Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Vladimiras Putinas uždraudė „Rosneft“ dalyvauti „Bashneft“ privatizacijoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas uždraudė šalies energetikos milžinei „Rosneft“ dalyvauti kitą mėnesį vykstančioje naftos kompanijos „Bashneft“ privatizacijoje, praneša „Bloomberg“.
„Rosneft“ naftos gavybos telkinys Krasnojarsko krašte
„Rosneft“ naftos gavybos telkinys Krasnojarsko krašte / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Šiuo metu Kremliui priklauso kiek daugiau nei pusė „Bashneft“ akcijų, kurių vertė siekia 4,7 mlrd. dolerių.

„Rosneft“ buvo pasiruošusi dalyvauti privatizacijos procese ir tai sukėlė neapibrėžtumą tarp šalies verslininkų. Nors teisiškai įmonė ir galėtų pateikti savo pasiūlymą dėl akcijų pirkimo, tačiau net 50,8 proc. pačios „Rosneft“ akcijų priklauso Rusijos valstybei – pastaroji jas valdo per motininę įmonę „Rosneftegaz“.

„Rosneft“, kurią valdo ilgametis Vladimiro Putino sąjungininkas Igoris Sečinas, aiškino, kad „Bashneft“ įsigijimas padidintų kompanijos vertę.

Pranešama, kad Kremlius pasiryžęs parduoti ir paties „Rosneft“ akcijas, tiesa, tik prieš tai suradęs „Bashneft“ akcijų pirkėją.

Rusijos finansų ekspertai ilgą laiką priešinosi tam, kad „Rosneft“ taptų „Bashneft“ akcijų savininku, o vienas aukšto rango valdininkas neseniai laikraščiui „Vedomosti“ teigė galintis garantuoti 99 procentais, kad toks sandoris neįvyks.

„Vedomosti“ šaltinis taip pat pažymėjo, kad realiais „Bashneft“ akcininkais gali tapti įmonės „Lukoil“ ir „Independent Petroleum Company“ (IPC).

Pastaruoju metu Rusija pardavinėja nemažai valstybei priklausančių įmonių akcijų, siekdama užlopyti biudžeto skyles. Neseniai Kremlius už 806 milijonus dolerių pardavė 10 proc. deimantų gavyba išgaunančios įmonės „Alrosa“ akcijų.​

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais