Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 05 18, 14:34

Picerija Šiauliuose atsisako naudotis galimybių pasu: „Kyla labai daug abejonių dėl žmonių diskriminacijos“

Šiauliuose įsikūrusi picerija „Gustuko picerija“ pareiškė, jog, norėdami užtikrinti visiems klientams vienodas sąlygas, atsisako naudotis vadinamuoju galimybių pasu. Verslo savininkas Mantas Zemeckas 15min sakė nenorintis diskriminuoti klientų – vienus priimti, o kitus palikti už durų. Tokiai nuostatai socialiniuose tinkluose išreiškė palaikymą ir Šiaulių meras Artūras Visockas.
Picerija „Senora“
Picerija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šiaulių Gardino gatvėje įsikūrusi picerija antradienį socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė, kad visus savo klientus ir toliau priims terasoje.

Nuo gegužės 24 dienos, pirmadienio visoje šalyje turėtų įsigalioti vadinamasis galimybių pasas, su kuriuo galima būtų aptarnauti klientus patalpų viduje, tačiau picerija, panašu, šia galimybe neketina pasinaudoti.

„Pati mintis ir inovacija atrodo įdomi, ir patraukli kiekvienam iš mūsų gauti progą dar truputį labiau sugrįžti į normalų gyvenimą. Bet visame tame procese kyla labai daug abejonių dėl žmonių diskriminacijos. Ne kartą pasisakėme už vienybę ir pagarbą vienas kitam. Jūs visi mums esate vienodai svarbūs, o dabar turėtume dalį iš Jūsų palikti už durų...

Gyvename laisvoje šalyje, tad kiekvienas iš mūsų gali priimti sprendimus ir dėl to neturėtų būti engiamas ar žeminamas. Mes visi turime LR piliečio pasą. Jis yra vienintelis visų mūsų laisvių ir galimybių pasas.

Negalėdami visiems savo klientams užtikrinti vienodų sąlygų, atsisakome galimybės savo versle naudoti galimybių pasą. Mes ir toliau Jus Visus priimsime savo terasoje!“, – rašoma picerijos įraše feisbuke.

15min susisiekus su picerijos savininku Mantu Zemecku, šis tikino nenorintis diskriminuoti žmonių, skirstyti jų „į vienokius ir kitokius“.

„Plius, nežinau, ar pastebėjote, bet viešojoje erdvėje Lietuvoje pastaruoju metu apie kažkokią vienybę kalbėti visai neįmanoma. Mes nenorėtume dar labiau skirstyti žmonių, kažkuriuos palikti už durų, kažkuriuos priimti“, – kalbėjo jis.

M.Zemeckas patikino, jog nuostolių dėl šio sprendimo tikrai patirs, tačiau nori sutelkti dėmesį į bendruomenę.

„Galvojame, jeigu pozicija tokia išsilaikytų, mūsų nuomone, pasas dar nėra apgalvotas, nėra galutinai sudėlioti visi taškeliai. Manome, kad galbūt būtų buvę logiška, jei jį būtume pavėlinę ir bendromis pastangomis draugiškai išėję iš epidemijos, o ne dar labiau supriešinę žmones“, – sakė jis.

M.Zemecko teigimu, sprendimas nesinaudoti galimybių pasu yra paremtas vertybėmis.

„Šiauliai nėra didelis miestas, esame bendruomenė, esame mažas šeimos verslas. Žmonės karantino metu mums labai padėjo ir dabar sakyti, kad jie negali pas mus (ateiti, – aut. past.)... Suprantame, kad vyresnio amžiaus žmonėms bus sudėtinga. Nebenorim skirstyti, norim vienybės, draugiškumo“, – aiškino jis.

Šiaulių TIC nuotr./Naktiniai Šiauliai
Šiaulių TIC nuotr./Naktiniai Šiauliai

Verslo savininkas skaičiuoja, kad „Gustuko picerijos“ viduje yra 50 sėdimų vietų, o lauke – 30. M.Zemecko nuomone, būtų adekvatu, jog kavinėms galiotų toks pats nurodymas, kaip ir kultūros renginiams – jog būtų užimta apie 30 proc. patalpos.

„Esame įpratę prisiderinti ir laikytumėmės taisyklių, jeigu leistų kas trečią stalą naudoti viduje. Leidžiame visus, bet duodame tikrai griežtas taisykles su tikrai griežtomis nuobaudomis. Bet kažkodėl apie tai nėra kalbama. Kalbama tik apie vieną pusę, nežiūrima kitų žmonių. Jaučiasi ir iš valdžios, kad ne visi esame išgirsti, išklausyti“, – tikino jis.

Pasak M.Zemecko, šiuo metu į darbą važiuojama kaip į žvejybą – priklausomai nuo oro matysis ir rezultatas. Nepaisant to, kad dėl šio sprendimo greičiausiai kavinė neteks pajamų, jis nori atsižvelgti ir į tuos, kurie galimybių paso neturi ar jo negalės gauti.

„Aš irgi turiu du vaikus, šeimą, tėvus, nenoriu skirstyti žmonių. Taip, turėsiu kažkokį nuostolį, tai prisiimsiu. Nesame labai išdidūs ar arogantiški, bet pasižiūrėkime iš žmogiškumo pusės. Esu už paprastumą, už vienybę“, – kalbėjo jis.

Tam pritarimą išreiškė ir Šiaulių meras Artūras Visockas.

„Sveikinu! Jeigu liberalizmas yra žmonių teisės ir atsakomybės – tai Šiauliai toks miestas ir yra. Jūsų sprendimas humanistine prasme yra teisingas. Labai labai sveikinu!“ – komentaruose rašė politikas.

Atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus dėl Galimybių paso galima rasti čia, informacija bus nuolat pildoma.

15min primena, kad gegužės pradžioje Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo patvirtintas vadinamasis galimybių pasas. Jis įsigalios gegužės 24 dieną. Nurodoma, kad atitinkantys kriterijus žmonės galės rengti asmenines šventes su didesniu dalyvių skaičiumi, lankytis kavinėse bei renginiuose uždarose patalpose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką