Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Keulė rūkė“ tarsi grąžina į sovietų okupacijos laikus: šįkart eilės – prie mėsainių

„Keulė rūkė“ grąžina į sovietmetį: šįkart eilės – prie mėsainių
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Keulė rūkė“ grąžina į sovietmetį: šįkart eilės – prie mėsainių
Šaltinis: 15min
0
A A

Mėnesį Vilniuje dirbantis restoranas „Keulė rūkė“ tarytum grąžina žmogų į sovietmetį, kai prie deficitinių prekių žmonės eilėse laukdavo ištisas valandas. Dabar jie laukia mėsainių, kurių, jeigu ateisi per vėlai ir nesiryši valandą laukti eilėje, tiesiog negausi.

Mėnesį veikianti užkandinė neatsigina lankytojų, nors ir atsidarė Stoties rajone, kiek toliau nuo centro. Ji veikia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio – atsidaro prieš vidurdienį ir dirba tol, kol turi produktų mėsainiams gaminti. O jie pasibaigia greitai, todėl per vėlai atėję žmonės gali tik „pabučiuoti į spyną“.

Iš Sorbonos – prie kiaulienos rūkymo

Vienas iš „Keulė rūkė“ įkūrėjų Dominykas Čečkauskas – Sorbonos universiteto politinės istorijos absolventas. Tačiau daug labiau nei politinė istorija jį domina žemiški ir paprasti dalykai – pavyzdžiui, kiaulienos rūkymas.

„Mes patys kuriame receptus. Buvome įkvėpti Pietų Amerikos virtuvės ir pagal jų receptus kūrėme patys, žiūrėdami, kokie yra vietiniai, sezoniniai produktai, kuriuos galėtume panaudoti“, – 15min.lt pasakojo D.Čečkauskas.

Jis su kolegomis siūlo barbekiu virtuvę. D.Čečkauskas įspėja – nepainiokite barbekiu su kepimu ant grotelių: „Tai iš tiesų yra lėtas, ilgas rūkymas žemoje temperatūroje – tai yra kepimas nenaudojant tiesioginės kaitros ir naudojant daug dūmų.“

Kadangi kiauliena, kurios mėsainius siūlo „Keulė rūkė“, yra kepama 12 valandų, mėsainių gamyba prasideda apie vidurnaktį, nors pirmieji klientai ateina tik per kitos dienos pietus. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl susidaro mėsainių deficitas ir pavėlavusieji lieka nieko nepešę.

„Vien dėl to niekaip negalime išplėsti savo mėsos išteklių – galėtume rūkyti, šaldyti mėsą ir tada ją atšildyti. Bet mes nenorime to daryti – norime kasdien patiekti šviežią maistą. Aš deficitą matau kaip pozityvų dalyką – geriau parduoti šviežią, negu traukti karbonadus iš šaldiklio“, – pasakojo D.Čečkauskas.

Per parą užkandinėje išrūkoma apie 100 kilogramų mėsos, pagaminama apie 300 mėsainių. „Keulė rūkė“ veikia nuo 11 val. 30 min., tačiau mėsainių užtenka tik 7–8 valandoms. Be to, D.Čečkauskas įspėja, kad ir laiku atėjusieji pavalgyt iškart negaus – teks laukti maždaug valandą.

Pigu, nes mėsa – lietuviška, o rajonas – Stoties.

Tiesa, D.Čečkauskas žada – pavalgysite pigiai ir skaniai.

Už mėsainį – 3,5 euro

3,5 euro – tiek jums kainuos mėsainis. Jeigu pirksite visą kompleksą, sumokėsite 5 eurus, o jeigu panorėsite kiaulienos šonkaulių – jie jums kainuos 6 eurus.

Pigu, nes mėsa – lietuviška, o rajonas – Stoties.

„Yra paplitę tarp savininkų sakyti, kad vieta yra svarbiausias dalykas, o mes pagalvojome, kad svarbiausias dalykas yra produktas. Klientas ateina, nes jis nori gero produkto už jam prieinamą kainą. Tai mes galvojome, kaip padaryti gerai, bet nedaryti super brangiai, nes labai brangiai daryti yra labai lengva“, – pasakojo D.Čečkauskas.

Kadangi kiauliena Lietuvoje – populiariausia, tai ir mėsainiai „Keulė rūkė“ gaminami tik iš kiaulienos. D.Čečkauskas su kolegomis nusprendė sutaupyti ir nuomai – įsikūrė Stoties rajoje.

„Mes visi matėme didelį Stoties rajono potencialą. Jis yra prie pat centro ir labai ilgai buvo ignoruotas žmonių. O dabar šis rajonas atsigauna. Mes patikėjome Stotimi, tas patikėjimas kaip ir atsipirko“, – pasakojo jis.

Todėl dabar pabrėžia, kad kainomis gali konkuruoti ne tik su kitais vadinamaisiais sveiko greito maisto restoranais, bet ir tokiomis užkandinėmis kaip „McDonald's“ ar „Hesburger“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Keulė rūkė“ grąžina į sovietmetį: šįkart eilės – prie mėsainių
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Keulė rūkė“ grąžina į sovietmetį: šįkart eilės – prie mėsainių

Ketina atidaryti dar vieną restoraną

„Jeigu ateisi vėlų vakarą, tai pas mus durys būna uždarytos ir tenka klientus nuvilti“, – kalbėjo D.Čečkauskas.

Kad nereikėtų nuvilti žmonių, verslininkai ketina augti – pirmiausia įsigyti didesnę rūkymo krosnį, kad galėtų pagaminti daugiau mėsainių, o galiausiai atidaryti ir dar vieną restoraną.

Krosnį, kurioje dabar ruošiama barbekiu kiauliena, sukonstravo D.Čečkausko tėvas. Mėsą, kuri pašaunama į tą krosnį, atveža Joniškio „Delikatesas“.

Lietuvoje šonkauliai yra suprantami kaip toks vos ne subproduktas, tinkamas dėti į sriubą, ir dėl to jie yra pjaustomi prastai.

Vyras pasakojo, kad mėsos tiekėją pasirinkti buvo labai sunku – dideli tiekėjai gali pasiūlyti reikalingą kiekį, bet yra nelankstūs, maži – atvirkščiai: yra lankstūs, bet neturi tiek kiaulienos.

„Lietuvoje mėsos pjaustymo tradicija yra paveldėta iš senų laikų, kai daug kas daug ką daro bet kaip, neatsižvelgdami į tai, ko reikalauja mėsa. Mūsų procesui reikia labai kokybiškai išpjautos mėsos. Ilgai vargome su mėsos tiekėjais.

Pas mus yra dvi mėsos rūšys. Tai kiaulienos mentė – didžiuliai mėsos gabalai, kuriuos rūkome 11-12 valandų. Antra rūšis – šonkauliai. Su jais buvo didelė bėda – Lietuvoje šonkauliai yra suprantami kaip toks vos ne subproduktas, tinkamas dėti į sriubą, ir dėl to jie yra pjaustomi prastai. O mums reikėjo labai gražaus stačiakampio, kuris būtų išpjaunamas iš paties vidurio – nei nuo stuburo, nei prie galų, o būtent vidurinės dalies“, – pasakojo D.Čečkauskas.

Nors veikia dar tik mėnesį, jis tiki „Keulė rūkė“ sėkme.

„Po pirmų dviejų savaičių labai nervinausi, kas bus, kai pasibaigs pirminis džiaugsmas ir susidomėjimas. Dabar matau, kad kiekvieną savaitę tų klientų tik daugėja. Mūsų minusas yra tas, kad mes negalim visų aptarnauti. Bet mes priimsime tam tikrus sprendimus dėl plėtros ir tada galėsime aptarnauti visus, kas nori“, – kalbėjo vyras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką