Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Medalio vertas pasiūlymas!
Išbandyti

Europos šalys artėjant žiemos sezonui suskubo taupyti energiją

Europos Sąjungos (ES) valstybės imasi energijos taupymo iniciatyvų, siekdamos suvaldyti didėjančias sąskaitas už dujas ir elektrą ir taupyti energijos išteklius, sumažėjusius Rusijai vasario 24 dieną įsiveržus į Ukrainą.
Elektros vartojimas
Elektros vartojimas / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Energetika Energija

27-ių valstybių blokas, kaltinantis Maskvą kariaujant „energijos karą“, nuo 2022 metų rugpjūčio 1 dienos iki 2023 metų kovo 31 dienos planuoja sumažinti dujų suvartojimą 15 proc., kad įveiktų krizę.

Viešojo naudojimo pastatai

Šių metų pradžioje Italija pradėjo operaciją „Termostatas“, skirtą sumažinti šildymą ir oro kondicionavimą mokyklose ir viešojo naudojimo pastatuose.

Prancūzija ir Vokietija taip pat paragino savo viešąjį sektorių tokiu pat būdu taupyti energiją. Vokietijoje viešieji pastatai, įskaitant Bundestagą, turės apsieiti be karšto vandens.

Uždarytos dirbančių parduotuvių durys

Prancūzijoje parduotuvės, kuriose naudojami oro kondicionieriai, privalo laikyti duris uždarytas, priešingu atveju gresia baudos.

Tuo metu Vokietijoje parduotuvės pradėjo reklaminę kampaniją, siekdamos informuoti klientus, kad parduotuvės dirba, net jei jų durys yra uždarytos.

Ispanijoje nuo rugpjūčio 10 dienos oro kondicionierių pajėgumas turi būti sumažintas ir nustatyta ne žemesnė kaip 27 laipsnių pagal Celsijų temperatūra šilčiausiais metų mėnesiais. Šios taisyklės galioja įvairiems sektoriams – nuo ​​viešojo transporto iki parduotuvių, biurų, teatrų ir kino teatrų.

Tuo metu žiemą patalpos galės būti šildomos nustatant ne didesnę nei kaip 19 laipsnių temperatūrą.

O iki rugsėjo pabaigos visos kondicionuojamos ar šildomos viešojo naudojimo patalpos Ispanijoje turės būti su automatiškai užsiveriančiomis durimis, kad būtų išvengta energijos švaistymo.

Apšviestos reklamos

Prancūzijoje reklamų apšvietimas bei reklaminiai ekranai turės būti išjungti nuo 1 val. nakties iki 6 val. ryto, išskyrus oro uostus ir geležinkelio stotis. Draudimas, kuris netrukus gali būti paankstintas iki 22 val., atspindi Vokietijoje taikomą energijos taupymo priemonę.

Dviejų kvadratinių metrų skaitmeninis skystųjų kristalų ekranas per metus vidutiniškai sunaudoja tiek elektros energijos, kiek jos sunaudoja namų ūkis apšvietimui ir buitinei technikai, išskyrus šildymą.

Baseinai ir pirtys

Vokietija nuo rugsėjo uždraudė šildyti privačius baseinus.

Kai kurie miestai sumažino temperatūrą savo baseinuose bei sumažino viešųjų erdvių apšvietimą.

Vienas būstų kooperatyvas rytiniame Drezdeno mieste sulaukė šalies žiniasklaidos dėmesio, kai paskelbė, kad karštas vanduo bus ribojamas tam tikru paros metu.

Tuo metu didžiausia Vokietijos nekilnojamojo turto grupė „Vonovia“ planuoja apriboti nakties metu temperatūrą savo 350 tūkst. administruojamų būstų iki 17 laipsnių pagal Celsijų.

Suomijoje gyventojai raginami mažiau laiko praleisti itin mėgstamose pirtyse.

Viešųjų erdvių apšvietimas

Vienoje šiemet be kalėdinių šviesų liks garsusis Žiedo bulvaras, tuo metu Kalėdų mugėje, vyksiančioje aikštėje priešais rotušę, Tuo metu šviesos Kalėdinėje mugėje, rengiamoje aikštėje priešais rotušę, užsidegs tik gerokai vakare, o ne vos pradedant temti, kaip ankstesniais metais.

Ispanijoje nuo 22 val. parduotuvės turi išjungti vitrinų apšvietimą, o tai turi įtakos ir viešųjų pastatų apšvietimui.

Vokietijoje Bavarijos miestas Augsburgas išjungė fontanus, nakčiai pritemdė viešųjų pastatų fasadus ir svarsto galimybę išjungti kai kuriuos nenaudojamus šviesoforus.

Gyventojų indėlis į energijos taupymą

Suomija nuo spalio ragins piliečius sumažinti būsto šildymą, trumpiau praustis po dušu ir nešildyti garažų.

Vokietijoje gyventojai paraginti įsigyti vandenį tausojančias dušo galvutes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus