažinančias aplinkos taršą;
 • visoje produktų ar paslaugų teikimo grandinėje atsakingai renkasi, iš ko pirkti produkcijai reikalingas medžiagas – taiko „žaliųjų pirkimų“ kriterijus ar „žaliųjų pirkimų“ praktiką;
 • mažina atliekų susidarymą, jas perdirba ir panaudoja antrines žaliavas;
 • visoje tiekimo grandinėje atsakingai naudoja chemines medžiagas;
 • efektyviai vartoja energiją gaminant produktus ir teikiant paslaugas;
 • nusimato būdus, kaip mažinti aplinkos taršą, pvz., vandens, dirvožemio, oro;
 • tausoja aplinką, pvz., pakartotinai naudoja popierių, naudoja atsinaujinančių išteklių energiją, skatina darnų judumą – dviračiais, viešuoju transportu, suteikia galimybę darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu ar leidžia atvykti į darbą ne piko valandomis bei kt.;
 • jei sprendžiami poveikio aplinkai klausimai, konsultuojasi su suinteresuotomis grupėmis ir atsižvelgia į jų nuomonę.

3. Vertina socialinės atsakomybės veiklos rezultatus ir su jais supažindina visuomenę:

 • socialinės atsakomybės ataskaitoje ar kitame dokumente nurodomas įmonės veiksmų poveikis aplinkai, vertinama, ar priimti sprendimai dėl aplinkos taršos mažinimo buvo veiksmingi, kokie rezultatai pasiekti, atsižvelgiant į pokyčius, išsikelia naujus ateities tikslus, kaip saugoti aplinką ir jai daryti mažesnę žalą.

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai – tai nuo 2008 metų vykdoma valstybės institucijų iniciatyva Lietuvoje, kuria siekiama didinti žinomumą apie įmonių socialinės atsakomybės naudą verslui, valstybei ir kiekvienam žmogui bei skatinti šalies įmones diegti veikloje socialinės atsakomybės principus.

Nuo 2013 metų šiuos apdovanojimus organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Aplinkos ministerija kartu su socialiniais partneriais.

Nuo 2019 m. Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų nominacijų laimėtojus renka ne tik komisija, sudaryta iš Socialinės apsaugos ir darbo, Aplinkos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, asociacijos „Investor‘s Forum“, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos ir „Solidarumas“ narių, bet ir skaitytojai, atiduodami savo balsą už nominacijos vardo vertus laimėtojus.

Lietuvos įmonėms, nuveikusioms daugiausiai darbų socialinės atsakomybės srityje ir labiausiai prisidėjusioms prie socialinės atsakomybės vertybių puoselėjimo verslo sektoriuje 2022 metais, iškilmingai apdovanojimai bus įteikti 2023 metų sausio 19 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Renginio transliaciją bus galima stebėti naujienų portale 15min.

Organizatorių archyvo nuotr./NAVA 2022
Organizatorių archyvo nuotr./NAVA 2022

Specialusis projektas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką