Atsižvelgiant į tai, visoje JAV teritorijoje vis daugiau barų ir restoranų prašo klientų atidėti telefonus ir vietoj to sutelkti dėmesį į bendravimą bei maisto ragavimą, rašo „Fox News“.
Kai kurios įstaigos net siūlo paskatinimus už atsisakymą naudotis išmaniaisiais telefonais, o kitos eina dar toliau ir paima prietaisus saugoti į specialius dėklus.
Pavyzdžiui, kokteilių bare „Antagonist“ Šarlotėje (Šiaurės Karolina) lankytojai savo telefonus įdeda į dėklus, kurie užrakinami maždaug dviem valandoms, o aukštos klasės restoranų tinklas „Delilah“ savo įstaigose taiko griežtą „jokių telefonų ir įrašų“ politiką.
Kai kurios greitojo maisto įstaigos taip pat išbando šią koncepciją. Pavyzdžiui, „Chick-fil-A“ restorane Tauson-Place (Merilando valstija) šeimoms, kurios pašalina telefonus nuo stalo, siūlomi nemokami ledai.
Straipsnio autoriai pažymi, kad siekis sukurti erdves, kuriose nebūtų telefonų, atspindi platesnio masto pokyčius žmonių požiūryje į technologijas. Tyrimai ir toliau sieja intensyvų išmaniųjų telefonų naudojimą su prastesne dėmesio koncentracija, atminties pablogėjimu ir socialinių ryšių susilpnėjimu. Dėl to mokyklos, vyriausybės ir įmonės iš naujo svarsto, ar patalpose yra vietos telefonams.
Tuo pačiu metu kasdieniniai įpročiai rodo, kaip stipriai žmonės prisirišo prie savo telefonų. Naujausi „Consumer Affairs“ duomenys rodo, kad amerikiečiai per dieną patikrina savo telefonus apie 144 kartus ir praleidžia prie jų maždaug 4,5 valandos. Tai keičia žmonių požiūrį į maistą, bendravimą ir netgi gyvus renginius, todėl jie pradeda tam priešintis.
