Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 12d. 17:18

Milijonus eurų skolingas „Arvi“ įkūrėjas V.Kučinskas kreipėsi į teismą – siekia asmeninio bankroto

Vidmantas Kučinskas, „Arvi“ grupės įkūrėjas
15min iliustracija / Vidmantas Kučinskas, „Arvi“ grupės įkūrėjas

Sausio pradžioje kreditorius informavęs, kad sieks asmeninio bankroto, „Arvi“ įkūrėjas Vidmantas Kučinskas balandžio 6 dieną Marijampolės apylinkės teismui pateikė prašymą dėl fizinio bankroto bylos iškėlimo.

Kad sulaukta tokio prašymo, 15min patvirtino Marijampolės apylinkės teismo Raštinės skyriaus patarėja Giedrė Arbačiauskaitė.

„Byla perduota teisėjui“, – informavo G.Arbačiauskaitė.

V.Kučinskas 15min atsisakė komentuoti prašymą teismui, teigdamas, kad tai „asmeniški dalykai“.

„Čia yra mano asmeniniai dalykai, nenorėčiau komentuoti. Čia labai asmeniški dalykai, nežinau, kodėl tai kam nors turėtų būti įdomu“, – 15min sakė V.Kučinskas.

Vienam iš V.Kučinsko kreditorių – Rusijos bankui „Alfa bank“ Lietuvoje atstovaujantis advokatas Laurynas Lukošiūnas 15min teigė, kad verslininkas įvairiems kreditoriams galėtų būti skolingas apie 40 mln. eurų. Vien „Alfa bank“ skola, įskaičiavus visus delspinigius, siekia 28 mln. eurų.

Asmeninio albumo nuotr./Laurynas Lukošiūnas
Asmeninio albumo nuotr./Laurynas Lukošiūnas

Tiesa, L.Lukošiūnas neatmetė galimybės, kad teismas gali ir neiškelti fizinio asmens bankroto bylos V.Kučinskui. Kreditoriai verslininką jau daug metų kaltina turto slėpimu ir vengimu mokėti skolas.

„Neaišku, ar bankroto byla bus iškelta, nes teismas vertina įvairiausias aplinkybes, taip pat ir skolininko sąžiningumą, ar nebuvo nesąžiningų sandorių per pastaruosius trejus metus, ar nemokumo būsenos nepaveikė įvairios kitos aplinkybės. Kreditoriai aktyviai dalyvaus šiame procese ir reikš savo nuomonę“, – sakė L.Lukošiūnas.

Apie šį žingsnį V.Kučinskas laišku savo kreditorius informavo dar sausį.

„Apgailestaudamas informuoju, kad aš, Vidmantas Kučinskas, negaliu vykdyti savo skolinių įsipareigojimų kreditoriams, nes esu nemokus.

Vadovaudamasis Fizinių asmenų bankroto įstatymo 4 str. 2 dalimi pranešu, kad ne anksčiau kaip po 1 mėnesio nuo šio pranešimo išsiuntimo dienos pateiksiu pareiškimą teismui dėl bankroto bylos iškėlimo“, – buvo rašoma kreditoriams adresuotame laiške.

Tąkart 15min susisiekus su V.Kučinsku, verslininkas iš pradžių nenorėjo nei patvirtinti, nei paneigti informacijos apie asmeninio bankroto skelbimą, tačiau informavus, kad tokius raštus jau gavo kreditoriai, V.Kučinskas šį savo ketinimą patvirtino.

„Tai reiškiasi – taip. Raštai išėjo, reiškiasi, patvirtinu. Daugiau į klausimus neatsakinėsiu, gal vėliau. Dabar truputį sergu ir ne viską žinau, čia advokatai dirba“, – 15min tuo metu sakė V.Kučinskas.

Grupės įmonės bankrutuoja

Gruodžio pabaigoje Kauno apygardos teismas iškėlė bankroto bylą pagrindinei verslininko V.Kučinsko grupės įmonei „Arvi ir ko“. Dvejus metus bankrotą šiai įmonei bandė paskelbti kreditoriai, tačiau galiausiai to paprašė pati bendrovė, kuri, teismo vertinimu, skolinga apie 40 mln. eurų.

Dauguma „Arvi ir ko“ dukterinių įmonių taip pat bankrutuoja – „Arvi kalakutai“, „Arvi fertis“, „Lietuvos cukrus“, Rietavo veterinarinė sanitarija.

Skolas iš verslininko jau keletą metų bando atgauti įvairios Lietuvos ir užsienio bendrovės, kaltinančios V.Kučinską vengimu mokėti skolas ir bandymais paslėpti turtą perrašant jį artimiesiems ar ofšorinėms bendrovėms.

Beje, vasarą vykdamas atostogauti, V.Kučinskas buvo sulaikytas Slovėnijoje Rusijos prašymu.

Rusijoje vietinio banko „Alfa Bank“ iniciatyva V.Kučinskui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimų sukčiavimo požymių ir įtariamų finansinių machinacijų.

Vėliau paaiškėjo, kad Lietuvoje prieš ketverius metus taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas V.Kučinsko atžvilgiu – pagal kreditoriaus, įmonės „Belor“ prašymą, tyrimas vykdytas dėl galimo sukčiavimo, svetimo turto iššvaistymo, turtinės žalos padarymo apgaule ir nusikalstamo bankroto.

Beje, šios baudžiamosios bylos pagrindu ir buvo išduotas Europos arešto orderis, kuris nulėmė, kad Rusijos prašymu Slovėnijoje vasarą sulaikytas V.Kučinskas po keturių areštinėje praleistų mėnesių buvo perduotas ne Rusijai, o Lietuvai.

Tiesa, V.Kučinskas prieš Kalėdas sulaukė pirmosios geros žinios – Kauno apygardos prokuratūra nutraukė šį ikiteisminį tyrimą. Netrukus Generalinė prokuratūra paskelbė, kad šį sprendimą tikrins.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką