Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 25, 13:06

Išrinkta geriausia metų jaunoji bendrovė: gamina tvarų produktą ir meta iššūkį Europai

Iš beveik 900 jaunųjų bendrovių – mokinių mokomųjų verslų – Nacionalinėje „accelerator_x“ programos eXpo pergalės laurus pelnė komanda iš Klaipėdos, dar keliolika išsidalino vardines „Lietuvos Junior Achievement“ partnerių nominacijas, rašoma pranešime spaudai.
Išrinkta geriausia metų jaunoji bendrovė
Išrinkta geriausia metų jaunoji bendrovė / Organizatorių nuotr.

„Matydama jaunąsias bendroves, jaučiu, kad čia kuriasi inovatyvi ir tvari Lietuvos ateitis“, – sako „Lietuvos Junior Achievement” vadovė Andželika Rusteikienė.

Rekordiniai „accelerator_x“ metai

Nacionalinė eXpo – tai „accelerator_x“ programos metų uždarymo renginys. Savo svarba jis prilyginamas nacionalinėms moksleivių olimpiadoms – čia dėl geriausiųjų vardo varžosi moksleiviai iš visos Lietuvos, atstovaudami savo bendroves, mokyklas, miestus ir miestelius.

„Šiemet jautėme itin didelę konkurenciją – Nacionalinėje eXpo dalyvavo 40 geriausių komandų, išrinktų iš 870 šiemet mokyklose susikūrusių verslų. Daugiau nei 3000 vaikų dar mokyklos suole įgavo praktinės verslumo patirties, suprato, ką reiškia dirbti komandoje, priimti sprendimus, rizikuoti - pradėti pirmuosius žingsnius verslo pasaulyje“, – pasakoja A.Rusteikienė. Anot LJA vadovės, viso bendrovės pritraukė daugiau nei 80 000 eurų investicijų, sukūrė šimtus originalių idėjų ir įgavo svarbių XXI a. kompetencijų.

„Yra nuostabu matyti tiek inovatyvių, tvarių verslo idėjų. Susipažinau su Nacionalinėje eXpo dalyvaujančiomis bendrovėmis – praktiškai visos yra apie tvarumą, draugiškumą gamtai, bet taip pat – apie pelno uždirbimą. Jeigu jaunimas sugeba iš tvarių idėjų generuoti tokias verslo idėjas, vadinasi, visi gali“, – svarsto eXpo apsilankiusi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Ji priduria, kad reikia daryti viską, jog bendrovės ir po mokyklos išliktų gyvybingos.

Laimėtojai pasižymėjo inovatyvumu

Pirmąją vietą, įsteigtą SEB banko, laimėjo komanda „Dentinullas“ iš Klaipėdos Vydūno gimnazijos. „Dentinullas“, keturių bendraklasių įsteigta jaunoji bendrovė, kuria sausą dantų pastą. Laimėjusi Nacionalinę eXpo, komanda ne tik pelnė geriausios metų bendrovės titulą, bet ir gavo teisę atstovauti Lietuvą Europos antreprenerystės konkurse „Gen-E“ Taline. Jame bus išrinkta Europos metų jaunoji bendrovė.

„Antreprenerystės skatinimas yra vienas iš SEB banko tvarios veiklos strategijos prioritetų, todėl džiaugiamės, kad kartu su „Lietuvos Junior Achievement“ komanda galime auginti būsimus lyderius. Tai geriausia investicija į Lietuvos jaunąją kartą ir tuo pačiu – šalies gerovę. Šių metų laimėtojai „Dentinullas“ kuria dantų pastą, kuri turi ypatingą misiją – komanda stengiasi prisidėti prie atliekų mažinimo.

Jaunieji antrepreneriai per labai trumpą laiką nuėjo išties ilgą verslumo kelią: nuo idėjos iki formulės atradimo, pelningo produkto pagaminimo ir, svarbiausia, kaip įvairias situacijas paversti naujomis galimybėmis“, – apie laimėtojų komandą pasakoja Eglė Dovbyšienė, SEB banko valdybos narė ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė.

Programa išmokė rinkodaros subtilybių ir antrepreneriško požiūrio

Antroji vieta, įsteigta „Narbutas“, atiteko komandai „Pats sau šefas“ iš Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos.„Išrinkti antrąją vietą nebuvo lengva, tačiau pasirinkome jaunąją bendrovę „Pats sau šefas“, kuri sukūrė originalų produktą ir sugebėjo pasiekti nemažą apyvartą, bei išsiskyrė kūrybiška komunikacija.

Tikimės, kad komanda šį produktą vystys ir toliau", – sako Adelė Banelienė, „Narbutas” Tvarumo vadovė.„Pats sau šefas“ kuria gaminimo džiaugsmo dėžutes, į kurias įeina receptas ir visi jam reikalingi produktai. Komandos atstovai sako, kad „accelerator_x“ metu perprato antreprenerystę bei išmoko marketingo subtilybių.

Trečiąją vietą, įsteigtą UPS, užėmė komanda „Tepu Tepu“ iš Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos. Komanda gamina maišelius į batus, kurie sugeria drėgmę, užtikrina higieną. Jaunoji bendrovė daug dėmesio skiria tvarumui, gamindama maišelius iš atraižų, taip suteikdama joms antrą gyvenimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką