Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 28d. 14:02

Natūralūs saldumynai – maža, bet auganti sveiko maisto rinkos niša

Vynuogės cukruje
Fotolia nuotr. / Saldumynai

Nors saldumynai ir saldainiai niekada netaps sveiku produktu, bet vis labiau išrankūs lietuviai atsigręžia į natūralumą ir ieško to, ko negali pasiūlyti didieji gamintojai.

„Tradicinių saldumynų rinka yra pakankamai prisotinta – tokioje rinkoje būtų labai sunku konkuruoti. Lietuvoje dominuoja didieji žaidėjai, užimdami didžiąją rinkos dalį. Belieka smulkiesiems gamintojams rasti nišas, kurių nesiima didieji gamintojai, ir jas užpildyti “, - Žinių radijo laidoje „Verslo ritmu“ sakė Edgaras Presas, kurio įmonė „Berryco“ gamina saldžias, natūralias vaisių juosteles.

Verslininkas teigia išsiaiškinęs, kad būtent natūralių saldumynų niša Lietuvoje yra pustuštė.

„Įžvelgėme nišą ir pasiūlos trūkumą natūralių saldumynų segmente, nes iš tiesų natūralios mitybos, sveikos gyvensenos banga stiprėja, kitose produktų kategorijoje atsiranda daug naujovių, atsiranda natūralių, ekologiškų produktų, o saldumynų kategorijoje neįžvelgiame didiesnių pokyčių”, - kalbėjo E.Presas.

Pasak jo, kaip ir kitų maisto produktų vartotojai, taip ir saldumynų mėgėjai nori natūralesnių ir sveikesnių gaminių.

Vis dažniau kalbant, kad ekologiškumas ir natūralumas tėra vienas reklaminių triukų, padedantis pritraukti vartotojus, E.Presas paaiškina natūralumo ir ekologiškumo skirtumus.

Vis dažniau kalbant, kad ekologiškumas ir natūralumas tėra vienas reklaminių triukų, kuris pritraukia vartotojus, E.Presas pabrėžia natūralumo ir ekologiškumo skirtumus.

„Mes gaminame produktą visiškai naturalų, bet jis nėra ekologiškas. Norint produktą padaryti ekologišku, visos žaliavos ir gamybos ingridientai turi būti ekologiški, su ekologiškumą patvirtinančiais sertifikatais, ir tas išpučia kainą. Tas produktas savo savybėmis ir funkcionalumu gali visiškai nesiskirti nuo ekologiško, bet vien už tą pavadinimą, už sertifikatus reikia sumokėti.“

E.Preso teigimu, žmonės irgi pradeda pastebėti ekologiškų produktų su išpūstomis kainomis burbulą, o natūralūs produktai visada buvo vertinami.

E.Presas pripažįsta, kad Lietuvos rinkoje išgyventi nėra lengva, tad planuoja produkcijos eksportą. Nors ten konkurencija taip pat didelė, bet išskirtinės prekės savo vietą randa.

„Eksportuoti savo produkciją būtų pakankmai sudėtinga, jeigu nebūtų galima pasiūlyti išskirtinių produkto savybių. Bandytume savo produktą stumti per unikalumą ir išskirtinumą, nes artimiausiose rinkose, kiek domėjomės, kažko panašaus nėra“, - kalbėjo E.Presas.

E.Presas mano, kad natūralių saldumynų rinka augs.

Visą laidos „Verslo ritmu“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Temos: 1 Sveika mityba
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką