15min be reklamos
2022 12 01, 11:43

VTEK rinks informaciją apie D.Kreivio ir G.Norkūno „Ignitis grupės“ akcijų įsigijimą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė surinkti papildomą informaciją apie energetikos ministro Dainiaus Kreivio ir finansų viceministro Gedimino Norkūno valstybės kontroliuojamos „Ignitis grupės“ akcijų įsigijimo aplinkybes.
Dainius Kreivys
Dainius Kreivys / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Tačiau ar VTEK pradės tyrimą, priklausys nuo surinktos informacijos, sako komisijos atstovė.

„Procedūra yra tokia – iš pradžių nusprendžiama, ar rinkti papildomą informaciją, kurios pagrindu vėliau komisija sprendžia, ar yra pagrindas pradėti tyrimą. Tai šiuo atveju ir buvo atlikta ši procedūra“, – ketvirtadienį BNS sakė komisijos atstovė Eglė Ivanauskaitė.

Praėjusią savaitę į VTEK kreipėsi opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Jos vadovė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė anksčiau sakė, jog akcijų nedeklaravę D.Kreivys ir G.Norkūnas sukėlė abejonių dėl savo veiklos skaidrumo.

LRT skelbė, kad tiesiogiai už „Ignitis grupės“ veiklą atsakingas finansų viceministras yra jos akcininkas ir gauna dividendus, tačiau tai jo interesų deklaracijoje neatsispindėjo – jis deklaravo tik akcijų pirkimo faktą 2020 metų spalį, kai ministerijoje dar nedirbo.

Pasak LRT, „Ignitis grupės“ akcijų turi ir su energetikos ministru susijusi įmonė bendrovė „Norteo“, kurią kontroliuojančios bendrovės „Catus“ 40 proc. akcijų turi D.Kreivys, tačiau jis nebuvo šio ryšio deklaravęs.

Praėjusią savaitę D.Kreivys teigė neketinantis viešai deklaruoti savo ryšių su „Ignitis grupe“, nes ministerija nepriima jokių sprendimų dėl šios grupės veiklos ir nedaro jai jokios įtakos.

Premjerė I.Šimonytė praėjusią savaitę teigė nematanti problemų dėl D.Kreivio nedeklaruoto ryšio su „Ignitis grupe“, tačiau ragino palaukti VTEK išvadų.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė anksčiau sakė žinojusi, jog G.Norkūnas turi „Igničio grupės“ akcijų, bet dėl to problemų neįžvelgianti.

Prezidentūra tuomet pareiškė, kad tokia žiniasklaidos paviešinta informacija kenkia žmonių pasitikėjimui valstybe.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką