Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš dvejus metus supleškėjusio „Bajorkiemio“ restorano istorija – vis dar be pabaigos

„Bajorkiemis“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Bajorkiemis“
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę siautėjusios liepsnos sostinės restorane „Belmontas“ priminė kito didelio ir populiaraus restorano „Bajorkiemis“ gaisrą Kaišiadorių rajone. 2012 m. vėlų rudenį ugnis sunaikino visą pastatą. Beveik hektaro ploto sklypą šalia greitkelio Kaunas – Vilnius iki dabar bandoma parduoti ne kartą rengtuose aukcionuose, aplinką vis dar bjauroja po gaisro likę griuvėsiai.

Vilniuje degęs „Belmontas“ neturėjo tokių skaudžių pasekmių kaip „Bajorkiemis“. „Belmonte“ išdegė stogas, bet patalpas savininkas tikisi greitai atkurti tolesniam naudojimui. Tuo tarpu „Bajorkiemis“ 2012 metų lapkritį supleškėjo iki pamatų, liko tik didelė krosnis su kaminu ir statinio griaučiai. Nustatyta, kad tai buvęs tyčinis padegimas, naktį įsibrovus į patalpas. Įtariamieji neišaiškinti iki šiol.

15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr./Restorano „Bajorkiemis“ gaisras
15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr./Restorano „Bajorkiemis“ gaisras

Dalis turto parduota

Bankrutavus restoraną valdžiusiai įmonei ją 2008 m. perėmė valdyti bankroto administravimo bendrovė „Verslo valdymo ir restruktūrizacijos centras“. Ji išnuomojo restorano patalpas kitai įmonei, kuri tęsė pirmtakų veiklą.

Visas turtas bankrutavusių restorano savininkų buvo užstatytas bankui DNB.

Po gaisro lengvai parduoti pavyko tik teritorijoje išlikusius kitus nedidelius statinius. 

„Verslo valdymo ir restruktūrizacijos centro“ vadovas Vytautas Česonis teigė, kad po gaisro lengvai parduoti pavyko tik teritorijoje išlikusius kitus nedidelius statinius.

„Per pirmąsias varžytines nukėlimui buvo parduoti aštuoni statiniai – trys lauko kavinės, tiek pat klėčių, tvartas. Kiekvieno jų pradinė kaina siekė tūkstantį litų. Kai kurie buvo išvaržyti už šešis kartus didesnę sumą nei pradinė. Taip pat buvo parduodama per šimtą įvairiausių daiktų – įrangos, baldų, interjero detalių. Pradinės jų kainos svyravo nuo 100 iki 4 tūkst.“, – teigė V.Česonis.

Iš viso šio paketo parduota šiek tiek daugiau nei trečdalis turto.

Sklypo niekam nereikia

Bankroto administratoriui niekaip nepavyksta parduoti 0,8 ha ploto sklypo ir dar kelių statinių. Pradinė kaina buvo 700 tūkst. litų. Kai neatsirado nė vieno pretendento varžytis dėl sklypo, kaina buvo sumažinta iki 650 tūkst., po to – ir iki 610 tūkst. litų.

Bus siūloma pradinę sklypo kainą sumažinti iki 583 tūkst. litų.

Balandžio 25 dieną įvyks kreditorių susirinkimas, kuriame bus siūloma pradinę sklypo kainą sumažinti iki 583 tūkst. litų.

„Mes ir anksčiau kreditoriui aiškinome, kad jų siūloma pradinė kaina per didelė, bet jie turi teisę kelti savo reikalavimus“, – kalbėjo V.Česonis.

Iki gaisro ir bankroto restorano kompleksas vertintas beveik 6 mln. litų.

Turės sutvarkyti teritoriją

Bankroto administratoriui tenka rūpestis ir sutvarkyti teritoriją po gaisro. Iki šiol pravažiuojantys greitkeliu mato šiurpiai atrodančias sudegusio statinio liekanas. „Tvarkymo darbų niekas neskuba finansuoti, bet po truputį dirbame. Iki birželio planuojame išvalyti sudegusio statinio liekanas“, – tvirtino V.Česonis.

Anksčiau teismas buvo nusprendęs, kad Kauno marių regioninio parko teritorijoje esančiam restoranui „Bajorkiemis“ priklausantys nelegalūs pastatai turi būti nugriauti.

Tik prieš dvejus metus teismas po prokurorų kreipimosi ginant viešą interesą nutarė, kad dešimtmetį išstovėjęs aštuonių medinių statinių kompleksas buvo nelegalus.

Dešimtmetį išstovėjęs aštuonių medinių statinių kompleksas buvo nelegalus.

Buvę restorano savininkai nesivargino išsiimti statybos leidimų, nerengė statinių techninių projektų, nederino šių statybų su Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija, Valstybine saugomų teritorijų tarnyba, Kauno marių regioninio parko direkcija.

Pagrindiniam pastatui suteikta galimybė būti įteisintam per metus. Bankroto administratorius dar bandė pakeisti pastatų likimą Aukščiausiajam Teisme. Ši byla iki gaisro nebuvo pradėta nagrinėta.

Taip pat bankroto administratorius bandė užginčyti buvusio „Bajorkiemio“ savininko sandorį su banku dėl restorano pastatų įkeitimo. Esą savininko veikla, neatsakingai skolinantis pinigus, prieštaravo įmonės ir kitų jos kreditorių interesams. Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad pastatai tebelieka įkeisti bankui DNB.

Šalia autostrados iškilęs „Bajorkiemis“ iš pradžių priklausė restoranų tinklui „Bernelių užeiga“. Po to akcininkai Algirdas Mažeika ir Gintautas Remeika dėl tarpusavio konfliktų išsiskyrė ir pasidalijo restoranus. G.Remeikai atiteko „Bajorkiemis“ ir netoli Vilniaus esantis „Trakų dvarkiemis“, bet šis verslininkas bankrutavo.

Jo valdytas „Bajorkiemis“ sudegė, o didžiulis „Trakų dvarkiemis“ stovi užkaltais langais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką