Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 09, 14:15 Atnaujinta 2022 08 09, 20:44

Rusijos naftos tranzitas per Ukrainą sustabdytas dėl sankcijų

Rusijos naftos tiekimas trims Europos šalims per Ukrainą buvo sustabdytas, nes dėl sankcijų nebeįmanoma vykdyti mokėjimų už tranzitą, antradienį pranešė rusų įmonė „Transneft“.
Naftos gavyba jūroje
Naftos gavyba jūroje / 123rf.com nuotr.

„Rugpjūčio 4 dieną rusiškos naftos tiekimas per Ukrainos teritoriją buvo sustabdytas“, – sakoma naftotiekių operatorės pranešime. Bendrovė pridūrė, kad tai paveiks tiekimą Vengrijai, Slovakijai ir Čekijai naftotiekio „Družba“ pietine šaka.

Anot kompanijos, ukrainiečiai sustabdė naftos transportavimą, „nes negauna lėšų už šias paslaugas“.

Tačiau tiekimas Lenkijai ir Vokietijai per Baltarusiją tęsiamas „įprastai“, nurodė „Transneft“.

Slovakijos naftos perdirbimo bendrovės „Slovnaft“ atstovas Antonas Molnaras patvirtino, kad naftos tiekimas naftotiekiu „Družba“ buvo sustabdytas kelioms dienoms.

Tačiau jis patikino, kad bendrovei priklausanti naftos perdirbimo įmonė Bratislavoje veikia ir aprūpina rinką.

„Mūsų duomenimis, banko lygiu kilo techninių problemų, susijusių su tranzito mokesčių mokėjimu iš Rusijos pusės“, – pareiškime nurodė A.Molnaras.

Slovakijos naftos vežėjo „Transpetrol“ generalinio direktoriaus biuro vadovė Linda Vaškovičova vietos naujienų agentūrai TASR sakė: „Galime patvirtinti, kad naftos transportavimas naftotiekiu „Družba“ per Slovakijos Respublikos teritoriją šiuo metu yra sustabdytas.“

Pasak jos, valdžios institucijos „sprendžia situaciją“.

A.Molnar taip pat nurodė, kad „Slovnaft“ inicijavo derybas su Ukraina ir Rusija dėl galimybės Vengrijos naftos perdirbimo įmonei MOL ir „Slovnaft“ sumokėti tranzito mokesčius, kad būtų galima atnaujinti naftos tiekimą.

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pasiuntus savo kariuomenę į Ukrainą, Vašingtonas ir Briuselis įvedė beprecedenčių sankcijų Maskvai, atkirto Rusiją nuo tarptautinių finansinių institucijų.

Europos Sąjunga siekia mažinti savo priklausomybę nuo rusiškų energijos išteklių ir sutiko uždrausti daugiau kaip du trečdalius rusiškos naftos importo.

JAV rusiškas dujas ir naftą uždraudė iškart po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą vasario 24 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką