Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 vasario 19d. 10:29 , Atnaujinta: 2019 vasario 19d. 10:48

R.Masiulis apie A.Vaitkų: iki rinkimų klausimas suvaldytas, o po rinkimų gali būti sprendimų

Gabrielius Landsbergis ir Rokas Masiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gabrielius Landsbergis ir Rokas Masiulis
Susisiekimo ministras Rokas Masiulis artimiausiu metu nesiims ryžtingų sprendimų dėl Klaipėdos uosto vadovo Arvydo Vaitkaus – jis pažymi, kad nėra faktų, įrodymų ar kitų institucijų išvadų, kurios būtų pakankamai pagrįstos. Šiuo metu interesų konfliktas esą suvaldytas. Specialiųjų tyrimų tarnyba ikiteisminio tyrimo nepradėjo, tačiau kreipėsi paaiškinimų į kitas institucijas.

Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos posėdyje susisiekimo ministras pakviestas paaiškinti situaciją Klaipėdos uoste.

Jau skelbta, kad Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui vadovaujantis A.Vaitkus siekia mero posto kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Jo komandoje – uoste dirbančių kompanijų vadovai, skyrę kampanijai maksimalias leistinas sumas.

LRT tyrimas atskleidė, kad A.Vaitkų parėmusiems uostininkams ne kartą šypsojosi sėkmė: rekonstruotos nuomojamos krantinės, pagerintas susisiekimas geležinkeliais, o darbų konkursą laimėjo paramą skyrusio verslininko kontroliuojama bendrovė, „Birių krovinių terminalas“ taip tapo lyderiu uoste.

Pats A.Vaitkus žiniasklaidai teigė apie paramą nieko nežinojęs, o LRT kaltino melu.

Seimo TS-LKD frakcijos nariai jau kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) prašydami atlikti tyrimą dėl galimos korupcinio pobūdžio veikos ir pažeidimų Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste.

Rokas Masiulis: nėra įrodymų, faktų, išvadų

Susisiekimo ministras R.Masiulis teigė neturintis jokių faktų ar institucijų išvadų, kad uoste kas būtų neskaidru.

„Tikrai per savo karjerą, tiek Energetikos ministerijoje, tiek Susisiekimo ministerijoje, ne kartą buvau susidūręs su labai skirtingomis situacijomis, kur būtų kažkokie negeri dalykai, ir absoliučiai visais atvejais, kad tai būtų nustatyta, reikia būti įsitikinus, kad kažkas blogai. Reikia surinkti įrodymus, reikia surinkti faktus, reikia turėti institucijų pateiktus faktus, na ir tada priiminėti sprendimus“, – teigė R.Masiulis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rokas Masiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rokas Masiulis

Anot jo, informacija, pateikiama žiniasklaidoje, priverčia sunerimti „ir atlikti tuos darbus, kuriuos reikia atlikti“. Tačiau sprendimai galimi „tik atlikus gilią analizę“.

„Iš Klaipėdos uosto jokių simptomų, nei iš specialiųjų tarnybų, nei iš uosto bendruomenės, nei iš miesto bendruomenės, nei iš miesto politikų, nei kitų politikų – jokių indikacijų dėl galimų neskaidrių santykių nebuvo. Dabar, kai prasidėjo rinkimų laikotarpis, tie verslininkai ,parėmę valstiečių partiją, ta sąsaja atsirado, ir visi klausimai praėjo kilti“, – kalbėjo ministras.

Jis tikino, kad Susisiekimo ministerija reagavo iš karto.

„Aš pasikviečiau poną A.Vaitkų pokalbiui, jis tą pačią dieną kreipėsi į mane prašydamas nušalinti nuo sprendimų, susijusių su tomis įmonėmis, nelaukdamas institucijų sprendimų, kad tas galimas interesų konfliktas būtų suvaldytas. (…) Mes laukiam išvadų iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos ir iš STT (Specialiųjų tyrimų tarnybos)“, – sako R.Masiulis.

Jis patikino, kad A.Vaitkus pasiėmęs atostogas iki rinkimų pabaigos, tad interesų konfliktas negresia.

„Nei iš Viešųjų pirkimų tarnybos, nei iš kitų – indikacijų nebuvo. Kaip tik uosto veiklos ekonominiai rezultatai yra įspūdingi, įmonė puikiai tvarkėsi ir mes buvome patenkinti tuo darbu, kuris buvo atliekamas“, – kalbėjo ministras ir patikino, kad, jei bus pateikta naujų faktų, į tai bus atsižvelgta.

„Jei tai būtų mano asmeninis sprendimas, aš galbūt taip nedaryčiau“, – pridūrė R.Masiulis.

Jis pažymėjo, kad „nežino kas bus, jeigu bus“, todėl naujų sprendimų gali būti po rinkimų, o iki rinkimų klausimas yra suvaldytas.

„Buvote vienas iš tų nedaugelio švyturių, kovojančių už skaidrumą ir kitokį požiūrį į viešąjį valdymą. Viskas, prie ko prisiliesdavote, įgaudavo kovos prieš korupciją pobūdį, ar tai būtų kelininkai, ar geležinkeliai, netgi Švietimo ministerijoje trumpai padirbėjęs pradėjote auditus. Tai yra gerbtina ir neabejoju, kad tarp frakcijos narių ir tarp opozicijos yra žmonių, kurie tai nuoširdžiai vertina. Bet yra vienas mažytis šaukštelis deguto, kuris padėtas šalia bačkos medaus, kuris tą gali sugadinti“, – taip susitikimo pradžioje konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis kreipėsi į ministrą, pažymėdamas, kad į šią situaciją nebegalima nereaguoti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

STT kreipėsi į VPT ir Susisiekimo ministeriją

Konservatorių gautame STT atsakyme nurodoma, kad esamos informacijos trūksta pradėti ikiteisminiam tyrimui. Tačiau STT kreipėsi į kitas institucijas, kad šios informuotų, jei būtų korupcijos apraiškų.

„STT kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, prašydama informuoti, jeigu VPT atlikusi veiksmus pagal suteiktą kompetenciją nustatytų korupcijos apraiškų. Be to, jūsų kreipimasis buvo persiųstas LR Susisiekimo ministerijai įvertinti, ar kreipimesi ir pridėtose spaudos publikacijose nurodyti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atlikti infrastruktūros darbai, susiję su krantinių renovavimu ar gerinimu, kiek tai yra susiję su kreipimesi nurodytais asmenimis, nesudarė išskirtinių sąlygų minėtiems asmenims ir atitiko Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos strateginius ir plėtros planus“, – teigiama STT direktoriaus Žydrūno Bartkaus pasirašytame rašte.

Viešųjų pirkimų tarnybos atsakymo TS-LKD frakcija dar nėra gavusi.

TS-LKD nariai posėdžio metu akcentavo, kad interesų konfliktas lieka užprogramuotas – A.Vaitkui sėkmingai pasirodžius Klaipėdos miesto rinkimuose, jis taps valstybės politiku, ir jam toliau išliks interesų konflikto tikimybė. Taip pat keltos abejonės, kad formalus A.Vaitkaus nusišalinimas nuo sprendimų dar nereiškia, kad interesai ir toliau negali būti užtikrinami neformaliai, nededant parašo.

„Nemanau, kad reikia užbėginėti įvykiams už akių, reikia pagal faktus vertinti situaciją ir spręsti“, – pažymėjo R.Masiulis.

G.Landsbergis teiravosi, ar įmonės resursai nebuvo naudojami politinei kampanijai, užsakomiesiems straipsniams, viešiesiems ryšiams ir pan. R.Masiulis atsakė, kad toks vertinimas yra politinis ir nėra patvirtintas faktais.

„Nebūčiau toks tikras, kad p.Vaitkus seniai planavo tuos rinkimus“, – atsakė R.Masiulis.

Konservatorius Laurynas Kačiūnas klausė, ar ministras nemato rizikos, kad ateityje Rusija gali turėti įtakos uosto veiklai.

„Rusiško verslo mes praktiškai uoste neturime. Iš likusių užsieniečių srautų mes turim tik Baltarusiją, turime du produktus, trąšos ir nafta, kurie gyvybiškai svarbūs Baltarusijai ir Klaipėdos uostas užtikrina Baltarusijos ekonominį gyvavimą, nes mes užtikriname skaidrias uosto tvarkas“, – sako R.Masiulis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką