Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 08, 11:15

„Kietaviškių gausa“ agurkus ir salotas tieks ir žiemą

Didžiausiame Lietuvos šiltnamių komplekse „Kietaviškių gausa“ bręsta permainos. Praėjusių metų rudenį įmonė pradėjo šiltnamių modernizacijos procesą ir šiuo metu baigė pirmąjį jos etapą – naujai pastatytame 5 hektarų šiltnamyje netrukus bus skinamas pirmasis agurkų derlius. Tai yra vienas iš pirmųjų tokių šiltnamių modernizacijos projektų Baltijos šalyse, rašoma bendrovės pranešime spaudai.
Naujo šiltnamio vidus
Naujo šiltnamio vidus / Kietaviškių gausos nuotr.

Įmonės auginamų daržovių plotas išaugo 20 procentų ir šiuo metu užima 15 hektarų. Pagal projektą, bendras šiltnamių plotas turėtų dar labiau plėstis.

Visa projekto vertė sudaro beveik 15 mln. Eur, iš kurių 10 mln. Eur skirs Europos Sąjunga, likusi dalis – „Kietaviškių gausos“ investicijos. Į penkių hektarų šiltnamį dabar investuota daugiau kaip trečdalis projektui skirtų lėšų.

Šiltnamyje renkamas pirmasis derlius

„Mūsų senieji šiltnamiai jau buvo pasenę ir juose trūko šviesos. Pirmuosius rekonstrukcijos darbus pradėjome praėjusiais metais. Šių metų pavasarį darbai suintensyvėjo ir vasaros pradžioje baigėme pirmąjį modernizacijos etapą bei kartu įpusėjome visą projektą. Šį mėnesį jau skinsime pirmuosius agurkus užaugintus naujajame šiltnamyje“, – pasakoja „Kietaviškių gausos“ verslo plėtros vadovas Karolis Montvila.

Modernus šiltnamis užima 5 hektarus ir yra dvigubai aukštesnis už senuosius – jo aukštis siekia beveik 8 metrus. Dabar jame yra auginami liepos viduryje pasodinti trumpavaisiai agurkai, vėliau šiame plote juos pakeis pomidorai.

Naujasis šiltnamis yra vienas iš trijų blokų, kurie sudaro visą projektą. Šiais metais bus nugriauti 2 hektarai senų šiltnamių ir jų vietoje bei šalia esančiame tuščiame plote bus pastatyti dar du nauji blokai, kurių bendras plotas sieks apie 5 hektarus.

Lietuviškos daržovės – ištisus metus

„Tikimės, kad įgyvendinus projektą kasmet užderės iki 7,5 tūkst. agurkų ir pomidorų, o salotų užauginsime iki 1,5 mln. vienetų. Taip pat planuojame dalyje naujai pastatytų šiltnamių įvesti šviesos kultūrą – bus instaliuotos specialios lempos, kurios padės užauginti agurkus ir salotas net ir žiemą, kadangi jau spalio – lapkričio mėnesiais augalai pradeda justi šviesos stygių. Lietuvoje šių daržovių tokiu būdu kol kas neaugina nei vienas daržovių augintojas – būsime pirmieji“, – pasakoja K.Montvila.

Įprastai įmonėje derlius pradedamas skinti kovo mėn. ir baigiamas lapkričio mėnesį, tačiau dabar vykstantis rekonstrukcijos procesas užbrauks sezoniškumą – dalis lietuviškų daržovių bus auginamos ištisus metus.

„Kietaviškių gausa“ per metus išaugina 6000 tonų agurkų ir pomidorų bei virš 1 mln. vienetų salotų. „Kietaviškių gausa“ įsikūrusi tarp Vilniaus ir Kauno, netoli Elektrėnų esančiame Kareivonių kaime. Pirmieji įmonės šiltnamiai pastatyti 1987 metais. Įmonėje dirba beveik 200 darbuotojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką