Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 29d. 19:01

Pasaulinę dviračių nuomos revoliuciją Aleksandras Švecovas pradeda Vilniuje

Aleksandras Švecovas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Aleksandras Švecovas

San Fransiske gimusį ir Majamyje išbandytą startuolį Aleksandras Švecovas pirmiausia nusprendė realizuoti Europoje. Verslininkas beldėsi į ne vienos šalies duris ir galvojo, kuri pirmoji atidarys – ten ir pradės veikti laisviausia dviračių nuomos sistema „Dropbyke“. A.Švecovas tikino buvęs labai nustebintas, kaip svetingai jį priėmė Vilnius – tiek verslo, tiek bendrąja prasme.

Idėja gimė spontaniškai

A.Švecovas ir jo šeima jau baigia susitvarkyti emigracijos dokumentus ir planuoja gyventi Lietuvoje, čia rusas bandys galutinai ant kojų pastatyti savo startuolį „Dropbyke“, o po to paskleisti jį po visą pasaulį. Verslininkas tikina labai mėgstantis laisvę, būtent ji yra pagrindinis jo startuolio variklis.

A.Švecovo sukurta dviračių nuomos sistema nepririša vartotojo prie jokios konkrečios vietos. Per mobiliąją programėlę klientas susiranda arčiausiai jo esantį dviratį, sėda ir važiuoja kur tik užsimano. Atvykęs iki numatyto tikslo, žmogus prirakina dviratį, nufotografuoja, įkelia nuotrauką į programėlę ir – baigta. Tai pats įkūrėjas vadina dviračių nuomos revoliucija.

A.Švecovas savo startuolį vadina dviračių revoliucija.

Viskas prasidėjo, pasak pašnekovo, labai paprastai ir natūraliai. Išdirbęs ne vienerius metus investiciniame Rusijos banke, A.Švecovas gavo galimybę patobulinti savo žinias gerai žinomoje verslo mokykloje INSEAD. Puikaus šanso verslininkas neatsisakė ir išvyko į Prancūziją, vėliau mokslo keliai nuvedė iki San Fransisko, kuriame ir kilo startuolio „Dropbyke“ idėja.

„Pamenu, nusileidau vidury nakties Majamio oro uoste ir pagalvojau, kaip būtų puiku, jei kur šalia stovėtų dviračiai, kuriuos galėčiau išsinuomoti ir taip įveikti tuos reikiamus 5 ar 10 km. Kodėl tai dar nesugalvota? Juk žmonės dabar taip dažnai keliauja tik su kuprinėmis, trumpos verslo kelionės ar pan. Būtų labai patogu. Tai ir buvo startuolio užuomazga“, – prisiminė pašnekovas.

Pirmų durų paieška

Verslo idėją su draugais A.Švecovas išbandė Majamyje dar gruodį. Nusipirko 10 pigiausių dviračių ir paleido juos vartotojų naudojimui. „Viskas vyko sklandžiai. Ši mintis, sistema patiko ir vartotojams, ir mums, taigi nusprendėme to imtis rimtai“, – pasakojo „Dropbyke“ įkūrėjas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Aleksandras Švecovas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Aleksandras Švecovas

Kelis mėnesius A.Švecovas su draugais tobulino startuolio sistemą, norėjo rinkai pasiūlyti kuo geresnį variantą, tačiau kilo klausimas – kur pradėti dviračių nuomos revoliuciją? „Svarsčiau ir apie Jungtines Amerikos Valstijas, ir apie Rusiją. Pastarojoje dviračiai apskritai niekam neįdomūs, o Valstijose naujokams labai sunku. Taigi apsistojau prie tarpinio varianto, arba aukso viduriuko, – Europos“, – kalbėjo laisviausios dviračių nuomos sistemos autorius.

Tada A.Švecovas sprendė dar vieną dilemą – kuri Europos valstybė? „Buvau girdėjęs, kad į Lietuvą atvyksta nemažai startuolių. Galiausiai, turiu pripažinti, kad skambinau daug kur. Mano tikslas nebuvo rasti pačią geriausią vietą pradėti verslui, mano tikslas buvo – rasti pirmas atvertas duris. Sakau, nesvarbu kur, todėl kad įsivaizduoju, jog tai vis tiek taps pasauliniu verslu. O dabar noriu, kad dviračių nuomos revoliucija prasidėtų būtent nuo Vilniaus“, – šypsodamasis kalbėjo pašnekovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką