Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 14:03

Rusija iki mėnesio pabaigos visiškai atnaujins „švarios“ naftos eksportą vamzdynais

„Draugystės“ naftotiekio atkarpa
„Scanpix“/AP nuotr. / Naftotiekio atkarpa

Rusija tikisi iki šio mėnesio pabaigos pilnu pajėgumu atnaujinti kokybės standartus atitinkančios naftos tiekimą per Baltarusiją į Lenkiją ir Vokietiją, taip pat per Baltarusiją ir Ukrainą į Vengriją, Slovakiją, Čekiją, pareiškė Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Kozakas.

Jis taip pat pranešė, jog valstybinė magistralinių naftotiekių operatorė „Transneft“ kompensuos „realius nuostolius“ dėl naftos „Družba“ vamzdyne užteršimo organiniais chloro junginiais.

„Transneft“ laikosi konstruktyvios pozicijos, ir yra pasirengusi kompensuoti realius nuostolius, taip pat ir mūsų naftos kompanijoms“, – sakė D.Kozakas.

Žurnalistų paprašytas pakomentuoti Rusijos žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, esą „Transneft“ vadovas Nikolajus Tokarevas dėl šio skandalo gali netekti posto, vicepremjeras pareiškė: „Nieko apie tai nežinau“.

Baltarusija apie tai, kad ją pasiekė smarkiai užteršta nafta iš Rusijos, pranešė balandžio 19-ąją. Dėl to Baltarusija sustabdė naftotiekį Uneča-Polockas, smarkiai sumažino savo naftos perdirbimo įmonių gamybos pajėgumus, siekdama išvengti jų įrengimų sugadinimo. Be to, buvo sustabdytas užterštos rusiškos naftos tranzitas į Lenkiją, Vokietiją, Ukrainą, Vengriją, Slovakiją, Čekiją.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka jo šalies dėl to patirtus nuostolius įvertino „šimtais milijonų dolerių“.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka

Rusijos energetikos ministerija patvirtino, jog Baltarusijos, taip pat Ust Lugos uosto Suomijos įlankos pakrantėje kryptimis pumpuota nafta buvo užteršta dichloretanu – toksiška, stiprų korozijos poveikį turinčia medžiaga, kuri naudojama riebalams ir parafinui tirpdyti.

Rusijos tyrimų komitetas skelbė, jog tiriant eksporto naftotiekio „Družba“ užteršimo bylą suimti keturi asmenys, o dar du asmenys ieškomi. Samaros miesto teismas sankcionavo šių šešių asmenų areštą, kurių dauguma yra šį magistralinį vamzdyną ir naftos saugyklą Samaroje aptarnaujančių privačių įmonių vadovai, kaltinami „sisteminga naftos vagyste iš „Družba“ vamzdyno ir to slėpimu, įpumpuojant nekokybiškos naftos.

Kokybės standartus atitinkanti rusiška nafta „Družba“ vamzdynu vėl pradėjo tekėti gegužės 2-ąją. Didžioji jos dalis buvo nukreipta į Baltarusijos naftos perdirbimo įmones. Šios savaitės pradžioje Ukraina patvirtino, kad kokybiška rusiška nafta sumažintomis perpumpavimo apimtimis pasiekė jos teritorija ir buvo skirta ją priimti pasirengusiai Vengrijai.

Daug atsišakojimų turinčiu „Družba“ vamzdynu Rusija per metus eksportuoja apie 50 mln. tonų naftos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką