Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paukščių ūkis Tauragėje: netikrintos mėsos konservai ir pelėsiu dengtos kempinės švarai palaikyti

Vištų ūkis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vištos
Šaltinis: 15min
1
A A

Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (Tauragės VMVT) inspektoriai kartu su Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros pareigūnais uždraudė tvarkyti maistą paukščių ūkyje Griežpelkių kaime (Lauksargių sen., Tauragės r.).

Patikrinimo metu šiame ūkyje buvo laikoma apie 5 tūkst. įvairaus amžiaus mėsinių paukščių (broilerių), nors savininkas šiais metais buvo deklaravęs tik 499 auginamus broilerius.

Paukščiai vietoje buvo skerdžiami, išpjaustomos skerdenos, smulkinama mėsa bei gaminami mėsos konservai, neturint veterinarinio patvirtinimo, veiklą vykdant netinkamomis sąlygomis ir nepaisant maisto saugos reikalavimų.

Paukštienos apdorojimo patalpos buvo nešvarios, neremontuotos, jose neįrengtos plautuvės su tekančiu šaltu ir karštu vandeniu rankoms plauti, trūko įrangos įrankiams dezinfekuoti.

Paukštiena buvo pjaustoma ant medinių euro padėklų ir kitų drėgmę sugeriančių nelygių, sunkiai plaunamų ir nedezinfekuotų medinių paviršių. Mėsos išpjaustymo vietoje tarp medinių lentų buvo voratinklių ir paukščių plunksnų.

Darbo įrankiai ir kitas inventorius buvo nešvarūs, paviršiai valomi pelėsiu padengtomis kempinėmis. Gamybos patalpose buvo sudėtas nešvarus ir nenaudojamas inventorius.

Maisto ruošimo patalpose jautėsi stiprus specifinis kvapas, sklindantis nuo nuotekų vamzdžio, išvesto iš patalpų į lauke esančią atvirą duobę. Skerdimo atliekos buvo kraunamos tiesiog lauke, nepaisant šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo reikalavimų.

Šaldikliuose, šaldymo ir gamybos patalpose rasta apie 1,5 tonos neženklintos užšaldytos išpjaustytos paukštienos, subproduktų, smulkintos mėsos ir paukštienos konservų. Buvo neįmanoma nustatyti šių produktų pagaminimo datų ir tinkamumo vartoti terminų. Patikrinimo metu maistą tvarkė trys darbuotojai, nevilkintys darbo drabužių, nepasitikrinę sveikatos ir neišklausę higienos žinių kursų.

Tauragės VMVT viršininko sprendimu, nelegali veikla sustabdyta, nurodyta sunaikinti patikrinimo metu rastus galimai nesaugius produktus ir pateikti tai įrodančius dokumentus. Surašytas Administracinių teisės pažeidimų protokolas, ūkio savininkui skirta bauda.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką