Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gegužės 20d. 10:21

Virtuvės įrangos gamintojos sėkmės rodiklis – persikėlė į triskart didesnę gamyklą Kaune

„Novameta“ persikėlė į triskart didesnę gamyklą Kaune
„Novametos“ nuotr. / „Novameta“ persikėlė į triskart didesnę gamyklą Kaune

Viena didžiausių nerūdijančio plieno profesionalios virtuvės įrangos gamintojų Lietuvoje ir Europoje UAB „Novameta“ oficialiai pristatė naują, net 17 000 kvadratinių metrų ploto gamyklą bei įrangą, – informuojama įmonės pranešime spaudai.

Pasak „Novametos“ generalinio direktoriaus Mindaugo Jonuškio, persikėlimą į net 3 kartus didesnę gamyklą lėmė keletą paskutinių metų vykęs nuoseklus ir ženklus užsakymų augimas bei matomas gamybinis potencialas ateityje.

Pastaruosius trejus metus augome po 25 proc. kasmet.

„Pastaruosius trejus metus augome po 25 proc. kasmet, plėtėme eksporto kryptis ir šiandien eksportuojame daugiau nei į 20 skirtingų pasaulio rinkų. Mes tiesiog išaugome savo ankstesniąją gamyklą, todėl, norėdami patenkinti rinkos paklausą bei didinti gamybinius pajėgumus, turėjome keltis į didesnę erdvę ir toliau investuoti į technologijas.

Vien tik šių metų investicijos viršija 8 mln. eurų. Pakeitėme ne tik patalpas, bet ir atsinaujinome technologiškai. Mūsų kryptis yra pramonė 4.0, tad, dirbdami ta linkme, įdiegėme itin modernią lazerinę ir kitą technologinę įrangą, kuri į vieną pusiau automatizuotą liniją leidžia apjungti keletą skirtingų įrengimų.

Šis gamybinių procesų robotizavimas, automatizavimas ir skaitmenizavimas stiprina mūsų konkurencinį pranašumą – sudėtingus, personalizuotus užsakymus gaminti kokybiškai ir itin greitai“, – teigė kompanijos vadovas.

Anot jo, iki naujos įrangos papildymo kai kurie lankstymo darbai trukdavo 5-6 kartus ilgiau nei dabar. Pavyzdžiui, anksčiau naudotomis juostinio pjovimo staklėmis vamzdis buvo pjaunamas apie 60 sekundžių, dabar šis procesas, naudojant vamzdžių lazerinio pjovimo stakles „Trumpf TruLaser Tube 5000“, sutrumpėjo net 6 kartus – iki 10 sekundžių.

„Kiekvieną mėnesį mes pagaminame apie 100 000 skirtingų detalių, tad komunikacija tarp pačių staklių padeda daug efektyviau ir paprasčiau valdyti itin didelius informacijos srautus“, – tikino jis.

„Novametos“ nuotr. /„Novameta“ persikėlė į triskart didesnę gamyklą Kaune
„Novametos“ nuotr. /„Novameta“ persikėlė į triskart didesnę gamyklą Kaune

Didžiausias iššūkis – itin greitas persikėlimas

Kaip vieną sudėtingiausių iššūkių keliantis į naujas gamybines patalpas M.Jonuškis įvardino itin trumpą kraustymosi laiką.

„Patalpų pirkimo sutartį pasirašėme gruodžio mėnesį, tad visiems persikraustymo darbams turėjome apie pusantro mėnesio. Esame gamybinė įmonė, kuri konkuruoja pasauliniu mastu savo užsakymų kokybe ir greičiu, tad nepertraukiama gamyba arba minimalus jos stabdymas yra mūsų prioritetas.

Labai didžiuojuosi savo kolektyvu, nes mūsų darbas buvo sustojęs tik savaitei“, – džiaugėsi jis.

M.Jonuškio teigimu, artimiausi keliami tikslai – tolimesnis gamybos augimas ir ėjimas į Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) bei Artimųjų Rytų rinkas.

„Paskutinius metus „Novameta“ sparčiai augo, tačiau didesniu tempu tai daryti trukdė per mažos mūsų patalpos. Paklausa gaminamai produkcijai yra labai didelė. Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, keliame strateginį tikslą augti 25 proc., tačiau visada reikia atsižvelgti ir į rinką.

Esame vieni didžiausių gamintojų Europoje ir turime didžiausią konstruktorių skyrių, kuriame savo srities profesionalai kasdien projektuoja unikalius gaminius, o jų idėjas įgyvendina pažangi gamyba su patyrusiu personalu. Tai lemia, kad mus renkasi vieni didžiausių distributorių Europoje, o mūsų produkcija atsiduria „Hilton“ ar „Radisson“ 4-5 žvaigždučių viešbučiuose, restoranuose ar didelėse korporacijose kaip „Microsoft“, „Google“ ar „Rolls Royce“, kurios įrenginėja maitinimo taškus darbuotojams“, – teigė M.Jonuškis, atskleidęs norus tvirčiau žengti už Europos ribų.

„Novametos“ nuotr. /„Novameta“ persikėlė į triskart didesnę gamyklą Kaune
„Novametos“ nuotr. /„Novameta“ persikėlė į triskart didesnę gamyklą Kaune

Jis išskyrė JAV rinką, kurioje jaučiamas didelis susidomėjimas A klasės ekologiškais ir energetiškai efektyviais šaldomais stalais. Taip pat Artimųjų Rytų šalis: Jungtinius Arabų Emyratus, Kuveitą, Saudo Arabiją ir kt.

Išskirtinės erdvės darbuotojams

Įsigytos didelės patalpos ne tik perkėlė kompaniją į logistiškai itin patrauklią Kauno vietą – Ateities plentą, iš kurio per kelias minutes galima pasiekti greitkelį Vilnius - Kaunas, bei atvėrė naujas gamybines galimybes, bet tuo pačiu ir išplėtė administracines patalpas, kuriose poilsio zonai skirta virš 400 kvadratinių metrų.

„Esame gamybinė įmonė, kuri nuolat auga. Praėjusiais metais turėjome 185 darbuotojus, dabar 207. Planuojame, kad po metų augsime bent 10 proc., o 2020 m. reikės jau nuo 30-35 darbuotojų kasmet. Visgi, vadovaujamės principu, kad čia dirbti turi būti malonu, todėl į tai investuojame. Dažnai atėję svečiai nustemba, kad „gamybininkai“ turi biliardo, stalo teniso ar stalo futbolo stalus. Viena kūrybinė kompanija net juokavo, kad čia norėtų išsinuomoti patalpas. Savo darbuotojams įrengėme ne tik laisvalaikio zoną ir terasą ant pastato stogo, bet ir suplanavome muziejų, biblioteką, tylos zoną.

Taip pat prieš kelerius metus pradėjome naują motyvavimo sistemą, kurioje ilgiau kompanijoje dirbantys žmonės gali pasinaudoti ne 4-iomis, o 5-6-iomis apmokamų atostogų savaitėmis“, – teigė M.Jonuškis.

UAB „Novameta“ šiuo metu dirba 21 rinkoje ir kasdien pagamina įrangą 5-6 profesionalioms virtuvėms.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Kaunas Virtuvė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

13:34
01:41
00:28

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką