Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 26, 12:45

„Elektrum Lietuva“: per savaitę elektra Lietuvoje pigo 5 proc.

Praėjusią savaitę elektros kainos Baltijos šalyse judėjo skirtingomis kryptimis. Lietuvoje kaina mažėjo 5 proc. ir siekė 342,63 Eur/MWh, Latvijoje – 6 proc. iki 338,69 Eur/MWh. Estijoje elektros kaina didėjo 59 proc. ir buvo 225,60 Eur/MWh, informavo „Elektrum Lietuva“.
Elektros kaina
Elektros kaina / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Temos: 1 Elektros kaina

„Nord Pool“ biržos kaina praėjusią savaitę augo 44 proc. iki 202,72 Eur/MWh.

Orai buvo stipriausias kainų pokyčius lėmęs veiksnys praėjusią savaitę „Nord Pool“ regione. Dėl vėsesnės temperatūros elektros suvartojimas šiame regione padidėjo 2 proc., o vėjo energijos gamyba sumažėjo 46 proc., palyginti su ankstesne savaite. Be to, visi turimi Šiaurės šalių branduoliniai pajėgumai sumažėjo iki 72 proc.

„Tuo tarpu Lietuvoje ir Latvijoje didesnę įtaką elektros kainoms turėjo kiek mažesnės energetikos produktų kainos. 2 proc. didesni energijos srautai iš Suomijos, kur vidutinė savaitės elektros kaina pakilo 62 proc. iki 197,07 Eur/MWh, turėjo didesnę įtaką Estijos elektros kainai. Taip pat dėl techninės priežiūros darbų tęsiasi esamos galios apribojimai tarp Estijos ir Latvijos“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.

Elektros vartojimas „Nord Pool“ regione per savaitę augo ir siekė 6 804 GWh, o gamyba šiek tiek mažėjo ir buvo 6 817 GWh.

Elektros kainų tendencijos išsiskyrė ir kitose Europos šalyse. Lenkijoje kaina pakilo 38 proc. iki 189,24 Eur/MWh, Vokietijoje kaina augo 21 proc. iki 341,27 Eur/MWh, tuo tarpu Prancūzijoje vidutinė savaitės elektros kaina sumažėjo 3 proc. ir buvo 358,36 Eur/MWh.

Lietuvoje mažėjo elektros gamyba, vartojimas išliko stabilus

Baltijos šalyse elektros vartojimas per savaitę nesikeitė ir siekė 467 GWh. Lietuvoje vartojimas išliko stabilus – suvartota 209 GWh elektros energijos. Latvijoje elektros vartojimas per savaitę mažėjo 1 proc. ir siekė 117 GWh, o Estijoje suvartota tiek pat elektros kaip ir ankstesnę savaitę, t. y. 141 GWh.

Elektros energijos gamybos apimtys Baltijos šalyse praėjusią savaitę augo 2 proc. iki 260 GWh. Lietuvoje elektros energijos pagaminta 28 proc. mažiau nei ankstesnę savaitę – 56 GWh, Latvijoje gamyba krito 33 proc. iki 33 GWh. Estijoje elektros gamyba augo 31 proc. iki 171 GWh.

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 56 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 27 proc., Latvijoje – 28 proc., Estijoje – 122 proc. šaliai reikalingos elektros energijos.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką