Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 09, 13:50

Kinijos ambasadorius Londonui: esame svarbioje istorinėje kryžkelėje

Kinijos ambasadorius Didžiojoje Britanijoje antradienį paragino Londoną kaip galima greičiau pritarti Pekino finansuojamam atominės elektrinės statybų Jungtinėje Karalystėje projektui ir perspėjo, kad dvišaliai santykiai atsidūrė „svarbioje istorinėje kryžkelėje“.
Kinijos ambasadorius Didžiojoje Britanijoje Liu Xiaomingas
Kinijos ambasadorius Didžiojoje Britanijoje Liu Xiaomingas / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

„Šiuo metu Kinijos ir Jungtinės Karalystės santykiai yra svarbioje istorinėje kryžkelėje. Abipusis pasitikėjimas turi būti vertinamas dar labiau, – įtakingame finansų dienraštyje „The Financial Times“ išspausdintame straipsnyje rašo kinų ambasadorius Liu Xiaomingas. – Tikiuosi, kad Junginė Karalystė paliks Kinijai duris atviras ir kad Britanijos vyriausybė ir toliau rems Hinkli Pointo projektą bei kaip galima greičiau priims sprendimą, leisianti sklandžiai tęsti šį projektą.“

Liepos 28 d. Britanijos vyriausybė netikėtai atidėjo milžiniško atominės jėgainės statybų projekto įgyvendinimą.

Liepos 28 d. Britanijos vyriausybė netikėtai atidėjo milžiniško atominės jėgainės statybų projekto įgyvendinimą.

Kinijos kompanijai „ China Guangdong Nuclear Power“ priklauso trečdalis 18 mlrd. svarų (21 mlrd. eurų) vertės projekte, kuriuo remiantis, Pietvakarių Anglijoje, Hinkli Pointe, numatoma pastatyti pirmą per kelis dešimtmečius atominę elektrinę. Projektas būtų įgyvendinamas bendradarbiaujant su Prancūzijos kompanija EDF.

Analitikai jau perspėjo, kad toks projekto atidėjimas kelia grėsmę Britanijos ir Kinijos santykiams tuo metu, ai Londonui reikia megzti tvirtus prekybinius santykius su kitomis šalimis po to, kai britai nusprendė išstoti iš Europos Sąjungos.

Šis projektas laikytas tuomet dar britų premjero Davido Camerono ir iždo sekretoriaus George'o Osborne'o skatintų Kinijos ir Britanijos santykių „aukso amžiaus“ ketiniu akmeniu.

Tačiau naujoji Theresos May vadovaujama britų vyriausybė netikėtai nusprendė iki rudens atidėti sprendimą statyti minėtą elektrinę. Britų spauda skelbia, kad toks sprendimas yra ženklas, jog T. May skeptiškiau vertina santykius su Kinija, negu jos pirmtakas.

Kinijos valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“ apžvalgininkas Tianas Dongdongas savo komentare rašė, kad sprendimas atidėti projekto įgyvendinimą „prisideda prie abejonių dėl Kinijos ir Britanijos santykių aukso amžiaus“. Jis pridūrė, kad Kinija gali sustabdyti savo investicijas Britanijoje, kol nebus pradėtas įgyvendinti atominės elektrinės projektas.

Savo ruožtu atominės elektrinės Britanijoje projektas yra kritikuojamas dėl to, kad juo britų mokesčių mokėtojai būtų įpareigoti dešimtmečius už elektrą mokėti daugiau, negu dabar yra rinkos kaina.

Sprendimą dėl šio projekto britų valdžia turėtų priimti rugsėjį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką