15min be reklamos
2022 12 08, 13:33

M.Navickienė tikisi, kad VVT vadovai ir streikuojantys darbuotojai ras kompromisą

Pirmadienį prasidėjęs Vilniaus viešojo transporto darbuotojų streikas nėra be pagrindo, sako socialinių reikalų ir darbo ministrė. Monika Navickienė teigia tikinti, kad įmonės vadovų ir profesinių sąjungų derybose bus rastas kompromisas.
Monika Navickienė
Monika Navickienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Mano įsitikinimu, darbuotojų streikas nėra be pagrindo. Klausimai, kuriuos kelia darbuotojai, yra svarbūs ir rimti“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą teigė M.Navickienė, Aido Gedvilo paklausta, ar ministerijai pavaldžios institucijos ėmėsi vairuotojų darbo ir poilsio sąlygų vertinimo.

„Ar tiesiog stebite situaciją ir laukiate, ką pasakys teismas, nagrinėjantis darbdavių ieškinį prieš vairuotojus“, – klausė parlamentaras.

M.Navickienė sakė tikinti, kad derybos duos rezultatų ir darbdaviai atsižvelgs į darbuotojų reikalavimus. Vis dėlto ji pabrėžė, kad kai kur nusileisti turi ir darbuotojai.

„Iš abiejų pusių tas įsiklausymas turi atsirasti. Streikas yra kraštutinė priemonė, kuri turėtų būti naudojama spręsti tam tikriems nesutarimams“, – tvirtino ministrė.

Neterminuotą streiką Vilniaus autobusų ir troleibusų vairuotojai pradėjo pirmadienį, įmonės administracijai ir profesinei sąjungai nesutariant dėl darbo apmokėjimo sistemos. Į sostinės gatves pirmosiomis dienomis neišvažiavo daugiau kaip pusė autobusų.

Iki šiol nepasiekus progreso derybose, streikas tęsiasi ir ketvirtadienį, po pietų abi pusės ketina vėl sėsti prie derybų stalo.

Iki šiol abi šalys kaltino viena kitą neieškant sutarimo, nors įžvelgė ir teigiamų poslinkių derybose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką