Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 12d. 08:39

Vis daugiau IT įmonių investuoja į personalizuotus mokymus

Asociatyvi foto
Asociatyvi foto

Technologijoms sparčiai progresuojant, didėja ir įgudusių IT profesionalų poreikis – šios srities specialistai išlieka vienais paklausiausių ir geriausiai apmokamų darbuotojų rinkoje. Anot IT paslaugas teikiančios agentūros „Dizaino kryptis“ direktorės Vaivos Lukminaitės, rinkos pokyčiai sukuria naujus iššūkius, kurie reikalauja specializuotų žinių, kompetencijų ir nuolatinio mokymosi.

Dešimties darbuotojų komandai vadovaujanti V. Lukminaitė pripažįsta, XXI a. technologijoms sparčiai keičiantis įgyti papildomų žinių reikia tiek jauniems, tiek patyrusiems IT srities darbuotojams: „Jauniesiems IT specialistams reikalingos bazinės žinios apie įvairias projektų ir informacinių sistemų gamybos procesų valdymo metodikas bei priemones, praktinį informacinių technologijų kūrimą ir jų pritaikymą. Ekspertams reikia nuolat atnaujinti turimas žinias, domėtis naujovėmis ir pasikeitimais, o taip pat plėsti savo kompetenciją įgyjant nišinę specializaciją arba didinant universalius gebėjimus, pavyzdžiui, gerinant vadovavimo ir lyderystės įgūdžius“.

Renkasi personalizuotus mokymus

Asm. arch./Dizaino kryptis vadovė Vaiva Lukminaitė
Asm. arch./Dizaino kryptis vadovė Vaiva Lukminaitė

V. Lukminaitė tikina, jog nuolatinis darbuotojų ugdymas yra vienas svarbiausių agentūros prioritetų. Įmonėje kiekvienais metais sudaromas darbuotojų ugdymo planas, į kurį įtraukiami išoriniai ir vidiniai mokymai, savarankiškas mokymasis bei praktinės užduotys.

Anksčiau agentūroje „Dizaino kryptis“ buvo ugdomi tik tie darbuotojų įgūdžiai, kurie reikalingi užsiimant bendrovės tiesiogine veikla – WEB sprendimų, informacinių sistemų ir mobiliųjų programėlių kūrimui. Nuo šių metų daugiau dėmesio skiriama inovacijų diegimui, tyrimams bei tokių nišinių kompetencijų ugdymui, kaip žmogaus ir sistemos sąveikos ergonomika ar kibernetinis saugumas.

Svarbu suprasti darbuotojų lūkesčius, poreikius ir sukurti sąlygas, kurios žmogų skatintų tobulėti.

„Svarbu suprasti darbuotojų lūkesčius, poreikius ir sukurti sąlygas, kurios žmogų skatintų tobulėti. Nustatome organizacijos tikslus, o jau pats darbuotojas renkasi, kaip juos pasiekti, ir yra už tai atsakingas – leidžiame jam pasirinkti individualų planą“, – personalizuoto mokymosi privalumus vardina V. Lukminaitė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Verslas suklestėjo priėmus aplinkai draugiškai sprendimus

Pasinaudojo finansavimu darbuotojų mokymams

Įmonė daliai darbuotojų mokymų finansuoti pasinaudojo Ūkio ministerijos administruojama Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone „Kompetencijų vaučeris“. Pasinaudoti ES finansavimu darbuotojų mokymams agentūra pabandė pirmą kartą ir liko maloniai nustebinti, nes dokumentų pildymas ir pateikimas buvo labai paprastas. Bendrovė visus dokumentus paruošė savarankiškai.

„Geriausi atsiliepimai apie bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ paslaugų kokybę: gavome individualų dėmesį, profesionalias konsultacijas ir operatyvius atsakymus į pateiktus klausimus. Net sprendimas dėl finansavimo skyrimo buvo priimtas vos per keletą dienų“, – džiaugiasi pašnekovė.

Verslininkė įsitikinusi, jog žinių atnaujinimas ir kompetencijų ugdymas turėtų būti nuolatinis ir nepertraukiamas procesas. „Siekiame, kad išoriniuose mokymuose ar kompetencijos kėlimo programose darbuotojai dalyvautų bent kartą per metus“, – sako V. Lukminaitė.

ES investicijų priemonė „Kompetencijų vaučeris“ – negrąžintina subsidija, suteikianti įmonėms galimybę gauti finansavimą darbuotojų mokymams.

ES investicijų priemonė „Kompetencijų vaučeris“ – negrąžintina subsidija, suteikianti įmonėms galimybę gauti finansavimą darbuotojų mokymams, tuo metu, kai jo reikia, ir ta apimtimi, kurios reikia. Priemone gali pasinaudoti privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus. Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuojama iki 80 proc., didelėms – 70 proc. mokymų išlaidų sumos. Vienam pareiškėjui maksimali mokymų kompensacija metams yra 4500 eurų.

Daugiau informacijos apie priemonę „Kompetencijų vaučeris“ galite rasti Ūkio ministerijos, INVEGA, VšĮ „Versli Lietuva bei ES investicijų svetainėse.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Ukio ministerijos ir ES logotipai
Ukio ministerijos ir ES logotipai

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką