TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas: „Valstybė yra stipri tiek, kiek stiprūs jos gamintojai“

UAB „Švyturys – Utenos alus“ vadovas Rolandas Viršilas ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pasirašo „Švyturio Klaipėdos kilmės fondo“ ataskaitą.
"Švyturio-Utenos alaus" nuotr. / UAB „Švyturys – Utenos alus“ vadovas Rolandas Viršilas ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pasirašo „Švyturio Klaipėdos kilmės fondo“ ataskaitą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienos didžiausių alaus gamyklų „Švyturio-Utenos alaus“ vadovas Rolandas Viršilas įsitikinęs, kad akcizo mokesčio pakėlimas bemaž 30 proc. suduotų smūgį ne tik aludariams, kurių pardavimų apimtys ir taip trečius metus iš eilės mažėja, bet ir žemės ūkio sektoriui. Skaičiuojama, kad šalies aludariai sukuria apie 13 tūkst. darbo vietų Lietuvoje.

Lietuvos alaus rinka trečius metus iš eilės traukiasi maždaug 6 proc. Anot R.Viršilo, tam įtakos turėjo ne tik sumažėjęs gyventojų skaičius šalyje, bet ir nuo praėjusių metų įsigalioję apribojimai pakuotėms bei alaus stiprumui.

Kentėtų ir žemės ūkis

„Akcizo mokesčio padidinimas, kaip planuojama, nuo balandžio 10 proc., o paskui dar 20 proc., kaip dabar kalba politikai – būtų skaudus smūgis. Manome, kad tai būtų visiškai nepamatuotas veiksmas. Šalis ekonomiškai stipri tiek, kiek ji turi gamintojų – alaus, trąšų, elektros, o ne tuomet, kai šalis ką nors perparduoda“, – aiškino R.Viršilas. 

Anot jo, alaus pramonė – geriausias regioninės ekonomikos vystymo pavyzdys. Stambiausios alaus daryklos įsikūrusios regionų centruose. 

„Paimkime Uteną, kur veikia mūsų darykla. Kartu ji yra ir viena didžiausių šio miesto šilumos energijos supirkėjų. Daryklos nelikus, šiluma uteniškiams pabrangtų dešimtimis procentų“, – sako R.Viršilas. 

„Paimkime Uteną, kur veikia mūsų darykla. Kartu ji yra ir viena didžiausių šio miesto šilumos energijos supirkėjų. Daryklos nelikus, šiluma uteniškiams pabrangtų dešimtimis procentų“, – sako R.Viršilas. 

Lietuvoje yra registruotos 64 įmonės, turinčios licencijas alui gaminti. Skaičiuojama, kad jie sukuria apie 13 tūkst. netiesioginių darbo vietų. Sumenkusius alaus pardavimus pajuto ir miežių augintojai, ir stiklo taros gamintojai. 

R.Viršilas apskaičiavo, kad padidinus akcizo mokestį 30 proc alui., alaus butelio kaina vartotojui išaugtų apie 30 centų. 

Klaipėdai – 711 tūkst. Lt

Maždaug 40 proc. Lietuvos alaus rinkos užimanti bendrovė „Švyturys-Utenos alus“ tęsia tradiciją remti Klaipėdos miestą ir nuo kiekvieno parduoto „Ekstra“ alaus butelio į specialų fondą skiria 3 ct. Šiemet fondas papildytas 711,4 tūkst. Lt, beveik 40 tūkst. Lt daugiau nei praėjusiais metais.

Daugiausia lėšų bus skiriama Jūros šventei, „Švyturio“ arenai“, „Neptūno“ krepšininkams, Pilies džiazo festivaliui, futbolo klubui „Atlantas“, Joninių nakties regatai, Metų klaipėdiečio ir klaipėdietės rinkimams. 

Pernai parama skirta ir Lietuvos muzikų rėmimo fondo stipendijoms. Šiemet nuspręsta išrinkti jaunąjį talentą, kuriam per metus bus išmokėta 12 tūkst. Lt paramos. 

„Šiemet Klaipėdos alaus darykla mini 230 jubiliejų, todėl orientuosimės į tuos, kurie garsina savo miestą“, – teigė R.Viršilas.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką