Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 07 04, 15:14

SAS pilotai surengs streiką po nesėkmingų derybų su įmonės vadovybe

Skandinavijos oro linijų bendrovė SAS pirmadienį pranešė, kad vežėjos ir jos pilotų profsąjungos derybos nebuvo sėkmingos, todėl apie 900 pilotų surengs streiką.
SAS oro linijos
SAS oro linijos / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Streikas

„Ir kaipgi streikas įtempčiausią savaitę per pastaruosius dvejus su puse metų padės mums rasti ir pritraukti investuotojų?“, – žurnalistams kalbėjo SAS vadovas Ankas Van der Werffas, kritikuodamas, jo teigimu, pilotų „streikų kultūrą“.

Pilotai protestuoja prieš atlyginimų mažinimą, kurio reikalauja restruktūrizavimo planą parengusi vadovybė, ieškanti būdų užtikrinti įmonės išlikimą.

„Labai apgailestaujame, kad šis streikas paveiks mūsų klientus, kurių skrydžiai vėluos ar bus atšaukti“, – sakoma A.van der Werffo pranešime.

Bendrovė nurodė, kad dėl streiko „skaičiuojama, kad bus atšaukta maždaug 50 proc. visų suplanuotų SAS skrydžių“, o tai paveiks apie 30 tūkst. keleivių per dieną.

SAS vadovybė vasarį paskelbė taupymo planą, pavadintą „SAS Forward“, kurį birželį papildė ketinimai padidinti kapitalą beveik 1 mlrd. eurų (1,04 mlrd. JAV dolerių).

Didžiausios bendrovės akcininkės yra Danija ir Švedija, valdančios po 21,8 proc. akcijų paketą.

Danija birželį pareiškė esanti pasirengusi padidinti savo akcijų paketą iki 30 procentų. Švedija atsisakė suteikti naujų lėšų, tačiau yra pasirengusi skolą konvertuoti į kapitalą.

2018 metais SAS palikusi Norvegija išreiškė ketinimą grįžti, tačiau tik konvertuojant skolą į nuosavą kapitalą.

SAS pilotų streikas įvyks pačiu sezono karštymečiu, oro linijų bendrovėms ir oro uostų operatorėms susiduriant su dideliu darbuotojų trūkumu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką