Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 12, 09:02

Latvijos Saeima pritarė namų ūkių išaugusių išlaidų šildymui kompensuojamo priemonėms

Latvijos parlamentas (Saeima) ketvirtadienį pritarė vyriausybės patvirtintoms namų ūkių išaugusių išlaidų šildymui kompensuoti priemonėms.
Radiatorius
Radiatorius / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Latvija Šildymas

Pataisos priimtos siekiant sumažinti neigiamą precedento neturinčio energijos kainų šuolio poveikį gyventojų pajamoms, teigiama Saeimos spaudos tarnybos pranešime.

Planuojama paramos paketo suma – apytikriai 442,25 mln. eurų. Ji bus taikoma šešiomis kryptimis – centralizuotam šildymui, šildymui deginant gamtines dujas, šildymui elektra, medienos granulėmis, briketais ir malkomis.

Namų ūkiams, šildymui naudojantiems elektrą, bus kompensuojama 50 proc. išlaidų už elektros energiją, viršijančių 0,16 euro už kilovatvalandę (kWh). Kadangi namų ūkiai, šildymui naudojantys elektrą, suvartoja daugiau nei 500 kWh per mėnesį, dalinė kompensacija bus taikoma už daugiau nei 500 kWh suvartotos elektros energijos, bet ne daugiau kaip už 2000 kWh per mėnesį. Paramos laikotarpis – nuo šių metų spalio iki kitų metų balandžio pabaigos.

Namų ūkiams, kurie šildymui degina gamtines dujas arba jų sunaudoja daugiau kaip 221 kWh per mėnesį, taip pat bus teikiama parama – nuolaida sąskaitoms už gamtines dujas. Ši parama bus taikoma maždaug 65 tūkst. namų ūkių ir bus teikiama nuo šių metų vidurio iki kitų metų balandžio pabaigos.

Namų ūkiams, prijungtiems prie centralizuoto šildymo tinklų, bus kompensuojama 50 proc. jų sąskaitų, viršijančių Viešųjų paslaugų komisijos patvirtintą 68 eurų už megavatvalandę šildymo tarifo medianą. Paramos laikotarpis – nuo šių metų spalio iki kitų metų balandžio pabaigos.

Atsižvelgus į medienos granulių ir briketų kainų ūgtelėjimą, nustatyta viršutinė jų riba – 300 eurų už toną, o ją viršijančios išlaidos gyventojams bus kompensuojamos 50 procentų. Nustatyta, kad vienam namų ūkiui gali būti kompensuojamas kainos padidėjimas už ne daugiau kaip 10 tonų, o parama bus teikiama laikotarpiu nuo šių metų gegužęs iki kitų metų balandžio pabaigos.

Paramos gavimui malkas būsto šildymui naudojantys namų ūkiai turės pateikti jų įsigijimo nuo šių metų gegužės čekius – bus kompensuojama 50 proc. kainos, viršijančios 40 eurų už erdmetrį, bet ne daugiau kaip 15 eurų už erdmetrį, o nustatyta kompensacijos riba – 35 kubiniai metrai laikotarpiui nuo šių metų gegužės iki kitų metų balandžio pabaigos.

Papildoma parama bus išmokama atskiroms socialinėms grupėms – senjorams, neįgaliesiems, maitintojo netekusiems asmenims ir šeimoms su neįgaliais vaikais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką