Dabar populiaru
Sportas gyvai
Sportas gyvai
15min be reklamos
Publikuota: 2013 balandžio 11d. 16:30

Jubiliejiniam „Volfas Engleman“ alui – apyniai iš Australijos

Petras Sadovskis (k.), Marius Horbačauskas, Peep Akkel
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Petras Sadovskis (k.), Marius Horbačauskas, Peep Akkel
160-ąjį jubiliejų švenčiantis Kaune įsikūręs bravoras „Volfas Engelman“ alaus mėgėjus nudžiugins ypatingu, iš Australijoje išaugintų apynių pagamintu „Jubiliejiniu“ gėrimu, dvelkiančiu juodųjų serbentų ir mėlynių aromatu.

Naujasis alus išvirtas iš pasaulyje itin retų apynių „Galaxy“. Juos tiekianti kompanija Lietuvos aludariams pardavė trečdalį viso savo turėto šių metų derliaus. „Volfas Engelman“ vyriausiasis aludaris Petras Sadovskis teigia, kad šiuolaikinėje Lietuvos aludarystėje unikalus atvejis, kuomet verdant alų pasitelkiama tokia reta apynių rūšis.

„Naujasis alus yra išskirtinis ne tik šalies rinkoje, bet ir tarptautiniu mastu. Iš to paties tiekėjo šių Australijos saulėje prinokusių apynių turės galimybę įsigyti vos kelios alaus daryklos visame pasaulyje“, – sakė P.Sadovskis.

Naujosios alaus rūšies „Jubiliejinis“ gamybai buvo ruošiamasi ilgą laiką: stebimos naujausios alaus tendencijos pasaulyje, išbandytos rinktinės sudedamosios medžiagos iš įvairių kraštų, išmėgintos skirtingos receptūros.

Itin reti apyniai, kurie alaus virimo metu dedami du kartus, suteikė „Jubiliejiniam“ alui ypatingą aromatą, jis dvelkia juodaisiais serbentais ir mėlynėmis. Taip pat – išskirtinai malonų kartumą, nes jie pasižymi ne tik daugeliu unikalių aromatinių, bet ir karčiųjų apynio savybių.

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje bendrovės generalinis direktorius Marius Horbačauskas pasakojo, kad nuo šiol visas „Volfas Engelman“ alus bus pilstomas į pintas. Jis, kartu su Suomijoskoncerno „Olvi“, kuriam priklauso Kuno bravoras, plėtros direktoriumi Peep Akkel pasakojo apie bendrovės pasiekimus, vardino įdomius istorinius faktus.

Šiuo metu „Volfas Engleman“ užima daugiau nei 14 proc. šalies alaus rinkos ir įsitvirtino stipriausių aludarių trejetuke. Prekės ženklas „Volfas Engelman“, naujos kartos vartotojams pristatytas prieš 2 metus, jau pasiekė 4,6 proc. visos alaus rinkos.

Istoriniai faktai: pagamintu alumi užtvindytų Vingio parką

Per visą „Volfas Engelman“ bravoro gyvavimo istoriją – nuo1853 m. – išvirta daugiau nei 1 mlrd. litrų produkcijos. Tiek vandens prireiktų norint užtvindyti dvigubai didesnį plotą nei Vingio parkas arba 41 Žalgirio areną.

Per 160 metų „Volfas Engelman“ aludariai sukūrė daugiau nei 100 skirtingų alaus rūšių pavadinimų. Būtent tiek metrų sudaro bėgimo rungtis, kurią per trumpiausią laiko tarpą olimpinėse žaidynėse įveikęs sportininkas laikomas greičiausiu pasaulio žmogumi.

Bravoro komanda per 160 metų vienijo daugiau nei 50 000  tūkst. darbuotojų – maždaug tiek žmonių gyvena Alytuje.

Darykla įsteigta 1853 metais

1853 m. verslininkas Rafailas Volfas Kaune įsteigė alaus daryklą, kurią vėliau perdavė sūnui Iserui Berui Volfui. „I. B. Volfas“ – viena pirmųjų ne tik Lietuvoje, bet ir Rytiniame Baltijos jūros regione pramoninių alaus daryklų.

Įdomu tai, kad 1853 m. žymi „sprogimą“ verslo pasaulyje. Įvairiose šalyse pradėjo veikti beveik pusė šimto stambių, tarptautiniu mastu išgarsėjusių bendrovių. Kartu su lietuviškuoju „Volfas Engelman“ rikiuojasi tais pačiais metais susikūrę: šveicariškų laikrodžių kompanija „Tissot“, džinsų klasikai „Levi Strauss & Co“, liftų gamybos lyderis „Otis“, garsi Skandinavijos kavos tiekėja „Gevalia“.

Bravoro aludariai pelnė tarptautinį pripažinimą – „I. B. Volfo“ alus buvo apdovanotas aukso medaliu Mintaujos (dab. Jelgava), o vėliau ir Paryžiaus parodoje.

1927 m. „I. B. Volfas“ susijungė su „Engelman“ alaus darykla. Bendrovė „I. B. Volfas-Engelman“ tapo stambiausia alaus gamintoja A. Smetonos valdomoje Lietuvoje, užėmė 40 proc. tuometinės alaus rinkos.

Per daugelį metų keitėsi verslo aplinka ir bravoro pavadinimas (kurį laiką alaus darykla buvo žinoma „Raudonosios pašvaistės“, „Perkūno“, „Ragučio“ vardu). Nepaisant to, bravoro aludariams visada buvo svarbu išlaikyti savo istorinį paveldą ir geriausias aludarystės tradicijas.

2011 m. balandžio 12 d. žymi naują „Volfas Engelman“ istorijos lapą. Tai data, kai buvo įgyvendintas istorinis teisingumas ir bravoras susigrąžino savo pirmąjį vardą. Šiuo metu tai vienintelė Lietuvoje alaus darykla, kurios pavadinime įrašytos jos įkūrėjų pavardės. Tai būdinga ir žymiems pasaulio aludariams, kurie patenka tarp garbingiausio amžiaus pasaulio verslo kompanijų. Pavyzdžiui, Adriaan Heineken (savo kompanijos pamatus padėjo 1863 m.) buvo kiek jaunesnis, o Arthur Guinness (savo verslą pradėjo 1759 m.) – kiek vyresnis už Volfą Engelman.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką