Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 27d. 09:23 , Atnaujinta: 2016 sausio 27d. 10:12

„Achemos“ vadovas: energetikos infrastruktūros mokestinė našta mūsų bendrovei kasmet tik didėja

Generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas

Po susitikimo su energetikos ministru Roku Masiuliu „Achema“ išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriame skundžiasi dideliais infrastruktūros mokesčiais.

Pirmąkart per savo kadenciją „Achemoje“, vienoje didžiausių gamyklų Lietuvoje, apsilankęs energetikos ministras Rokas Masiulis susitiko su koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininke Lyda Lubiene, valdybos pirmininkės pavaduotoju Gintaru Balčiūnu,  generaliniu direktoriumi Audriumi Bendaravičiumi ir AB „Achema“ generaliniu direktoriumi Ramūnu Miliausku. 

Gamyklos ir koncerno „Achemos grupė“ vadovybė ministrui išreiškė susirūpinimą dėl toliau vykdomos, jų teigimu, stambiajai pramonei itin nepalankios, energetikos politikos tęstinumo. 

„Achema“ pernai sumokėjo 30,2 mln. Eur suskystintų gamtinių dujų terminalo (SGDT) išlaikymo mokesčio ir tai sudarė net 57 proc. viso SGDT biudžeto. 

„Nors viešai deklaruojama, jog mums SGDT išlaikymo našta mažės, iki šiol mes nežinome, kiek iš tikrųjų sumažės mūsų kaštai, nes mes vis dar negauname duomenų, kaip tie mokesčiai bus skaičiuojami. Energetikos infrastruktūros mokestinė našta mūsų bendrovei kasmet tik didėja, – po susitikimo sakė AB „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas. – Mums dujų perdavimas pabrango 19 proc., o  „Litgrid“ paslaugų kaina išaugo 50 proc.“

Tuo metu Energetikos ministerija teigia, kad bendrovei tikrai pavyks sutaupyti.

„Atkreiptinas dėmesys, kad įvertinus bendras „Achemos“ išlaidas energetikos infrastruktūrai, šiemet, palyginti su praėjusiais metais, šios išlaidos bus bent 5 proc. mažesnės. Toks sutaupymas bus pasiektas neįvertinus palankesnių „Litgas“ sutarties su „Statoil“ sąlygų, dėl kurių ką tik buvo susitarta. Įvertinus pagerintas sutarties sąlygas, „Achemos“, kaip ir kitų dujų vartotojų, sutaupymai bus dar didesni“, – 15min sakė energetikos ministro patarėjas Mantas Dubauskas.

Ypatingas dėmesys Energetikos ministerijos atstovų ir „Achemos“ vadovybės susitikime buvo skirtas VIAP klausimui, nes šiemet savo pasigamintai elektrai VIAP mokestis išaugo net 81 proc.

„Įstatymai ir teisės aktai energetikos srityje keičiami neatsižvelgiant į jokią ekonominę logiką ir praktiškai tampa sudėtinga planuoti investicijas ir efektyvią veiklą, – pabrėžė AB „Achema“ vadovas R.Miliauskas. – Pramonė niekaip nesupranta, kodėl nuo 2016 m. sausio 01 d. didesnis VIAP mokestis yra nustatytas tiems, kurie elektros energiją gamina patys, nei tiems kurie ją perka.“

Ministras ir „Achemos“ atstovai taip pat aptarė daugiau kaip pusę Lietuvos dujų suvartojančios bendrovės dujų tiekimo ir diversifikavimo klausimus. Energetikos ministras domėjosi derybų su Norvegijos „Statoil“  kompanija eiga ir sutarties sąlygomis bei pasiektais kainodaros principais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką