Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 22d. 10:26

„Telia Lietuvos“ klientai 5G ryšiu galės naudotis Skandinavijoje ir Estijoje

5G stotis
123RF.com nuotr. / 5G stotis

Lietuvoje 5G testuojantys „Telia“ klientai nuo šiol naujos kartos ryšiu galės naudotis būdami Skandinavijoje ir Estijoje – ten, kur jau veikia „Telia“ 5G ryšys. Tarptinklinis 5G ryšys veikia tokiu pat principu, kaip ir kitų technologijų mobilusis ryšys. Esant 5G ryšio zonoje telefonas prie jo automatiškai prisijungs, o išnaudojus plano suteiktus duomenis bus taikomas standartinis tarptinklinis apmokestinimas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Telia“ 5G ryšys keliaujant veiks Danijoje, Estijoje, Norvegijoje, Suomijoje ir Švedijoje. Naujos kartos technologijos pirmiausia diegiamas šių šalių didmiesčiuose ir tankiausiai apgyvendintose vietovėse.

5G užsienyje gali naudotis „Telia“ klientai, kurie 5G naudojasi ir Lietuvoje. Tam tereikia 5G palaikančio ir mūsų regione aktyvuoto įrenginio bei neriboto mobiliojo interneto plano. Šiuo metu 5G naudojimą Europos regione ir „Telia“ tinkle yra patvirtinę „Sony“, „OnePlus“, „Nokia“, „Huawei“ ir „Xiaomi“ gamintojai.

Nekomercinį 5G ryšį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centruose „Telia“ įjungė pernai lapkritį. Šiai paslaugai naudojami Lietuvos ryšių reguliavimo tarnybos suteikti technologijos testavimo dažniai. Bandymai rodo, kad duomenų parsisiuntimo greitis „Telia“ 5G tinkle siekia iki 1,9 Gb/s, išsiuntimo – iki 200 Mb/s, o vėlinimas (angl. latency) – iki 10 milisekundžių.

Komercines 5G mobiliojo ryšio paslaugas Lietuvoje „Telia“ pradės teikti įvykus 5G radijo dažnių aukcionui. Tikimasi, kad tai bus jau šįmet.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką