15min be reklamos
2021 09 28, 15:27

V.Kučinskui kelti asmens bankroto neleidžiama ir toliau: apeliacinis skundas atmestas

Apeliacinės instancijos teismas antradienį atmetė „Arvi“ grupės įkūrėjo Vidmanto Kučinsko skundą, kuriuos jis prieštaravo teismo nutarčiai neleisti jam iškelti fizinio asmens bankroto bylos.
Vidmantas Kučinskas, „Arvi“ grupės įkūrėjas
Vidmantas Kučinskas, „Arvi“ grupės įkūrėjas / 15min iliustracija

Antradienį Kauno apygardos teismas paliko nepakeistą Marijampolės apylinkės teismo 2021 m. birželio 25 d. nutartį, kuria nuspręsta verslininkui neiškelti fizinio asmens bankroto bylos.

Marijampolės apylinkės teismas tokį sprendimą motyvavo tuo, kad verslininkas nebuvo sąžiningas, nepateikė visos informacijos, nebuvo duomenų apie nemokumą.

Apeliacinės instancijos teismas konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai sprendė, jog verslininkas buvo pernelyg pasyvus, nes sąmoningai leido susidaryti skolai, nedėjo pakankamai pastangų atsiskaityti su kreditoriais, nesiėmė priemonių savo mokumui pagerinti ir dėl to tapo nemokus.

„Pareiškėjas, žinodamas galimus 2015–2018 m. padarytų neteisėtų veiksmų padarinius, iš anksto ruošėsi nevykdyti prievolių kreditoriams ir sąmoningai siekė, kad nebūtų į ką nukreipti skolų išieškojimo, t. y. nemokumo būsenos, todėl yra pagrindas konstatuoti pareiškėjo nesąžiningumą ir šiuo pagrindu netenkinti pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo“, – rašoma nutartyje.

Taip pat teigiama, kad V.Kučinskas per paskutinius trejus metus iki pareiškimo dėl bankroto bylos iškėlimo priėmimo elgėsi nesąžiningai nedėdamas pastangų gauti pajamų, kurias pagal savo įgūdžius ir kvalifikaciją buvo pajėgus gauti. Taip pat ir nenurodydamas teismui pateiktame pareiškime turimų reikalavimo teisių į „Arvi ir ko“ bei „Baltkalis“, darydamas kliūtis atsiskaityti su kreditoriais.

Didžiausiam V.Kučinsko kreditoriui „Alfa bank“ atstovaujantis „Sorainen“ advokatas Laurynas Lukošiūnas 15min tvirtino, kad teismo nutarimas, jog V.Kučinskas buvo nepakankamai aktyvus ir nesiėmė veiksmų atsiskaityti su kreditoriais, labai svarbu.

„Tokia praktika formuojama, kad verslininkai, sudarinėjantys įvairiausius sandorius, turėtų elgtis sąžiningai, vengti prisiimti nepamatuotų įsipareigojimų, rašytis vekselius, ir imtis aktyvių veiksmų, kad atsisakytų su kreditoriais. Geranoriška ir savanoriško atsiskaitymo iš V.Kučinsko pusės nebuvo. Jis įrodinėjo, kad mokėjimai buvo, bet jie visi buvo priverstiniai“, – tvirtino L.Lukošiūnas.

Gyventų iš 460 eurų

V.Kučinskas pareiškime teismui buvo nurodęs, kad jo įsiskolinimai kreditoriams siekia 61 mln. eurų, o pajamos per mėnesį – 1,5 tūkst. eurų. Verslininkas nurodė turintis turto už 5,4 mln. eurų

Buvęs vienas turtingiausių šalies verslininkų taip pat tvirtino, kad bankrutavęs gyventų iš 460 eurų per mėnesį pajamų.

Pareiškime dėl bankroto buvo nurodyta, kad „Arvi“ įmonių grupei, kurią sudarė apie 20 įmonių, V.Kučinskas vadovavo nuo 1992 metų, o milijonai eurų asmeninių skolų susidarė imant paskolas verslo vystymui iš kreditorių ir laiduojant už jas savo vardu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką