Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 11d. 07:40

Kuba neria į tamsą – sala rengiasi gyvenimui su mažai elektros

Kubos sostinė Havana
„Scanpix“/AP nuotr. / Kubos sostinė Havana

Kubai gresia gyvenimas su mažai elektros. Sala neturi pakankamai pinigų kuro įsigijimui, o valdžia svarsto galimybę iki šių metų pabaigos net 28 proc. sumažinti elektros tiekėjų sąnaudas. Kubiečiai jau pradėjo taupyti elektrą – kai kurios viešosios erdvės apšviestos minimaliai, o valstybinio sektoriaus tarnautojams sutrumpinta darbo diena, rašo gazeta.ru.

Vietos gyventojai baiminasi, kad šalyje gali pasikartoti XX a. dešimtojo dešimtmečio pradžios situacija, kuomet elektra Kuboje dingdavo kiekvieną dieną.

Elektros tiekimo sutrikimai Kuboje vėl gali tapti kasdienybe jau artimiausiais mėnesiais. Iki šiol elektros gamybai daugiausiai buvo naudojami naftos produktai iš Venesuelos.

Pirmąjį šių metų pusmetį naftos tiekimas iš Venesuelos į Kubą sumažėjo penktadaliu.

Tačiau Havanos biudžete šiuo metu nepakanka lėšų tam, kad būtų padidintos venesuelietiškos naftos pirkimo apimtys, o derėtis dėl lankstesnių mokėjimo sąlygų su krizės kamuojama Venesuela sudėtinga.

Pirmąjį šių metų pusmetį naftos tiekimas iš Venesuelos į Kubą sumažėjo penktadaliu.

Tuo tarpu elektros vartojimas Kuboje nuolat auga ir ateityje augs dar labiau dėl turizmo plėtros.

Štai 2015 m. elektros energijos suvartojimas Kuboje, lyginant su 2014 m., padidėjo 4,8 proc. , o lyginant su 2005 m. – trečdaliu.

Kubos prezidentas Raulis Castro liepą pripažino, kad problemos dėl elektros tiekimo iš tiesų egzistuoja, bei kreipėsi į šalies gyventojus su raginimu sumažinti elektros vartojimą iki minimalaus lygio.

Kuba susiduria su nuolatiniu užsienio valiutos trūkumu, kurį bent iš dalies galėtų išspręsti užsienio turistai. Prieš metus Havanai atkūrus diplomatinius santykius su JAV, praėjusiais metais turistų atnešamos pajamos išaugo 17 proc. Vien tik turistų iš JAV srautas praėjusiais metais ūgtelėjo net 77 proc. – iki 161 tūkst.

Iš viso 2015 m. Kubai turistai sunešė 2,8 mlrd. dolerių pajamų, o turizmo sektorius sukuria daugiau nei dešimtadalį salos BVP.

Vis dėlto, norint pritraukti naujus turistus, būtina plėsti viešbučių kompleksus. Tačiau investuotojai vengia savo pinigus nukreipti į turistinius objektus, kuriems gresia elektros tiekimo problemos.

Taigi, Kuba atsiduria užburtame rate – norint išspręsti problemą su elektros tiekimu būtina padidinti turistų skaičius ir statyti naujus viešbučius, tačiau jų statymas lemtų pernelyg didelę salos energetikos sistemos apkrovą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką