Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Seksualinio priekabiavimo problema verčia JAV įmones keisti požiūrį į vadovų paiešką

Jungtinių Valstijų bendrovių valdybos sugriežtino savo požiūrį į vykdomųjų direktorių atranką po serijos skandalų dėl seksualinio priekabiavimo, nes anksčiau į tokius skandalus įsivėlę potencialūs kandidatai gali pakenkti įmonių reputacijai, rašo „The Wall Street Journal“.
Seksualinis priekabiavimas
Seksualinis priekabiavimas / 123RF.com nuotr.

Šiais metais kelių žiniasklaidos ir aukštųjų technologijų kompanijų vadovai neteko savo postų dėl seksualinio priekabiavimo atvejų, kurie įvyko prieš daugelį metų. Ir naujas požiūris paliečia vis daugiau sričių.

Pirmą kartą kai kurių kompanijų valdybų nariai prakalbo apie tai, jog pareigas einantis vykdomasis direktorius galėtų būti atleistas dėl panašių atvejų praeityje. O vis daugiau įmonių kruopščiau vertina kandidatus.

„Reputacijos valdymas tampa vis svarbesne verslo vertinimo dalimi“, – sakė farmacijos kompanijos „Allergan“ vadovas ir „Cisco“ valdybos narys Brentonas Saundersas.

Jo teigimu, dabar nereikia gailėti pinigų ir laiko, kad įmonė įsitikintų gera būsimo vadovo reputacija.

JAV kompanijos jau seniai reikalauja ne tik būsimų vadovų karjeros duomenų ir rekomendacijų, bet ir psichologinio vertinimo. Tačiau realiai patikrinimas nebūna labai griežtas: paprastai pasitenkinama viešai prieinamų duomenų analize apie bankrotą, eismo įvykius vairuojant išgėrus, skyrybas ir pan.

Tačiau vienas savo pavardės nenorėjęs skelbti kompanijos valdybos narys sakė, kad ateityje būsimiems vadovams teks atskleisti gerokai daugiau duomenų apie save ir sutikti su darbo sutartimis, numatančiomis sankcijas už praeities pažeidimus, įskaitant ir seksualinio priekabiavimo atvejus.

„Mes galėsime tokius direktorius atleisti ir net reikalauti iš jų kompensacijos“, – sakė jis.

Įmonių valdymo specialistas ir bendrovių „HealthSouth Corp.“ ir „Bob Evans Farms Inc“ valdybų narys Charlesas Elsonas taip pat perspektyviu laiko variantą, kai kompanijos tam tikromis papildomomis darbo sutarčių sąlygomis saugos savo reputaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius