Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 26, 09:37

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė: dėl skalūnų paieškos konkurso reikia politinio sutarimo

Dėl skalūnų paieškos vakarų Lietuvoje konkurso turi būti ir politinis sutarimas, sako aplinkos viceministrė. Skalūnų žvalgybos ir gavybos konkurso komisija, kuriai vadovauja Daiva Matonienė, pirmadienį tarsis dėl naujo konkurso sąlygų.
Daiva Matonienė
Daiva Matonienė / Aplinkos ministerijos nuotr.
Temos: 1 Žygaičiai

„Pirmiausiai reikia atlikti tai, kas yra suplanuota: parengti konkurso sąlygas, toliau turi būti politinė valia ir politinis sutarimas, kad tikrai dabar skelbiame konkursą. Ir kai jau paskelbsime, tai bus tarptautinis konkursas, jis gali tęstis net apie pusę metų“, – LRT radijui pirmadienį sakė D.Matonienė.

„Komisija turi uždarą posėdį konkurso sąlygoms aptarti ir kuomet sąlygos bus paskelbtos, jos bus prieinamos viešai. Šitos komisijos prerogatyva yra skalūnų paieška, ir visos konkurso sąlygos yra sudarytos skalūnų paieškai“, – pridūrė viceministrė.

Susitikimų su bendruomene nenutraukė

2012 metais skelbto konkurso laimėtoja buvo paskelbta JAV bendrovė „Chevron“, tačiau ji pasitraukė dėl vietos bendruomenės pasipriešinimo, pakeistos teisinės ir mokesčių aplinkos. Anot D.Matonienės, su Žygaičių bendruomene per tą laiką buvo nemažai diskutuojama, pokalbiai tęsiami toliau.

„Su bendruomene daug diskutuojame. Kad nuomonių yra įvairių, tai yra labai gerai ir nereikia bijoti tam tikros kritikos, kitokios nuomonės. Su jais mes buvome susitikę berods tris kartus. Ir šią savaitę yra planuojami tam tikri susimatymai. Manau, kad komunikacija yra būtina ir būtina žmonėms, ir tos bendruomenės atstovams viešinti ir pateikinėti, kas yra daroma, kad nebūtų daroma už nugaros“, – tvirtino D.Matonienė.

Nori išsiaiškinti, ko turima

Jos vertinimu, Šilutės-Tauragės plotą pirmiausia reikia išžvalgyti, kad būtų aišku, kokių gamtinių išteklių turima.

„Mes jau turėjome mokslininkų išvadas. Iš tikro, su mokslininkų bendruomene bendraujame. Pirmiausiai reikia suprasti, ką mes turime. Tos išvados niekuo nėra pagrįstos, kol nėra normaliai atlikta žvalgyba. Pirmiausiai turime įsitikinti, ką mes turime. Tada galime svarstyti vienokią ar kitokią išgavimo situaciją“, – LRT radijui sakė viceministrė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką