Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 2d. 11:05

„Litgas“ ir „Statoil“ ruošiasi SGD eksportui per Klaipėdos uostą

Memorandumo pasirašymas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Memorandumo pasirašymas

„Litgas“ ketvirtadienį pasirašė memorandumą su „Statoil“ dėl bendros įmonės kūrimo. Nauja Lietuvoje registruota įmonė užsiims mažos apimties suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimu ir bunkeriavimu.

Bendra „Litgas“ ir „Statoil“ įmonė bus steigiama Lietuvoje dar iki šių metų pabaigos. „Litgas“ generalinis direktorius Dominykas Tučkus kiek anksčiau šią savaitę džiaugėsi, galėdamas pristatyti tokius plėtros planus.

„Kitas teigiamas dalykas – tai būtų daroma iš Lietuvoje įsteigtos ir čia veikiančios įmonės – mokesčiai, dividendai čia mokami. Ir parama europinė neiškeliautų aptarnauti infrastruktūros ne Lietuvos teritorijoje“, – aiškino D.Tučkus. 

Prieš metus pasirašėme sutartį su „Statoil“ dėl dujų tiekimo. Džiaugiuosi kad nesustojome. Šiandien pasirašytas memorandumas dėl tolesnio rinkos vystymo, – sakė D.Misiūnas.

Daugiau apie Lietuvos SGD eksporto planus skaitykite 15min.lt publikacijoje: Lietuva su „Statoil“ kurs bendrą įmonę ir eksportuos dujas.

„Prieš metus pasirašėme sutartį su „Statoil“ dėl dujų tiekimo. Džiaugiuosi kad nesustojome. Šiandien pasirašytas memorandumas dėl tolesnio rinkos vystymo. Veikla leis efektyviai panaudoti turimą infrastruktūrą – visų pirma terminalą. Mums, kaip „Lietuvos energijos“ grupei, tai yra nauja veikla, tai yra plėtra, svarbi strategijos dalis“, – sakė Dalius Misiūnas, „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas.

Priminsime, kad prieš metus „Litgas“ su „Statoil“ pasirašė istorinę sutartį dėl alternatyvos rusiškoms dujoms. Daugiau skaitykite publikacijoje: Sudie, „Gazprom“: Lietuva susitarė su Norvegija dėl gamtinių dujų tiekimo.

„SGD „Statoil“ buvo didelis globalus verslas. Dabar mes kalbame apie mažą segmentą, regioninę veiklą. Mes esame labai laimingi, kad analizuojame galimybes šiame segmente su stipriu ir profesionaliu partneriu – „Litgas“, – sakė Geiras Heitmannas,  „Statoil“ plėtros vadovas.

Jis tikisi, kad pavyks sukurti tokį veiklos modelį, kuris komerciškai naudingas bus tiek „Statoil“, tiek „Litgas“.

Tikimės, kad mūsų vaidmuo rinkoje bus stiprus. Bet daugiau kol kas sunku pasakyti – tai yra auganti rinka, – sakė „Statoil“ atstovas.

G.Heitmannas tikisi, kad bendra įmonė veiklą pradės 2017 ar net anksčiau. Tačiau tikslią datą pasakyti yra sunku, nes rinka yra dar tik bepradedanti vystytis.

„Tikimės, kad mūsų vaidmuo rinkoje bus stiprus. Bet daugiau kol kas sunku pasakyti – tai yra auganti rinka“, – sakė jis.

Taip pat kol kas sunku kalbėti ir apie konkurentus – rinka šiuo metu yra stebima.

Bendros įmonės akcijas ketinama pasidalinti po lygiai, bendrovės vardas kol kas nežinomas.

Tikisi atpiginti dujas

„Ketinimas steigi įmonę kartu yra pripažinimas – tiek mūsų įmonės, tiek Lietuvos. Padidėjęs terminalo panaudojimas leistų mažinti likusiems gamtinių dujų vartotojams kaštus, kurie dabar yra apmokami visų gamtinių dujų vartotojų“, – kalbėjo D.Tučkus po memorandumo pasirašymo.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Geiras Heitmannas ir Dominykas Tučkus
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Geiras Heitmannas ir Dominykas Tučkus

Jis pabrėžė, kad bendrą įmonę domins laivyba, maži terminalai, taip pat antžeminis SGD panaudojimas – dujų eksportas ten, kur nėra magistralinio dujotiekio.

„Segmentai yra įdomūs, tačiau viskas dar tik vystosi“, – aiškino D.Tučkus.

Šiuo metu yra išnaudojama apie 1/8 terminalo „Independence“ pajėgumų. Pradėjus eksportuoti dujas, būtų išnaudojamas apie ketvirtadalis pajėgumų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką