Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 11d. 15:43

Šilalėje be eilės pasiskiepijęs verslininkas J.Pranckevičius: „Kai gavau pasiūlymą pasiskiepyti, buvau tikras, kad nedarau nusikaltimo“

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19

Pirmadienį paaiškėjo, kad Šilalėje be eilės COVID-19 vakcina skiepijosi ne tik „Ambulansas“ vadovas vilnietis Ričardas Ūselis ir trys jo šeimos nariai, bet ir dar vienas Vilniaus verslininkas – NT įmonių grupės „Transmeda“ vadovas Juozas Pranckevičius. Pastarasis pirmadienį atsiprašė už savo poelgį ir teigė, kad sulaukęs kvietimo skiepytis iš R.Ūselio nemanęs, jog daro nusikaltimą.

Kaip pirmadienį pranešė 15min, Šilalėje COVID-19 medikams skirta vakcina be eilės pasiskiepijo ne tik įmonės „Ambulansas“, valdančios privačią Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotį, vadovas Ričardas Ūselis ir trys jo šeimos nariai, atvykę iš Vilniaus, bet ir dar vienas vilnietis verslininkas. Eilėje aplenkus medikus skiepas atiteko nekilnojamojo turto (NT) įmonių grupės „Transmeda“ vadovui Juozui Pranckevičiui – dar vienam R.Ūselio giminaičiui ir buvusiam „Ambulansas“ akcininkui.

Atkreipti į Šilalėje pasiskiepijusių neva „Ambulansas“ medikų sąraše įrašytą verslininko pavardę 15min pasiūlė sostinės Santariškių gyvenvietės bendruomenės nariai, pasipiktinę, kad verslininkas skiepą gavo be eilės.

Nors sekmadienį J.Pranckevičius nenorėjo kalbėti su 15min, pirmadienį verslininkas atsiuntė savo komentarą. Tokį pat komentarą jis pirma pateikė ir Delfi.lt portalui.

Komentare verslininkas teigė norintis atsiprašyti ir įspėti kitus, kad jie nepasiduotų panikos impulsui ieškoti išgyvenimo šiaudo.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Juozas Pranckevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Juozas Pranckevičius

„Tai, kad net nesusimąstęs, gavęs kvietimą nuvykau ir pasiskiepijau, man nesuteikia nė lašo ramybės. Priešingai, jeigu galėčiau, atsukčiau laiką atgal ir vakcinų dalintojus kviesčiau ieškot tų, kuriems skiepo reikia labiau“, – rašo verslininkas.

Jis tvirtina, kad kvietimą skiepytis gavo iš „Ambulansas“ vadovo, kurio teigimu, įmonė gavo daugiau vakcinų, nei buvo norinčių skiepytis – dalis žmonių buvo saviizoliacijoje, dalis skiepų atsisakė.

„Tam, kad pradėtos naudoti vakcinos netektų išmesti, vadovas ieškojo norinčiųjų skiepytis. Pasak vadovo, įmonė iš viso gavo 21 vakciną, tačiau įmonės darbuotojai panaudojo mažiau nei pusę. Tuomet vadovas ieškojo, kaip jas skubiai panaudoti. Besiskiepijančių sąrašas buvo pateiktas ligoninės atsakingiems asmenims ir jį patvirtinus buvau pakviestas skiepytis“, – aiškino be eilės pasiskiepijęs verslininkas.

Kauno klinikų nuotr./Skiepijimas
Kauno klinikų nuotr./Skiepijimas

Pasak jo, tokia situacija nutiko, nes šiandien visi sutrikę, pavargę, nekantriai laukiantys situacijos pagerėjimo ir saugumo dėl savo sveikatos.

„Tokioje situacijoje ne visada pavyksta išlaikyti sveiką nuovoką. Kuomet gavau pasiūlymą pasiskiepyti buvau tikras, kad nedarau nusikaltimo. Nuoširdžiai atsiprašau visų, kuriems vakcinų reikia daug labiau nei man... Suprantu, kad tai buvo klaida. Ši pamoka man yra nepaprastai skaudi“, – tikino vadovas.

Kaimynus papiktino įžūlumas

J.Pranckevičiaus kaimynus ypač papiktino tai, kad vilnietis NT verslininkas nusprendė be eilės gauti skiepą, nors gyvendamas netoli Santariškių ligoninės gerai mato, kokia šalyje įtempta situacija medicinos įstaigose.

„Gyvendamas Santariškių rajone jis šalia mato visa kovido veiksmą – žmones veža greitosios, guldo juos koridoriuje ar lauke. Ir, kas yra baisiausia, kad jam visiškai nusišvilpti”, – piktinosi Santariškių gyvenvietės bendruomenės narys.

Reaguodamas į tai J.Pranckevičius savo komentare rašė išgyvenantis dėl savo poelgio.

„Taip, gyvendamas Santariškių rajone matau visa „covido“ veiksmą ir man tikrai „nenusipjauti“, kaip viešai teigiama. Išgyvendamas dėl savo neapgalvoto poelgio nenustoju tikėjęs, kad visi kartu, prisidėdami, kas kuo gali, o kartais ir pasimokydami iš skaudžių klaidų, galime padaryti daug. Tikiuosi, kad ir mano finansinė parama, ir labdaringos meno iniciatyvos prisidės prie kovos su virusu ir suteiks nors trumpą nusiraminimą tiems, kas kasdieną eina į kovos lauką. Pernai rudenį pavyko surinkti daugiau kaip 30 iškilių Lietuvos menininkų paveikslų, kurie buvo perduoti su COVID-19 kovojusiems medikams“, – rašė medikas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Spaudos konferencija Santariškėse
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Spaudos konferencija Santariškėse

„Noriu įspėti žmones, kad jie nekartotų mano klaidos. Nepulkite džiaugtis ir naudotis pasiūlymais skiepytis, jeigu jie nėra gauti iš jūsų šeimos gydytojo“, – pridūrė verslininkas.

Jis taip pat prašė planuojančių ir organizuojančių vakcinavimo procesą pasiųsti aiškią žinia visiems vakcinos laukiantiems žmonėms, ar jie patys turi domėtis savo gydymo įstaigose, ar jiems bus iš anksto pranešta, kada jie bus kviečiami skiepytis.

„Tai padėtų išvengti naujų nesusipratimų“, – apibendrino verslininkas.

Ar gaus antrą skiepą, spręs SAM

Tuo tarpu R.Ūselis 15min žurnalistei šeštadienį minėjo, kad planuoja važiuoti ir antro skiepo: „Važiuosiu antrą skiepą daryti (...). Nežinau, į Šilalę ar Visaginą – kur turės. Vis tiek dabar turi duoti, nepaliks mūsų su vienu skiepu.“

Visagine „Ambulansas“ taip pat valdo privačią greitosios medicinos pagalbos stotį.

R.Ūselis taip pat 15min dėstė nieko blogo nepadaręs. Nieko bendro su medicina neturintys šeimos nariai esą ruošiami savanorystei.

Šilalės vicemeras Tadas Bartkus tvirtina, kad tai, ar galimai neteisėtai paskiepyti asmenys gaus Šilalėje ir antrąjį skiepą, turi nuspręsti Sveikatos apsaugos ministerija.

Asmeninio archyvo nuotr./Tadas Bartkus, Šilalės vicemeras
Asmeninio archyvo nuotr./Tadas Bartkus, Šilalės vicemeras

„SAM prašysime išaiškinimo, ką mums daryti šiuo atveju. Ministras išplatino pranešimą – kontrolė dėl skiepijamų asmenų sąrašo, todėl greičiausiai pamatę sąrašuose šitus asmenis antram skiepui turėtume neskiepyti. Tai ką ministerija tuo klausimu pasisakys, taip turėsime ir pasielgti“, – 15min sakė T.Bartkus.

Tirs teisėsauga

Išryškėjus jau ne vienam atvejui, kai buvo neteisėtai pasinaudota padėtimi, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė jau pradėjusi tyrimus dėl vakcinavimo nuo COVID-19 tvarkos pažeidimų Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje ir Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovė spaudai Renata Keblienė BNS informavo, kad atliks vakcinavimo nuo COVID-19 organizavimo antikorupcinį vertinimą.

Darbo grupę, kuri pradės vidinį tyrimą dėl Šilalės ligoninės ir savivaldybės darbuotojų veiksmų, sudarė ir Šilalės rajono savivaldybė.

Praėjusią savaitę BNS pranešė apie pirmąjį galimą pažeidimą – Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje nuo COVID-19 paskiepyti keli darbo sutarčių su šia gydymo įstaiga neturintys Vilniaus universiteto Odontologijos instituto dėstytojai.

Komentarai: 22

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką