Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 05, 13:09

Prancūzija pranešė užpildžiusi dujų saugyklas

Prancūzijos gamtinių dujų saugyklos yra visiškai užpildytos, trečiadienį pranešė šalies reguliavimo institucija, perspėjusi, kad vartotojai vis tiek turėtų mažinti energijos suvartojimą, nes Europa ruošiasi žiemai, kurios metu dujų gali pritrūkti dėl sumenkusio tiekimo iš Rusijos.
Dujotiekis
Dujotiekis / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Prancūzija Dujos

Prancūzija tapo trečiąja ES valstybe po Belgijos ir Portugalijos, maksimaliai padidinusia savo atsargas ir padariusia tai gerokai anksčiau nei vyriausybės nustatytas terminas lapkričio mėnesį.

Visoje ES dujų atsargos vidutiniškai siekia 89 procentus.

Bloko šalys kelis mėnesius nuo Rusijos vasario 24 dieną pradėtos atakos prieš Ukrainą praleido ieškodamos alternatyvių kuro šaltinių, įskaitant suskystintų gamtinių dujų (SGD) importą.

„2022–2023 metų žiemai skirta dujų saugyklų papildymo kampanija baigta, o saugykla užpildyta daugiau nei 99 proc.“, – sakoma Prancūzijos Energetikos reguliavimo komisijos (CRE) pranešime.

CRE nurodė, kad Prancūzija, sukaupusi 130 teravatvalandžių (TWh) dujų, viršijo pastarųjų metų vidurkį, o šis kiekis atitinka maždaug du trečdalius mažų ir vidutinių įmonių bei namų ūkių žiemą suvartojamo dujų kiekio.

Visgi reguliuotoja taip pat paragino „dėti dideles kolektyvines pastangas sumažinti energijos suvartojimą“, nes dujų vis tiek gali pritrūkti, priklausomai nuo oro, ir teigė, kad įmonės, vyriausybė, vietos valdžios institucijos ir visuomenės nariai turi prisidėti.

„Siekiant pasirengti galimoms įtemptoms situacijoms ateinančiais mėnesiais, racionalus atsargų panaudojimas, taip pat pastangos riboti vartojimą <...>, regis, turi būti pradėtos įgyvendinti nedelsiant“, – bendrame pareiškime pritarė dujų saugyklų operatorės „Storengy“ ir „Terega“.

Dauguma Prancūzijos dujų atsargų yra saugomos natūraliose požeminėse erdvėse, pavyzdžiui, vandeninguose sluoksniuose, išsidėsčiusiuose visoje šalyje.

Rusija nuo rugsėjo 1 dienos nutraukė gamtinių dujų tiekimą Prancūzijai, kuri griežtai remia sankcijas ir karinę pagalbą Ukrainai dėl Maskvos invazijos į kaimynę.

Tikimasi, kad Paryžius ketvirtadienį pristatys savo „energijos sąmoningumo planą“, kuriuo bus siekiama per dvejus metus sumažinti suvartojimą 10 procentų.

Žvelgdamos į ateinančius mėnesius, „Storengy“ ir „Terega“ teigė, kad šalyje dujų tiekimas gali išlikti „visiškai subalansuotas“ „vidutinišką žiemą“, nors „erdvės manevrams yra mažai“.

Visgi dėl stipraus ar ilgalaikio šalčio pasiūlos gali trūkti – maždaug 5 proc., o tai priverstų imtis priemonių sumažinti naudojimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką