Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 26d. 14:31

Priimtas galutinis sprendimas dėl „Vlantana Norge AS“ – pagrindo atimti licenciją nebuvo

Įkasta simbolinė kapsulė. Iškils 30 tūkstančių kvadratinių metrų logistikos centras.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Vlantana

Praėjusios savaitės pabaigoje Norvegijos valstybinė kelių administracija priėmė galutinį ir neskundžiamą sprendimą dėl veiklos licencijos teisėtumo bendrovei „Vlantana Norge AS“. Nustatyta, kad pagrindo atimti veiklos licenciją nebuvo.

Norvegijoje transporto įmonių veiklos licencijos gali būti sustabdomos tuomet, kai bendrovės veikla nebeatitinka reikalavimų, kuriuos atitiko, kai buvo išduota licencija, kai pradedamas teisminis procesas arba įmonėje nustatomi tam tikri administraciniai pažeidimai.

Tuo metu, kai buvo sustabdyti „Vlantana Norge AS“ veiklos licencija, įmonės valdymo organai ir vadovybė administracinių prasižengimų neturėjo, sąlygos dėl aukštos reputacijos buvo išpildytos, todėl pagrindo atimti licencijas nebuvo.

Bendrovės nuotr./„Vlantana“ vilkikas
Bendrovės nuotr./„Vlantana“ vilkikas

„Sulauktas sprendimas yra įrodymas, jog „Vlantana Norge AS“ veikla buvo vykdoma teisėtai. Apmaudu, kad dėl institucijų tyrimų teko sustabdyti bendrovės veiklą. Šis sprendimas įgalina mus teisėtai tęsti veiklą, tačiau bankroto procesas jau yra įsibėgėjęs.

Sprendimą trauktis iš Norvegijos rinkos priėmėme dėl Norvegijos institucijų atliktų tyrimų ir po jų kilusio didelio negatyvaus srauto viešojoje erdvėje, po kurio įmonė susidūrė su sunkumais savo veikloje.

Tuo metu nemaža dalis pagrindinių klientų dėl reputacinės rizikos laikinai sustabdė arba visai atsisakė „Vlantana Norge AS“ paslaugų, buvo areštuota bendrovės banko sąskaitas. Patirta žala buvo per didelė, kad įmonė galėtų tęsti savo veiklą“, - sakė darbo teisės advokatė ir „Vlantana Norge AS“ valdybos narė Sandra Latotinaitė.

Veiklos licencija buvo panaikinta 2020 m. vasario mėn., tačiau bendrovė šį sprendimą skundė. Skundas dėl sprendimo panaikinti licenciją nagrinėtas beveik metus, o galiausiai teigiamą bendrovei sprendimą priėmusi Norvegijos valstybinė kelių administracija pripažino, jog procesas buvo per ilgas bei atsiprašė už tai.

Tai yra antrasis institucinis teigiamas sprendimas, kuomet teisiniai veiksmai bendrovės „Vlantana Norge AS“ atžvilgiu nutraukiami ar panaikinami. Pirmuoju Norvegijos institucijų priimtu sprendimu „Vlantana Norge AS“ buvo grąžinti areštuoti vilkikai.

„Vlantana Norge AS“ yra atskiras juridinis vienetas ir su Lietuvoje veikiančia UAB „Vlantana“ susijusi tik per vieną iš akcininkų. Todėl šios Norvegijoje veikiančios įmonės likvidavimas neturi jokios įtakos „Vlantanos“ vykdomai veiklai.

15min primena, kad į skandalą dėl galimo darbuotojų išnaudojimo viena didžiausių Lietuvos pervežimo įmonių įsivėlė 2019 m. lapkritį, kai Norvegijos darbo inspekcijos tarnyba, atlikusi Norvegijoje veikiančios „Vlantana Norge“ vilkikų vairuotojų patikrinimus, nustatė darbo laiko apskaitos neatitikimų, susijusių su vairuotojų darbo ir poilsio laiko planavimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką