TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Maxima“ griežtina lietuviškos kiaulienos kontrolę

Kiaulienos vėrinukai
Fotolia nuotr. / Kiaulienos vėrinukai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje kilus afrikietiško kiaulių maro grėsmei, „Maxima“ griežtina lietuviškos kiaulienos priėmimo kontrolę. Apie tai prekybos tinklas jau informavo šviežios mėsos tiekėjus.

Prekybos tinklas kreipėsi į šviežios mėsos tiekėjus, prašydamas jų užtikrinti tiekiamos lietuviškos kiaulienos saugumą – pateikti visus mėsos kokybę bei kilmę patvirtinančius dokumentus, laikytis švaros bei higienos reikalavimų tiek kiaulių skerdimo proceso, tiek ir produkcijos transportavimo metu.

Taip pat „Maxima“ artimiausiu metu kreipsis ir į Lietuvos mėsos perdirbėjų bei Lietuvos kiaulių augintojų asociaciją, prašydama bendradarbiauti ir pateikti turimą informaciją apie esamą situaciją: Lietuvos ūkiuose auginamas kiaules, produkcijos saugumą ir kokybę, apsaugos  priemones, kurių ketina imtis.

„Kiauliena – viena populiariausių mėsos rūšių. Kasdien jos nuperkama daugiau nei 20 tonų. O lietuviška kiauliena mūsų parduotuvėse sudaro didžią dalį visos kiaulienos pasiūlos. Norime būti visiškai tikri, kad mūsų parduotuves pasieks tik saugi, neužkrėsta ir kokybiška lietuviška kiauliena, todėl savo iniciatyva griežtiname šios mėsos priėmimo kontrolę ir imamės kitų skubių apsaugos priemonių“, – sako „Maximos“ Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorė Deimantė Mitkuvienė.

Žinos, kur augo kiaulė

Ir iki šiol mėsos produktai prekybos tinkle buvo priimami tik tiekėjams pateikus mėsos kokybę patvirtinančius sertifikatus bei mėsos kilmę įrodančius dokumentus.

Sugriežtinus šviežios mėsos priėmimo kontrolę, prioritetu tampa mėsos kilmės atsekamumas – t.y. kokiame Lietuvos regione kiaulės užaugintos, kur jos buvo paskerstos ir panašiai.

„Jei maro išplitimo grėsmė mūsų šalyje augs, iš savo tiekėjų pareikalausime ir daugiau garantijų, kad mūsų parduotuves pasiekia saugi mėsa: pavyzdžiui, kad buvo atlikti  papildomi produkcijos tyrimai, įrodantys, kad Lietuvoje užaugintų kiaulių mėsa neužkrėsta ir saugi vartoti“, – sako D. Mitkuvienė.

Iki šiol tokių tyrimų atlikimą įrodančių dokumentų iš tiekėjų nebuvo prašoma.

Siekdama užtikrinti šviežios mėsos, kuria prekiaujama tinklo parduotuvėse kokybę bei saugumą, „Maxima“ ėmėsi ir kitų apsaugos priemonių. Mėsininkai, mėsos išpjaustymo cechų, parduotuvių šviežios mėsos skyrių darbuotojai įpareigoti savo darbo vietose griežčiau laikytis visų švaros bei higienos priemonių, tinklo kokybės ekspertai inicijuoja dažnesnes patikras.

Penktadienį Lietuvoje nustatytas kiaulėms ypač pavojingas afrikinis maras. Maro užkratas rastas ištyrus Šalčininkų ir Varėnos rajonuose rastus kritusius šernus. Rusija ir Baltarusija apribojo kiaulienos importą iš Lietuvos.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką